HaberEstetik Menü

EstetikHaber > kepçe kulak ameliyatı fiyatı
Etiket :

kepçe kulak ameliyatı fiyatı

kepçe kulak ameliyatı fiyatı kısa yolu ile işaretlenmiş estetik haber, estetik bilgi, estetik video ve resim listesi. kepçe kulak ameliyatı fiyatı konusunda EstetikHaber sitesinde yazılmış haber ve bilgiler..

Kepçe KulakKulak estetiği olan bir hastanın ameliyat öncesi ve sonrası hakkında bilgilendirme notu:

Selam arkadaşlar.
12 nisan 2008 de kepçe kulak ameliyatı oldum Kütahyada 2 gün başım sargılı kaldı ameliyattan önce idrar kan ve kanın pıhtılaşma süresini ölçen 3 tahlil yaptılar ameliyattan önce kalçadan 2 adet igne yaptılar sordugumda rahatlatmak için oldugunu söylediler.

Estetik ameliyatım 1 saat sürdü kıkırdak dokuyu ilnceltmek suretiyle şekil verdi doktor bana söylediği bu kıkırdak dokuya da dikiş attı ve deriye eriyen dikiş dediği bi dikiş attı kulaklarıma tek tek şekil verdi ve ameliyat öncesi ve sonrası olmak üzere ölçerek ameliyatı gerçekleştirdi
Kulaklar hemen hemen aynı tamamen aynı olması beklenmemeli zaten ameliyattan sonra thiociline adında bi krem kullanıyorum antibiyotik ve ağrı kesicide verdi fakat benim hiç agrım olmadı.

Şuan kulaklarımda şişlik ve morluklar var ilk etapta gözüme bi acayip geldi ama yavaş yavaş alışıyorum ameliyatı 1500 ytl ye oldum herşey dahil özel bi hastanede oldum doktorum askeri doktor. Amerikada 3 sene estetik cerrahi üzerine görev yapmış burada ise:

* Endoskopik sinüs cerrahisi
* Kulak cerrahisi
*Horlama cerrahisi
*Odyo- timpanogram
*Estetik ve rekonstrüktif yüz cerrahisi

alanlarında görev yapmakta forumda çok araştırma yapmıştım ve hastanede kulak burun boğaz uzmanu olarak geçiyordu.

Ameliyat olmakla olmamak arasında çok gittim geldim en sonunda tüm sonuçları göze alıp ameliyatımı oldum.

Şimdi şekil olarka güzel gözüküyor tabi şişlikler inince ne oldugu daha net anlaşılacak ameliyat sırasında hiç bişi hissetmiyorsunuz kulakta 4 5 noktaya iğne yapıyolar en acı verici yeri orası ondan sonrası rahat bi kıkırdağı kestiğini hissediyorsunuz onuda acı olarak değil ses olarak algılıyorsunuz.

Diyeceklerim bunlar şimdi beni düşündüren çevreme kabul ettirmek konusunda arkadaşlarım zaten biliyor o konuda sorunum yok. Sadece yakın akrabalara anlatbilmek düşündürüyor nihayetinde bi süre sonra onlarda kabulleneceklerdir.

Kepçe kulak estetiği hakkında sorusu olanlar için elimden geldiğince cevap veririm..

Rumuz: Muccy

211 Yorum

1 Yorum

Kulak estetiğinden sonra iz kalır mı merak ediyorsanız videoyu izleyebilirsiniz.

1 Yorum

Yorum Yok

Yorum Yok

Kime kepçekulak denir, nasıl oluşur?
Kepçekulakta kulak kafaya yapışık gibi görünmesi gerekirken kafadan ayrıdır. Yani kafaya yaklaşık 90 derece olması söz konusudur. Bu da kafaya komşu taraftaki kıkırdağın biraz fazla gelişmiş olmasından ve kulağı öne doğru itmesinden kaynaklanır. Bir de kulağın üst kısmındaki kıvrımların oluşmaması halinde de kepçelik meydana çıkar.

Kepçekulağı düzeltme ameliyatı kimlere yapılır?
Kulağının şeklinden memnun olmayan herkese eğer makul bir şey istiyorsa bu ameliyatı yaparız. Ama kulağı düzgün bir insan ben şu kişiye benzemek istiyorum diyerek kulağının şeklini değiştirme talebinde bulunursa biz bunu geri çeviriyoruz.

Kulakla ilgili ne tür durumlarda estetik ameliyat yapılıyor?
1- Kulağın hiç olmaması: Bu hastalara en baştan bir kulak yapmak gerekiyor.
2- Bir de kulağın büzük şeklinde olması var. Biz buna ‘Cupair’ diyoruz, yani kahve fincanı şeklini almış kulaklar.
3- Aşırı derecede kepçe olan kulaklar.
4- Kepçekulaklar var.

Bu ameliyattan sonra mükemmel bir kulağa sahip olmak mümkün mü?
Kepçekulak ameliyatları yüzde 100 başarılı olur. Yalnız hiç olmayan bir kulağı baştan yapmak kolay değildir. Son dönemde hiç kulağı olmayanlara son derece başarılı protezler de yapılmaya başlandı. Karşı kulağın örneği alınarak kafatasına mıknatısla
tutturulan protezler de yapılabiliyor.

Kepçekulak nasıl düzeltilir?
1- Kulağın kafaya yapıştığı yeri menteşe olarak düşünmek ve orayı yaklaştırmak. Tam yapıştırma olmaz, çünkü hiç kimsenin kulağı kafasına tam yapışık değildir.
2- Kulağın bir bölümünde olmayan kıvrımı oluşturarak geriye doğru bükmek. Yani kulak iki taraftan geriye doğru bükülüyor ve kepçelikten kurtuluyor. Bunun için kulağın arkasından kesimler yapılır ve kıkırdak katlanır. Doktor Onur Erol’un geliştirdiği bir yöntem var: Ön taraftan kulak kıvrımlarına denk getirilecek şekilde daha sonra görülmesi zor bir biçimde kesi yapılıyor. Ortadaki kıkırdak çıkarılıp aradan parça alınıyor. Yukarıdaki kıkırdağın ön tarafı zayıflatılıp arkaya dönmesi kolaylaştırılınca iki veya üç dikişle geriye gidecek şekilde katlanıyor.

Bu ameliyatlarda yaş sınırı var mı?
Kepçekulak ameliyatlarının mümkün olduğu kadar okul öncesi hatta yuva öncesi çağlarda yapılması gerekiyor. Çünkü çocuk sosyal hale gelmeden önce bu durumun düzeltilmesi iyi olur. Çocuklar bu konuda çok acımasız olabiliyorlar. Hemen her sınıfta ‘kepçe’ ismi takılan çocuklar oluyor. Derin psikolojik yaralar bile açabiliyor.

Hastaların yaş ortalaması nedir?
Birçok kişi kepçekulağın operasyonla düzeltilebildiğini öğrenince şaşırıyor. Hastalarım arasında üniversiteyi bitirmiş iş hayatına başlayacak olanlar da var. Yeni bir hayata onları rahatsız eden kulakları düzelttirerek başlamak istiyorlar.
Büyük bir kulak ne kadar küçülür?
Kulağın normal bir boyutu yoktur. Kişinin kafa yapısına göre değişir.

Ameliyat ne kadar sürer?
Normal olarak 1.5 saatte biter.
İyileşme dönemi ne kadar sürüyor?
En geç üç hafta içinde hasta iyileşir. Ameliyattan sonra bir hafta içinde kulaklar sargılı kalır. Ondan sonra 1.5 aya kadar tenisçi bandajı gibi bandaj takılır. Bu bandaj kulağın üst tarafından geçecek şekildedir. Onun için de genellikle yaz aylarını tercih ediyoruz. Bu bandajı çocuklarda kullanıyoruz. Çünkü çocuklar kendilerini koruyamıyorlar ama yetişkinler gereken uyarıları dikkate alarak kendilerini koruyabiliyorlar.

Lokal anestezi ile mi yapılıyor?
Eğer hasta erişkin ise lokal anestezi ile yapılabilir. Ameliyat başlamadan önce hastaya biraz yatıştırıcı ve ağrı kesici verilir. Ondan sonra iğne ile lokal anestezi yapılır ve hasta doktoruyla konuşarak ameliyatını olur. Daha küçük yaşlarda ise uzun süre sırtüstü yatmak çocuklara sıkıcı geleceği için uyutmak gerekiyor. Yarı uyutmak
da olabilir.

Ameliyatın ne gibi riskleri var?
Tek riski, hastanın hayalindeki şekil elde edilemeyebilir. Hasta kafasında bir şekille bize gelir. Bir kulağı da burun gibi bilgisayar ortamında canlandırmak son derece zordur.

Duymada kayıp olur mu?
Kulağın kepçesine yaptığımız ameliyat duymayı hiçbir şekilde etkilemez.

Kimlere bu ameliyat yapılmaz?
Sağlık durumu ameliyat olmasına izin veren herkes kepçekulak ameliyatı da olabilir. Ben kepçekulak ameliyatının yapılamayacağı kimseyi tasavvur edemiyorum. Örneğin 14 yaşında kronik böbrek yetmezliği var veya şeker hastası bir yandan da kepçekulak ve bundan da rahatsızlık duyuyor. Böyle bir vakada hastayı dahili yönden takibe alırız. Hastayı tedavi eden doktorla ilişki içinde
oluruz ve lokal anestezi altında biz bu hastayı ameliyat ederiz.

Ameliyatın ortalama maliyeti nedir?
Amerikan Hastanesi’nde doktor ve hastane dahil 1.5-2 milyar liradır.

İz kalır mı?
Kesinlikle kalmaz.

Hasta kulağını deldirebilir mi?
Kepçekulak ameliyatıyla kulak memesinin hiçbir ilgisi olmadığı için kulağını rahatlıkla deldirebilir.

Bu ameliyat sadece özel hastanelerde mi yapılıyor?
Hayır. Türkiye’deki estetik plastik cerrahi eğitimi veren tüm fakülte hastanelerinde bu ameliyatlar yapılır. Ailelerin dikkatli olması kepçekulağı erkenden düzelttirmesi gerekir.

29 Yorum

Kepçe kulak deformitesi kulak ile kafa arasındaki açının öne doğru büyük olması şeklinde tanımlanır. Anatomik
açıdan ideal kabul edilen açı 30 dereceden küçük olanıdır. Kepçe kulak bir
anomali değil deformasyondur. Dış kulak gelişimini 5-6 yaşına kadar tamamlar ve kalıcı büyüklüğüne ulaşır. Bu sebeple kepçe kulak ameliyatları bu yaştan sonra yapılabilir.

Günümüzde estetik operasyonlara genellikle yetişkin insanlarımız ilgi gösterir. Biz plastik cerrahlar ise 18 yaşından küçüklerin estetik ameliyat yaptırmasına karşı tavır koyarız. Buradaki en büyük istisna çocukluk çağında yapılan kepçe kulak veya yelken kulak denilen görünüm bozukluğunun düzeltilmesidir. Kulağın hiç olmamasından çok büyük olmasına kadar uzanan pek çok kulak deformitesi vardır. Bu deformitelerle ilgili en çok uygulanan estetik ameliyat kepçe kulakların düzeltilmesidir. Benim tecrübelerimde, kepçe kulak düzeltmesi erkek çocuklarda daha fazla yapılmaktadır. Bunun sebebi, kanımca kızların saçlarının uzunluğu ile bu deformiteyi daha kolay kamufle edebilmeleridir.

Kepçe kulak başlangıçta genellikle çocuğun kendisinden ziyade ebeveyninin sorunudur. Ancak ameliyat kararını vermek için doktor ebeveynden çok çocuğu dikkate almalı, onun ruh halini kavramaya çalışmalı, derinlerine inip çocuğun anne-babanın yönlendirmesiyle mi karşı karşıya olduğunun veya gerçekten bu durumundan şikayetçi olup olmadığının farkına varmalıdır. Yoksa çocukluk çağında yapılan ameliyatların çocukta bir travma oluşturmasına yol açabileceği ihtimali göz ardı edilmemelidir.

Sonuç olarak kepçe kulak genellikle kişide herhangi bir probleme yol açmayabilir ama eğer çocuğu arkadaşları
arasında yapılan alaylar sonucu dışlanmaya, psikolojik bir travmaya doğru yöneltiyorsa ameliyatla düzeltme düşünülmelidir. Toplumumuzda da sıkça rastlanıldığı gibi birçok ünlü şahsiyetle kepçe kulaklar özdeşleşmis ve onlar için birer simge durumuna gelmişlerdir. Genel görünüme sempatik ve sevecen bir
ifade kattıkları için kepçe kulakların kişinin ileriki yaşamında sosyal ve mesleki açıdan faydalı olabilecekleri de unutulmamalıdır. Ayrıca kepçe kulak Uzakdoğu’da anlayış ve refah işareti olarak kabul edilmektedir. Çinli ebeveynler “Tanrıların sesini daha iyi duyabileceğine
inandıkları için” kepçe kulaklı doğan çocukları için sevinmektedirler.

Doğada birbiriyle eş olan iki kulak yoktur
Tıp tabiriyle otoplastik denilen kepçe kulak ameliyatı okul çağındaki çocuklarda ve erişkinlerde lokal anestezi ile yapılırken 5 ile 7 yaş arası çocuklarda genel anestezi tercih edilmektedir. Kesi kulak arkasından yapılır ve kulak kıkırdağına gerekli olan form verilip açı düzeltilir, lüzum görülen durumlarda ameliyat öncesi tetkikine göre kulak kıvrımında da küçültme yapılabilir. Ameliyat sonrasında yaklaşık üç hafta süresince gece yatarken kulağın ters kıvrılmasını önlemek için alın bandı önerilir.
Ameliyat izi kulak arkasında kalacağı için ileride fark edilmez. Ameliyat sonrası işitmeyle ilgili hiçbir bozukluk beklenmez. Doğada birbiriyle eş iki kulak bulunmamaktadır. Bu nedenle ameliyat sonrası mutlak tam simetri beklemek yanlış bir tavır olacaktır.
Kulak tek başına incelendiğinde estetik açıdan güzel olmayan bir organdır. Bu kıvrımlı, katlanmış, buruşuk organ güzel görünmesi amacıyla değişik kültürlerde takılarla süslenmektedir.

Ancak bu çirkinlik, yüz kompozisyonu içinde, o yüze uygun armoni içinde bulunuyorsa yok olur. Bence ameliyat
için tek gerekçe gerçek psikolojik sıkıntı ile kulağını kapatmaya uğraşan bir çocuğun varlığıdır.
Avrupa’da bu deformite ameliyatları estetik cerrahi kapsamından çıkarılmış olup, masrafları sigorta tarafından karşılanmaktadır. Burada amaç çocuğun karşılaşabileceği psikolojik travmadan korunmasıdır.

Dr. Serdar Eren (Estetik Plastik Cerrahi Uzmanı ) – Milliyet

80 Yorum

Son Yazılan Estetik Haberleri

En Çok Okunan Haberler

En Çok Yorum Yapılan Konular

Son Yorum Yapılanlar:

  • ...: Aralıklı oruç diyeti yap. Kilo vermek icin gunluk alman gereken kaloriyi internette...
  • Berna buse: Merhaba ameliyattan sonra sargi ne sekilde oluyor kafanin ustunden buyuk bir sargi mi...
  • Kevser: Ilacin ismini soylermisiniz
  • Kevser: Hangi hastahanede oldunuz bende artik dusunuyorum ameliyati yardimci olursaniz sevinirim
  • Nursen: Merhabalar 5 ,6gün oldu benimmkarın germe ameliyatım hisar hastanesi prof.dr Aydın gozu...