HaberEstetik Menü

EstetikHaber > lazer epilasyon kimlere yapılmaz
Etiket :

lazer epilasyon kimlere yapılmaz

lazer epilasyon kimlere yapılmaz kısa yolu ile işaretlenmiş estetik haber, estetik bilgi, estetik video ve resim listesi. lazer epilasyon kimlere yapılmaz konusunda EstetikHaber sitesinde yazılmış haber ve bilgiler..

Lazer epilasyon nedir?

Ucunda lazer ışığı ile belirli bir ısı üreten ve bu ısı sayesinde derinin altında bulunan kıl köklerinin yakılmasına lazer epilasyon denir.

Kılların tek kökü olmamasından dolayı epilasyonun  seansları 4 ila 8 seans arasıdır. Her seansta ortalama %30’u kaybolur iken diğer kalan kıl kökleri bir sonraki seans’ta yakılır. Lazer epilasyonun en iyi verimi açık renkli ve koyu kıl köklerine sahip kişilerde tam olarak etkili olur. Bunun nedeni koyu kılların lazer ışınını emmesidir.

null

Cildi bronz bir tende olan kişilere lazer epilasyon yapılamaz güneşlenme sonrasında yine cilt bronz’dan normal haline dönene kadar lazer epilasyon yapılmıyor bunun nedeni bronz tende lazer epilasyonun deriyi yakıp izler bırakması. Lazer epilasyonu erkek-kadın farkı gözetmeksizin yapılır ve kalıcı bir çözüm getirdiği için erkekler tarafından da tercih edilmektedir. Lazer epilasyonun diğer epilasyonlarından  farkı daha hızlı olmasıdır.

Lazer epilasyon hangi bölgelere uygulanır?

Lazer epilasyonu göz çukuru ve beyaz kıl’dan hariç tüm vücudumuza uygulayabiliriz. Lazer epilasyon en çok bacaklar, kollar, sırt, ense, fauller, boyun, koltuk altı, yüz bölgesi ve genetik bölgeye uygulanmaktadır.

3 Yorum

Konumuz lazer epilasyon soruları .. Yıllardır kullanılan tüyler için en etkili çözümlerden biri olan lazer günümüzde hala birçok insan tarafından merak edilmekte.İstenmeyen tüylerde hızlı ve etkili bir çözüm sağlayan lazer epilasyonunu gün geçtikçe ilgilenen sayısıda artıyor.

Lazer epilasyon zararları, lazer epilasyon fiyat, lazer epilasyon soruları, lazerli epilasyonun zararları, lazerli epilasyon merkezleri

Lazer Epilasyon Soruları

Gelelim lazer epilasyon soruları ve cevaplarına..

Lazer epilasyonla ilgili en çok sorulan sorulardan bir tanesi, hangi bölgelere uygulandığıdır.

Buna dermatologlar göz çukuru,burun içi ve kulak içi dışında vücudun her yerine rahatlıkla uygulanabileceğini söylüyorlar.

Kaç seans uygulanması gerekiyor?Seanslar arasındaki süre ne kadar?Gibi soruların cevabı ise;Nd Yag lazer sistemleri ile (medlite q-switched ve cool glide)en az 6-8 seans uygulanması gerektiği söyleniyor.Yüz için seans araları 1,5 ay iken,vücudun diğer bölgeleri için 2 aydır.Her bölgenin seans süresi farklıdır fakat iki kol altı 15 dak.bitmektedir.

Erkeklerde lazer epilasyon etkinliği aynı mıdır?

Lazer cihazları,işletim sistemlerinden dolayı kalın ve koyu renkli tüyleri daha iyi görerek daha çabuk tahrip ederler.Bu yüzden erkeklerin kıl yapısı daha kalın ve koyu renkli olduğundan dökülmeleri daha çabuk olur.Fakat testesteron hormonları kıl üretüminde aktif olduğundan seans sayılarında değişiklik olabilir.

Lazer epilasyon ile sağlanan sonuçlar kalıcı mıdır?

Kesinlile kalıcıdır.10 sene önceki uygulamalar da bile bugün hala tüylerin geri dönmemesi sonuçların kalıcı olduğunu göstermekte.

Ağrı ya da acı hissedilir mi?

Ağrı olsa bile klasik yöntemlerden çok daha az hissedilecektir.Bu acıyı da lokal anestezik kremler ve buz uygulamaları ile en az seviyeye düşürebilirsiniz.

Hormonal bozukluklara lazer epilasyon yapılır mı?

Zaten lazer epilasyona başlamadan önce bütün hormonal tetkikler yapılır ve buna göre tedavi uygulanır.Eğer hormonal bir bozukluk var ise epilasyonla birlikte mutlaka hormon tedavisi de alınmalıdır.Bu şekilde başarılı bir sonuç alınabilir.

Hamilelikte de lazer epilasyon yapılırmı?

Hamilelikte lazer ışınlarının zararlı olduğunu ortaya koyan herhangi bir kanıt veya vaka yoktur.Ancak hamilelik döneminde anne adayları çeşitli hormonal değişiklikler yaşadığından sadece lazer değil diğer dermatokozmatik uygulamaların da yapılmaması etik olarak daha uygun olur.

Uygulama hangi yaş aralığında yapılabilir?

Lazer epilasyon bayanlarda adet görmeye başladıktan sonra uygulanabilir.Nedeni ise bu dönemde hormonlardan dolayı tüylerin gelişimi tamamlanmış olur.

Lazer epilasyon her mevsim yapılabilir mi?

Güneş koruyucu kremler düzenli olarak kullanılırsa her mevsim yapılabilir.

Lazer epilasyon kimlere uygulanmaz?

Tamamen tüyleri beyaz olan kişilere uygulanmaz.Ayrıca ağızdan alınan sivilce ilacı kullananlara,hamilelere,sedef gibi deri hastalığı bulunan kişilere de uygulanması pek uygun bulunmamakta.

Lazer epilasyon sonrası güneşe çıkmak sakıncalı mıdır?

Güneşe kesinlikle çıkamaz diye bir kural yoktur fakat iyi korunmak gerekmektedir.Yüksek faktörlü koruyucuları ile 2 il 4 saatte bir sürerek güneşe çıkabilirsiniz.

Neden seans aralarında epilatör ya da ağda kullanmak sakıncalıdır?

Lazer uygulaması yapıldığı sürece uygulamanın etkili olabilmesi için kılın kökü ile bağlantı halinde bulunması gerekir.Çünkü kıldaki melanin sayesinde lazer ışığı kökü görür ve tahrip eder.Kıl kökten tamamen alınırsa lazer ışığı bölgeyi tarar fakat kıl kökünü göremez.Tedavide en başa dönmemek için kesinlikle kökten alma işlemi yapılmaz.

İğneli epilasyondan farkı nedir?

İğneli epilasyonda,ince bir iğne ile kıl köküne elektrik verilerek kıllar yok edilir.Yani lazerin ışık ile ulaştığı sonuca elektrik ile ulaşılır.Dezavantajları bu uygulamanın hem yorucu hem uzun sürmesi,acı vermesi ve leke kalma ihtimalinin olmasıdır.

4 Yorum

Son Yazılan Estetik Haberleri

En Çok Okunan Haberler

En Çok Yorum Yapılan Konular

Son Yorum Yapılanlar:

  • Kevser: Ilacin ismini soylermisiniz
  • Kevser: Hangi hastahanede oldunuz bende artik dusunuyorum ameliyati yardimci olursaniz sevinirim
  • Nursen: Merhabalar 5 ,6gün oldu benimmkarın germe ameliyatım hisar hastanesi prof.dr Aydın gozu...
  • gül: Bursa’da nerde acaba
  • barış: arkadaslar ben de dogustan dudak damak yarıgıyla dogdum. yarık dudaaklı oldugunuz ıcın...