HaberEstetik Menü

EstetikHaber > mide balonu fiyatı
Etiket :

mide balonu fiyatı

mide balonu fiyatı kısa yolu ile işaretlenmiş estetik haber, estetik bilgi, estetik video ve resim listesi. mide balonu fiyatı konusunda EstetikHaber sitesinde yazılmış haber ve bilgiler..

Mide Bandı Ameliyatı ve Mide Balonu Uygulaması

Aşırı kilolu olmak, bayanları sağlık açısından tehdit ettiği gibi, onların psikolojik ve ruhsal durumlarına da olumsuz bir müdahalede bulunur. Sıkı bir diyete başlamak ise kişiler için meziyet isteyen bir iştir. Çoğu insan da bu sıkıntıları yaşamak yerine bıçak altına yatmayı göze alırlar.

Son zamanlarda bir çok ünlünün de başvurduğu mide balonu, mide bandı, bypass ameliyatı gibi müdahaleler kilolu kişilerce sıkça tercih edilmektedir. Bunlar, günümüzün başarılı yöntemleri arasındadır.

mide bandı ameliyatı, mide balonu fiyatı, , mide balonu ücreti, mide balonu ameliyatı

mide bandı ameliyatı ve mide balonu uygulaması

Mide Bandı Ameliyatı ve Mide Balonu Uygulaması ve Sonrası
Estetik cerrahi uzmanları obezite tedavisi uygulanan kişilerin sonuçlardan son derece memnun kaldıklarını belirttiler. Tedavi sonrasında derinin eski haline dönme olasılığı olmaz ve kemik yapıdaki değişimler kalıcıdır. Tabi yaş ve kiloya göre sonradan oluşacak görünüm değişebilmektedir. Ancak bir çok hastada tedavi sonrası ufak sarkmalar oluşabilir, deri kendini kolay toparlayamaz. İstenilen sağlıklı vücut görünümünü sağlayamamak elbette hastayı olumsuz etkiler. Cilt kendini salarak düzensiz bir vücut görünümü kazandırabilir size.

Bazen kadın ve erkeklerde göğüs sarkmaları, hatta yassılaşmış göğüsler bile görünebilir. Vücudun bazı bölgelerinde de fazlalıklar dikkat çeker. Bunlar bel ve basen bölgesinde çoğunluktadır. Koltuk altında da sarkmalar görülmektedir. Oluşan bu deformasyon, kilosu aşırı boyutta olan kişilerde daha fazladır.

Estetik Ameliyatla Zayıflama Sağlanabilir Mi?
Aşırı kilolardan kurtulmak için bu yöntemlerin yanı sıra estetik cerrahi ve plastik cerrahiyle kurtulmak mümkün değildir. Estetik ve plastik cerrahi sadece vücudun belli bölgelerinde düzeltmeler yapmaya yaramaktadır. Bu sayede vücuttan ufak doku parçaları çıkarılır ve kiloda değişiklik elbette yaratabilir.

Fazla yağlar ise “liposuction” yöntemiyle alınmaktadır. Bu işlem vakumla yağ alma işlemidir fakat kesinlikle kilo vermeniz için bir çözüm olamaz. Bu yöntemle yağların alınmasına ekstra olarak bir de bazı çıkıntılı bölgelerin görünümünün düzgünleştirilmesi işlemi uygulanabilir. Bu işlemi kilo vermeden uygulamanız çok sağlıklı olmayacaktır. Bunun için önce, kilolarınızdaki fazlalıktan kurtulmalı, ardından bu işlemleri kullanmayı denemelisiniz. Bu sayede, vücudunuzda kilo kaybı sonrası oluşan olumsuz görüntüyü düzeltebilirsiniz.

Yorum Yok

Mide bandıMerhabalar,

Bende yaklaşık bir kaç gün önce mide bandı ameliyatimi oldum. Öncelikle kimsenin belirtmedigi şu noktaya parmak basmak istiyorum ki, bu baya sancılı bir süreç. Göğüs altında 1 parmak uzunluğunda (bence çok büyük olmayan) ama yinede çok acı çektiren büyüklükte bir kesik oluyor. Gülerken, derin nefes alırken, öksürürken ve yatakta doğrulmaya çalışırken ölüp ölüp diriliyorsunuz. İlk gece bir lokma su dahi yutsanız sürekli kusuyorsunuz ve tuvalet ihtiyacınız için altınıza sürgü sürülüyor.

Bu ameliyati olmak istiyorsaniz, bu acılara hazırlıklı olup olmadiginizi bir ölçüp tartın derim. Bir gece hastanede kalinmasi gerek ve bana 4-5 gün sonra işine dönebilirsin denmişti. Bunun bir reelitesinin olmadığını şimdi şimdi anlıyorum. Yarım saatlik bir operasyon ancak bence çok ciddi bir ameliyat. Ayrıca mide bandı (halk dilindeki kelepçe) olan maddenin içeriğini çok iyi incelemenizi tavsiye ederim. Unutmayin ki o bir ömür orada sizinle kalacak.

Bana takılan silikon ve titanyumdan oluşan fransız malı bir banttı ancak bunların Türk olanları da varmış ve maalesef çok sağlıksız. İnsanların vücutlarında paslanan Türk malı kelepçeler mevcutmuş. Bu ameliyatın maliyeti ucuz değil, çünkü bandın fiyatı inanilmaz pahali. O yuzden bu ameliyatı 3-4 milyara yapan birine yaptırmamanızı tavsiye ediyorum. Çünkü zaten iyi bir bandın fiyatı nerdeyse o kadar.

Bu arada şunu belirtmek istiyorum benim şekerim, tansiyonum, kolesterolüm, hormonal bozukluğum yok ve bana dediler ki “sen çok iyi toparlanan bir hastasin”. Eğer obeziteye ilaveten bu hastalıklarınızda varsa iyi düşünün derim ki bu benden daha çok acı çekeceğiniz anlamına gelir. Pişman mıyım diye sorarsaniz değilim, çünkü kafaya koydum mutlaka kilo vereceğim. Ama unutmayin ki bu ameliyatla zayif da olsa çok az kilo verme riski mevcut.

Ayrica artık eskisi gibi yemek yiyemeyeceğinizi, ağzınızın tadının kalmayacağının da bilincine varın. Çünkü bazı insanlar özellikle ameliyatın ilk evresi olan sıvı, sulu gıda evresinde, kuralları esnetmek hatta tamamen çiğnemek adına çikolata eritip yiyorlarmış. Paket paket dondurma yiyen de mevcutmuş.

Eğer hayat tarzınızı gerçekten değiştirmeye hevesli değilseniz, bu ameliyatı toz pembe bir rüya olarak görüp, son umudunuz olduğunu düşünüyorsanız, bir daha düşünün derim.

Hep negatif taraflarını anlattığımın farkındayım, ancak gercekten kilo kaybetmeye başlayınca bu ameliyata değip değmediğini göreceğiz. Acılarım biter bitmez sizlerle her deneyimimi paylaşacağım :)

Rumuz: 9west

18 Yorum

Son Yazılan Estetik Haberleri

En Çok Okunan Haberler

En Çok Yorum Yapılan Konular

Son Yorum Yapılanlar:

  • Kevser: Ilacin ismini soylermisiniz
  • Kevser: Hangi hastahanede oldunuz bende artik dusunuyorum ameliyati yardimci olursaniz sevinirim
  • Nursen: Merhabalar 5 ,6gün oldu benimmkarın germe ameliyatım hisar hastanesi prof.dr Aydın gozu...
  • gül: Bursa’da nerde acaba
  • barış: arkadaslar ben de dogustan dudak damak yarıgıyla dogdum. yarık dudaaklı oldugunuz ıcın...