Kadınlar için anne olma yaşı hakkında her zaman farklı duyumlar olabilmektedir. Bu tür konulara ise günümüzde erken yaşlarda evlenen bayanlar ile beraber daha erken yaşlarda anne olmaları toplum olarak en bilindik konular arasında da yer alabilmektedir. Bu tür konularda ise uzmanlar kadınların orta yaş dan önce ve 20 li yaşlardan sonra anne olmalarının oldukça uygun yaşlar olduğunu da söyleyebilmektedirler.

ideal annelik yasi

ideal annelik yasi

Uzmanlar’dan Öneriler

Bazı bölgelerde ise yanlış bilgiler ile beraber kadınları 15 yaşından sonra doğurmasının normal olduğu gibi bilgilerde birçok genç kızı risk altına da sokabilmektedir. Anne olma yaşı arasında ise özelik ile 40 lı yaşlardan sonra anne olmanın ise 20 li yaşlara göre daha riskli olduğunu ve bu yaşlardan sonra daha dikkatli bir şekilde hamilelik dönemini de geçirmelerini belirtmektedirler.

anne olma yasi

anne olma yasi

Son yıllarda ise anne olmak için yeterli olunan yaşlar konusunda da uzman doktorlar birçok kanalda ve yayın organlarında daha detaylı bilgiler de verebilmektedirler. Uzmanlara göre ise kadınların doğurganlık hızlı olarak en uygun aralığın ise 27 ile 29 yaş arasında olduğu da en çok telaffuz edilen konular arasında da yer almaktadır.

Yorum Yok