HaberEstetik Menü

EstetikHaber > yağ aldırma fiyatları
Etiket :

yağ aldırma fiyatları

yağ aldırma fiyatları kısa yolu ile işaretlenmiş estetik haber, estetik bilgi, estetik video ve resim listesi. yağ aldırma fiyatları konusunda EstetikHaber sitesinde yazılmış haber ve bilgiler..

İstemediğiniz kilolardan kurtulmak için diyet listelerine teslim olmak istemeyenler, çok daha hızlı ve kalıcı kilo kaybederek, incecik olmak isteyenler için yeni bir imkan daha. Bu cihaz, böbrek taşı kırma yönteminde olduğu gibi, odaklanmış ses dalgalarıyla çalışarak, yağları geri dönmemek üzere yok eden bir sisteme dayanıyor. Yeter ki bir daha kilo almayın, beslenmenize dikkat edin. Böbrek taşlarını kıran ses dalgalarının yağları da yok edebileceğini düşünerek, aynı mantıkla çalışan bir zayıflama cihazı üreten bilim insanları, kalıcı güzellik ve dinçliğin imkanlarını zorluyorlar.

Teknolojinin sunduğu imkanları hastalarıyla vakit kaybetmeden buluşturmak isteyenlerin başında Estetik Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Doktor. Ziya Şaylan geliyor. İstenilen vücut şekline kavuşmak için bazen sağlıklı beslenmek ve sağlıklı yaşamaktan çok daha fazlasının gerekebileceğine dikkat çeken Doktor. Şaylan, Türkiye’ye yeni getirdiği ‘Ultrashape’ cihazı yardımıyla hastalarının yağlarından kurtulmasına yardımcı oluyor.

AMELİYATSIZ YAĞ EMME
Doktor. Şaylan, ultrashape yöntemiyle hastalarının kalıcı zayıflığa nasıl kavuştuklarının aşamalarını şöyle anlatıyor:
“Ultrashape, yağ hücrelerini ses dalgaları ile parçalayarak herhangi bir yan etkisi olmadan operasyonsuz, iğnesiz ve gözle görülebilen bir şekilde vücudunuzu şekillendirecektir. Uygulama muayenehanede yapılabilen rahat bir işlemdir ve tedavi sonrası derhal işinize dönebilirsiniz. Ultrashape odaklanmış ses dalgaları (ultrason) ile böbrek taşı kırma yönteminin benzeri bir mekanizma ile yağ hücrelerini parçalanarak kalıcı olarak yok eden bir uygulamadır. Bu özelliğinden dolayı Ultrashape Liposuction’ın (yağ emme) tek operasyonsuz alternatifidir ve Avrupa’da ‘Operasyonsuz Liposuction’ olarak adlandırılmaktadır. Parçalanan yağ hücreleri tamamen doğal yolla vücuttan uzaklaşır. Uygulama yaklaşık 1 saat sürer ve ağrısızdır, herhangi bir iğne veya cerrahi alet kullanılmaz. Dört haftada bir tekrar edilebilir ve genellikle 3 seans yeterlidir. Dünyada uygulama yapılan birçok ülkede şimdiye kadar hiçbir yan etki görülmemiştir. Öğle tatili kadar kısa bir zamanda gerçekleştirilen bu yöntemin sayesinde tek uygulamadan sonra 2-4 hafta içerisinde mesela bel çevresinde bir beden kadar bir incelme görülebilir. ‘Walk in, Walk out’ denilen yürüyerek geldiğiniz ve sonrasında yürüyerek eve gittiğiniz yani iyileşme süreci olmayan ağrısız ve güvenli bir uygulamadır.”

ZAYIFLLAKİN YÖNTEMİ DEĞİL
Ultrashape’in bir diğer önemli özelliği salt zayıflama yöntemi olmaması. Son derece güvenli ve sadece yağ dokularına etkili olduğu için, damar ile sinirlere herhangi bir zarar vermiyor. Uygulama sonrasında 4 gün süresince parçalanan yağların vücuttan tamamen atılabilmesi için özel bir karbonhidrat ve yağ kısıtlayıcı, sebze ve protein ağırlıklı bir diyet öneriliyor.
Ultrashape’in kesinlikle önerilmediği bir grup insan var ki bunlar sırasıyla; karaciğer yetmezliği, kalp pili olanlar ve gebeler. Ultrashape uygulaması normal veya az kilolu erkek ve kadınların arzuladıkları vücut şeklini elde edilmeleri için geliştirilen bir yöntem olduğu için, belirli bir yağ dokusu kalınlığı (hedef doku) gerektirdiğinden daha çok karın, bel ve basen bölgelerine uygulanıyor. Uygulama sırasında bilgisayar sayesinde yağ dokusu taranıyor ve kullanılacak enerji ve atış sayısı belirleniyor. Bu, operasyon sonrasında vücutta olukların veya çukurlukların oluşmasını önlüyor.

Doktor. Ziya Şaylan, uygulama sonrası bir ay kadar kısa bir zamanda kişinin vücudunun yeni şeklinin keyfini çıkarabileceğini vurgulayarak, yöntemin artılarını şöyle aktarıyor:
“Tek bir uygulama sonrasında vücut çevre ölçüsünde ortalama 2,5 cm incelme görebilirsiniz. Bu ortalama bir beden küçülmeye denk gelir. Uygulama ağrısız olduğundan anestezi veya uyuşturucu bir krem gerektirmez. Hastaların çok büyük bir çoğunluğu hafif bir yanma hissinden başke bir şey hissetmediklerini belirtmişlerdir. Bilgisayar dokunuzu tarayıp gereken dozu ve atış sayısını kendi hesaplar. Tedavi biter bitmez günlük işlerinize veya ailenizin yanına dönebilirsiniz. Herhangi bir iyileşme süreci yoktur ve takip gerektirmez. Cilt yüzeyi düzgün ve pürüzsüz kalır. Tedavi sırasında sadece yağ hücre parçalanır. Trigliserit olarak bilinen yağ hücresi içeriği hücreler karaciğere taşınır. Karaciğere gelen yağ ile besinler aracılığıyla barsaklardan gelen yağ arasında hiçbir fark yoktur. Ultrashape’ in parçaladığı yağlar da doğal yağlar gibi işlem görürler ve atılırlar”.

ULTRASHAPE’İN AVANTAJLARI
– Yaz aylarında da uygulanabilinir.
– Sadece yağ dokusuna etkilidir, sinir ve damarlara zarar vermez.
– Ağrısız ve iğnesizdir, herhangi bir cerrahi müdahele gerektirmez.
– Uygulamadan hemen sonra işinize dönebilir veya evinize gidebilirsiniz.
– Tek bir uygulamadan sonra bile beden ölçünüzde bir ufalma gözlenebilir.
– Komputer tarafından planlanması nedeni ile çukurlar ve oluklar oluşmaz.
– Şu anda yağ emme yöntemine en iyi alternatiftir.

Gazeteport.com

82 Yorum

Avrupa’da liposuction’ın en çok yapılan ameliyatların başında gelmesinin sebebi Avrupalıların şişmanlığından çok, bu ameliyatı yapan doktorların sayısının fazla olmasıdır. Zira asıl uzmanlık alanlarından (Dermatoloji, genel cerrahi, kulak-burun-boğaz, kadın doğum gibi) geçimlerini sağlayamayan birçok doktor hafta sonu kurslarından elde ettikleri tecrübelere dayanarak plastik cerrahi gibi kendilerine yabancı bir dalda sanki uzmanmış gibi çalışıyor. Oysa ancak vücudun formunu düzeltmede kullanılan bütün tedavi yöntemlerinin hepsini uygulamada tecrübesi olan bir doktor hastası için ideal metodu bulabilir.

Türkiye’de en sık yapılan estetik ameliyat sıralamasında burun ameliyatları önde gelirken, Avrupa’da başı liposuction denilen yağ emme işlemi çekiyor. Günümüzde liposuction, lipoliz, liposculpture, liposhaping, bodycontouring, bodyarchitecture gibi ilgi çekici birçok isimle anılan bu metot aslında yağ emerek vücudun orantısız yağ dağılımı olan bölgelerini düzeltmeyi, düzgün vücut ölçülerine kavuşmayı sağlar. İsimlerin değişik olmasının nedeni bu tedavi yönteminin hastanın gözünde daha ilgi uyandıracak bir şekilde canlandırılmasını sağlamak veya hastada sanki bu bir ameliyat değil de bir yenilikmiş duygusunu uyandırmaktır.

Yanlış yerlere yapılan liposuction sorun yaratır
Geçen haftaki yazımda da belirttiğim gibi burada en büyük eksiklik liposuction işlemi yapan, plastik cerrah olmayan bu doktorların vücut germe ameliyatlarındaki tecrübesizlikleridir. Ben bodylifting denilen vücut germe ameliyatlarını eskiden sadece çok kilo vermiş hastalarda sıkça uygulardım. Günümüzde ise bu endikasyona, yanlış kararlarla ve yanlış yerlere yapılan liposuction’ların sebep olduğu doku gevşemeleri, sarkmaları ve dalgalanmalarının ortaya çıkardığı rahatsız edici estetik vücut deformasyonları da eklendi.
Bu konu üzerinde durmamın kişisel bir sebebi var. Liposuction metodunu bulan ve bunu ilk defa 1982’de Brezilya’daki bir kongrede sunan Prof. Dr. Joseph Schrudde, Köln Üniversitesi’nde plastik cerrahide yetişmemde büyük payı olan ilk hocamdı. Kendisi geçen hafta 85 yaşında vefat etti. Onun liposuction metodunun bütün dünyada yayıldıktan seneler sonra söylediği cümleyi hâlâ hatırlıyorum: “Bu kadar değerli ve faydalı bir metodun işinin ehli olmayan kimseler tarafından gelişigüzel kullanılacağını bilseydim, hiçbir şekilde bu metodu duyurmazdım.”

Şişmanlara değil yağ dağılımı orantısızlara liposuction
Evet, küçücük bir delikten girerek geniş bir alandaki yağ tabakasını inceltmek özellikle fazla kilolu kişileri heveslendiren bir işlem. Ama bunun bir ameliyat olduğu da unutulmamalı: Sonunda dışarıdan küçük gibi görünen bir ameliyat yarası deri altında geniş bir alandaki dokuya tahribat verir.

İşte liposuction konusundaki doğrular..
Doğru hasta: Kilosu normal fakat vücudunda yağ dağılımı orantısız olan, çok şişmanlayıp zayıflamış olmayan, doğum yapmamış olan, spor yapan, istikrarlı psikolojik yapıda olan, ameliyat neticesi hakkında gerçekçi beklentileri olan hastadır.

Doğru zaman: Hastanın iç dünyasının sakin olduğu zamandır. Eğer hasta ameliyattan önce beslenme düzenini bulmuş ve uzun süredir istikrarlı biçimde ideal kilosunu korumuşsa o zaman onu ameliyat etmek uygundur.

Doğru doktor: Vücut deformasyonlarının tedavisinde her türlü metodu uygulayabilen, sonuçları ve komplikasyonları üzerinde kişisel tecrübeleri olan, sadece plastik cerrahi dalında uzmanlaşmış doktordur.

Artık ses de gençleştirilebiliyor
Botoksun enjeksiyon doğru noktaya yapılmadığı takdirde bazı riskleri var. Yanlış adalenin paralize edilmesi sonucu yüzde çarpılmış gibi asimetrik bir görüntü, hatta bazen geçici görme bozuklukları oluşabiliyor. Bu tür komplikasyonlar geçici olsa bile, Hamburg’daki Falkenried Kliniği’nde elektromyografi yardımıyla artık paralize edilecek doğru adaleyi tespit etmek mümkün. Geliştirilen yeni alet akustik bir sinyal vererek enjeksiyon yapılacak adalenin yerini tam olarak gösterebiliyor.

Estetik cerrahi hastalarında 20 yaşın altında olanların oranı yüzde 10. Bu yüksek bir oran. Bu yüzden Avrupa Birliği cerrahlara, 18 yaşının altındakilere çok ağır doğumsal anormalliklerin dışında meme büyütme ameliyatının uygulanmamasını önerdi.

Amerika’da Philedelphia Graduate Hospital’da voice lifting denilen ve sesi de gençleştiren bir ameliyat yapılıyor. Anti aging ve estetik ameliyatlar sonucu kavuşulan dinamik ve genç dış görünüme sesin uymadığını belirten doktorlar 15 bin dolar karşılığında yaşlılıkla birlikte ortaya çıkan titreyen çatlak sesleri de artık gençleştiriyor.

Duke Üniversitesi Medical Center doktorları akupunkturun ameliyat sonrasında bazen görülen ve anesteziden kaynaklanan kusmayı azalttığını, hatta ortadan kaldırdığını tespit etti.

Avrupa’da en çok yapılan estetik ameliyatların sıralaması şöyle: Liposuction, yüz kırışıklıklarının tedavisi, facelifting, gözkapağı ameliyatları ve meme büyütme.

Estetik ameliyat sayısının en yüksek olduğu ülkeler: Amerika, Meksika, Brezilya, Japonya, İspanya, Almanya.

Yorum Yok

Liposuction doğru hasta ve doğru hekim elinde, oldukça güzel sonuçlar veren bir yöntem. Bir heykeltraşın elinde çekiç ve keski ile hoş olmayan fazlalıkları almasına benziyor.
Çünkü vücudun bazı bölgelerindeki yağ birikintileri ne denli diyet yapılırsa yapılsın gitmiyor ve bölgesel çıkıntılar halinde kalarak, şekil bozukluğuna neden oluyor.

İşte bu bölgeler (göbek , kalça üstü, bacakların iç yüzleri basen tabir edilen yan bölgeler, diz kapaklarının arka bölgeleri) liposuction yönteminden oldukça yarar görürler ve düzgün bir vücut yapısı sağlarlar. Özellikle bu bölgelerin cerrahi müdahale yapılmadan düzelmesi neredeyse olanaksız. Çünkü ne kadar diyet yapılırsa yapılsın bu bölgeler inatçı çıkıntı şeklinde belirgin olarak kalıyorlar.

Liposuction resimleri vaser lipo cihazıyla yapılan örnek resimlerdir.

Liposuction * Yağ aldırma Fotoğrafları

Liposuction * Yağ aldırma Fotoğrafları

95 Yorum

Bu videomuzda yağ aldırma (liposuction) ameliyatını izleyeceksiniz..

Videolar google.com’dan alınmıştır ve operasyon videoları Amerikan Estetik plastik cerrahi uzmanları tarafından Amerikada yapılan operasyonlardır.

1 Yorum

Liposuction, artık çok farklı ve eskiden tedavi edilemez denen bölgelere de uygulanabiliyor. Konuyla ilgili görüşlerini aldığımız Plastik ve Estetik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Hüseyin Güner, liposuction ile artık yüz, yanak, gıdı, boyun, burun kenarları, meme, üst kol, sırt, yan karın, göbek üstü altı, bel, kalça, popo, basen, iç bacak, dış bacak, diz kapağı içi, dışı ve çevresi, ayak bilekleri ile dış genital bölgelerdeki fazla yağlardan kurtulmanın artık mümkün olduğunu belirtiyor. Özellikle meme ameliyatından korkan hastalar ya da iri göğüslü ama yakında doğum yapmayı düşünen gençler de kesisiz olarak liposuction ile tedavi edilebiliyor.

Yağlar başka amaçla kullanılabiliyor

Op. Dr. Hüseyin Güner, liposuction ile çok iri göğüsleri bile rahatlıkla küçülttüklerini belirtiyor: “Aynı seansta alınan yağların bir kısmı yüzdeki kırışıklıkların tedavisinde, dudak, çene, elmacık kemikleri üzerini ve popo büyütmede de kullanılabiliyor. Ameliyatı takiben özel bir bandaj ve korse kullanılıyor. Beşinci gün bandajları çıkarıp hastanın yıkanmasına izin veriliyor. Hasta korseyi birkaç gün ile bir ay arası süre kullanıyor.”

Korseler plaj mayoları gibi bir kumaştan yapılıyor. Hasta isterse korseyi çıkarmadan tuvalet ihtiyacını giderebiliyor.

Plastik ve Estetik Cerrahi Uzmanı Op.Dr. Hüseyin Güner, bu korselerin çok pratik olduğunu da sözlerine ekliyor: “Şişlikler bir aya kadar sürüyor, morarmalar ise ya hiç olmuyor ya da en çok 15 gün sürüyor. Tüm bunlara rağmen çoğu kez hasta birkaç saat ile birkaç gün içinde işlerinin başına dönebiliyor. Alınan yağ miktarı ve hastanın ağrısı ise bu süreyi belirliyor.”

Aşırı kilolarda ameliyatlar diyet ve egzersiz destekli olmalı

Liposuction ameliyatlarını birçok hastaya uyguladıklarını anlatan Op. Dr. Hüseyin Güner, kendilerine başvuranların büyük kısmının yıllardır her türlü diyete ve egzersize rağmen yok olmayan, yok olsa da ilk 1-2 kilo alma ile yeniden oluşan bölgesel fazlalıklardan şikayet eden kişiler olduğunu anlatıyor: “Bu hastalarda ameliyat sonuçları çok başarılı ve uzun süreli oluyor. Aşırı derecede şişman olanlarda başarı ve kalıcılık daha zor. Dolayısıyla ameliyatlar diyet ve egzersizle desteklenmeli.”

ÜRÜN MARKET

Gözlere odaklanın

Yaşlanma belirtilerinin ilk başladığı yer, göz çevresidir. Çünkü buradaki cilt çok ince ve naziktir, kurumaya ve kırışmaya da müsaittir. Yaşlanmanın, stresin ve çevresel faktörlerin etkilerini gidermek için La Prairie İsviçre, her göz sorunu için hedeflenmiş programlar yarattı. Biri mutlaka sizin için…

Süper bir nemlendirici

Kış aylarında kayak tatili mi planlıyorsunuz? Belki soğuk değil de Uzakdoğu sıcağı yaşamak size daha cazip geliyor. Ancak Dermalogica’nın geliştirdiği zengin içerikli nemlendirici “Super Rich Repair”, kronik kuruluk, nemsizlik ve zamansız yaşlanan cilt durumları ile savaşırken, aynı zamanda cildi onaran ve koruyan konsantre bir

3 Yorum

Liposuction bir vakum cihazına bağlı olan özel kanüller kullanarak cilt altı yağ dokusunun cerrahi olarak aspirasyonudur. Lipoplasti, liposculpture, veya aspirasyon-yardımlı lipektomi bu metodu tanımlayan diğer terimlerdir ve liposuction bunlar arasında en sık kullanılan ve diğerlerini de kapsayan terimdir.

Liposuction uygulamasının esası cilt altında deriye dikey olarak seyreden sinir ve damarların korunarak künt uçlu kanüller ile yağ dokusunun alınmasıdır. Üstteki derinin kanlanması ve duyusu korunur, yağın alınması ile olan volüm azalması üzerindeki derinin kollabe olması ve alttaki kaslara daha sıkı tutunması sonucu kontur düzelmesi olur.

Liposuction bir zayıflama yöntemi midir?

Liposuction bir zayıflama yöntemi değildir. Liposuction ilk olarak normal veya ideal kilodaki kişilerdeki lokalize yağ birikmelerinin azaltılmasında kullanılmıştır. Günümüzde ise daha geniş kapsamlı vücut küçültme ve şekillendirme amaçlı olarak kullanılmaktadır. Liposuction ile geniş volümde yağ alınmasının mümkün olması, liposuction uygulamasının sağlıklı bir yaşam stilinin yerine geçmesi anlamını taşımaz. Kalıcı kilo kaybı diet modifikasyonu ve yemek yeme alışkanlığının kalıcı olarak düzeltilmesiyle mümkündür. Liposuction vücut bölgelerinin oranlarını düzeltse de, devamlı olarak aşırı yemek vücutta geride kalan yağ hücrelerinin yağı tutmasıyla, liposuction yapılmayan sahaların volüm artışına neden olur.

Liposuction kimlere yapılabilir, kimlere yapılmaz?

Liposuction geleneksel diet ve aktivitenin düzeltemediği lokalize yağ birikmelerinin olduğu bölgelerin kontur düzeltmesi için idealdir. Kişi liposuction sonrası yüksek kilolar almadıkça yeni konturu kalıcıdır. Liposuction bir şişmanlık tedavi yöntemi değildir. Fakat şişman kişilerde kontur bozukluklarını düzeltmek için kullanılabilir. Belirgin sağlık problemleri olan, kötü bir deri tonusü ve elastik olmayan derisi olan, ve kanama zamanı uzatan antikoagülan ilaçlar kullanan kişilere liposuction uygulanmamalıdır.

Hangi bölgelere liposuction yapılır?

Liposuction vücutta deri altında yağın bulunduğu ve kontur bozukluğu olan her bölgeye uygulanabilir. En sıklıkla uygulanan sahalar uyluk yan bölgesi, bel bölgesi ve karın bölgesidir. Daha sonra uyluk iç bölgesi, diz bölgesi, kalça bölgesi, sırt bölgesi gelir. Kollar, yüz bölgesi, boyun ve bacaklar ile ayak bileğine de liposuction yapılır. Uyluk ve bel bölgesinde konturu düzeltici bir ameliyat olarak çepeçevre uygulanabilir.

Liposuction uygulanan bölgelerin birbirine göre avantaj ve dezavantajı var mıdır?

Üzerindeki derinin kalın ve elastik olduğu bölgelerde alınan sonuçlar daha iyidir. Bu bölgeler boyun, sırt, bel, uyluk dış yüzü, diz, karın üst kısmı bölgeleridir. Karın alt kısmı ve uyluk iç yüzü bölgeleri derisi daha ince ve yumuşak olduğundan liposuction sonrası deride hafif dalgalanma görülebilir. Bu bölgelerde başlangıçta deri fazlası varsa liposuction uygulaması sonrası deri germe uygulamaları (abdominoplasti ve uyluk germe) gerekebilir.

Liposuction en fazla kaç kez uygulanabilir?

İdeal olarak bir anatomik sahanın liposuction ile tedavisinin bir kerede sonlandırılması gerekir. Sekonder liposuction denilen aynı sahanın ikinci kez liposuction yapılması 2 nedenle gerekli olabilir; ilkinde ilk seansta yetersiz tedavi edilmesine bağlıdır, diğer neden ise hastanın ileri derecede tekrar kilo almasıdır. Her ikisi de arzu edilmeyen durum oluşturur ve sekonder liposuction daha sertleşmiş bir vücut bölgesinden yağ alınmaya çalışılması anlamına geldiğinden bazı kısıtlamalar içerir. Bu durumda ultrasonik liposuction geleneksel liposuction uygulamasına göre daha iyi sonuç verebilir.

Ameliyat için uygun zaman var mıdır?

Liposuction için mevsimsel bir zamanlama gerekliliği genel olarak yoktur. Fakat ameliyat sonrası özellikle liposuction yapılan sahaların çevresinde deride morarmalar olabileceğinden bu bölgelerin güneş görmemesi gerekir. Yine 1-2 aylık sürede bir korse giyilmesi tavsiye edildiğinden tatil ve güneşlenme ihtiyaç ve arzusu olan kişilere yaz aylarında yapılması tavsiye edilmez.

Liposuction sonrası normal hayata dönüş süresi nedir?

Ameliyatın lokal anestezi veya genel anestezi altında yapılması ve normal hayata dönüş süresi bir seansta tedavi edilecek sahaların sayısına ve büyüklüğüne bağlıdır. Normal kilodaki kişilerde tek seanasta 3-4 vücut bölgesine lokal anestezi altında hastane yatışı gerektirmeden uygulanabilir ve normal yaşama dönüş 1 gün içindedir. Aynı seansta daha fazla ve daha geniş alanlar genel anestezi ile tedavi edilirler ve normal hayata dönüş birkaç gün içindedir. Bir seansta 5 litre ve üzerinde total aspiratın alındığı geniş alanlara liposuction uygulamaları ise tam teşekkülü hastanelerde uygulanmalı ve anestezi ve cerrahın bu konuda tecrübeli olmalıdır. Bu durumda normal hayata dönüş birkaç gün ile 3-4 hafta arasında sürebilir.

Ultrason-yardımlı liposuction nedir?

Ultrason yardımlı cihazlar yağ dokusuna kanülün ucundan ultrason enerjisi vererek yağ hücrelerini “kavitasyon” adı verilen etki ile parçalar ve sıvılaşan yağ içi boş kanüllerle çekilir. Bu yöntemde yağın alınması daha yavaş ve tam değildir. Ultrason yardımlı liposuction sırt, kalça gibi sert sahaların liposuction uygulamasında ve daha önce liposuction yapılan sahaların tekrar liposuction uygulamasında avantaj sağlar ve cerrahın yorgunluğunu azaltır. Bu yöntem vücut konturu için liposuction uygulamalarının sınırlarını daha da genişletmiştir. Buna karşı uygulama süresi daha uzundur. Liposuction özel cihazlar gerektirse de, daha iyi sonuçlar elde etmek için bir cihazın diğerine üstünlüğü söz konusu değildir ve sonucun kalitesi büyük oranda cerrahın yetenek ve tecrübesine bağlıdır.

Kaynak: Kadıkoy Gazetesi

1 Yorum

Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi Plastik Cerrahi Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Nedim Sıvacı, vücut yağlarından estetik kaygılar nedeniyle kurtulmak isteyenlerin sayısının her geçen yıl arttığını kaydetti.Prof. Dr. Nedim Sıvacı, yaz sezonu öncesi güzel bir görünüme kavuşmak için yağları aldırmanın kalıcı bir çözüm olmadığını belirterek, ”Yağ aldırma, bir zayıflama yöntemi değil, şekil bozukluğu düzeltme yöntemidir” dedi.

Prof. Dr. Sıvacı, Türkiye’de, vücuttaki fazla yağları aldırmanın, şekil bozukluğundan kurtulmaktan çok, zayıflama yöntemi olarak düşünüldüğünü belirterek şunları söyledi:

”Yağ aldırma, bir zayıflama yöntemi değil, şekil bozukluğu düzeltme yöntemidir. Kontur düzeltme olarak adlandırılan yağ aldırma işlemi, göbek ya da kalçalarda şekil bozukluğu olanlara uygulanan bir işlemdir. Bugün bu işlem, özellikle kalçalarında bozukluk olduğu için pantalon ve etek giymekte zorlanan kadınlar tarafından ilgi görüyor. Yağlar ya kesilerek ya da yağ emme metodu olan vakumlama yöntemiyle alınıyor.”

Yağ aldırma işleminin, kilolardan kurtulmak için kalıcı çözüm olmadığını vurgulayan Prof. Dr. Sıvacı, özellikle yaz sezonunda güzel bir estetik görünüme kavuşmak için bıçak altına yatanların, önerilen diyet programlarına uymaması durumunda yeniden eski haline dönecekleri uyarısını yaptı.

Kontur düzeltme operasyonlarının gelişigüzel yapılmaması gerektiğini de ifade eden Prof. Dr. Sıvacı, ”Operasyon yapılan kişiden 5 litreden fazla yağ almak, o insanın hayatıyla oynamak anlamına gelir. Bu durumda zayıf görünmek arzusuyla yağlarını aldırmak isteyen 150 kiloluk kişiden 5 litre yağ alsanız ne olur, almasanız ne olur?” diye konuştu.

GÖBEĞİN ZARARI YOK

Prof. Dr. Sıvacı, kendilerine en fazla gelen sorunlardan birinin de ”göbek sorunu” olduğunu kaydederek şöyle devam etti:

”Sanılanın aksine göbek, sağlık açısından zararlı değildir. Eğer göbek yağları aşırı kilodan kaynaklanıyorsa, bunun sağlık açısından risk taşıyan yönü, aşırı kilolu olmaktır. Sağlığa zararlı düşüncesiyle göbek yağını aldırmayı olumlu bulmuyorum, ancak estetik kaygılarla kurtulmak isteyenlere öneriyorum.”
Hürriyet

11 Yorum

Son Yazılan Estetik Haberleri

En Çok Okunan Haberler

En Çok Yorum Yapılan Konular

Son Yorum Yapılanlar:

  • Kevser: Ilacin ismini soylermisiniz
  • Kevser: Hangi hastahanede oldunuz bende artik dusunuyorum ameliyati yardimci olursaniz sevinirim
  • Nursen: Merhabalar 5 ,6gün oldu benimmkarın germe ameliyatım hisar hastanesi prof.dr Aydın gozu...
  • gül: Bursa’da nerde acaba
  • barış: arkadaslar ben de dogustan dudak damak yarıgıyla dogdum. yarık dudaaklı oldugunuz ıcın...