HaberEstetik Menü

EstetikHaber > karın germe ameliyatı
Etiket :

karın germe ameliyatı

karın germe ameliyatı kısa yolu ile işaretlenmiş estetik haber, estetik bilgi, estetik video ve resim listesi. karın germe ameliyatı konusunda EstetikHaber sitesinde yazılmış haber ve bilgiler..

Karın Germe Karın germe ameliyatı ile güzel bir karına sahip olabilirsiniz. Ancak ideal sonuç için hastaların ameliyat öncesinde boya uygun kiloya inmek yararına olacaktır.
Şişman ya da zayıf olduğu sonucuna karın bölgesindeki durumdan anlaşılır.Kadınlar için kum saati gibi bir karın idealdir. Gebelik döneminde karında oluşan hacimde artış gözlemlenir ve deri altında yağ dokularında artış oluşur. Daha sonra kaslarda gevşeme ve deri elastikiyetinde ise azalmalar gözlemlenir. Hamilelik sonrasında ya da kilo verme durumlarında dokuların miktarlarında azalma olabilir ve karındaki deri ve alttaki yağ dokuları toparlanamayabilir.
Kadınların vücutlarında bulunan androjen ve östrojen olarak 2 çeşittir.Androjen olanlarda bacaklar ince ve selülitsizdir.Popo kısmı küçüktür ve yassıdır. Kalçalardaki yağ tabakası fazlalığı toplanmıştır .Karında göbeğin üst kısmında kubbe gibi bir yapı bulunur. Östrojen tip kadınlarda ise dar omuzlar ve küçük göğüsler ve geniş kalça ile selülitli doku gözlenir.
Karın germe için ideal olan hastalar östrojen tip vücuda sahiptirler. Dokularda kayganlık ve yumuşaklık germe işleminde elverişlidir. Androjen tiplerde ise geniş karın ve karın içindeki yağların fazla olmasından dolayı artmış karın içi basıncı bulunur. Bu tür hastaların öncesinde kilo vermesi ve bacıncı azaltması gerekmektedir.
Deri altında yağ dokusu fazla olanlarda ise karın germe ameliyatları yağ aldırma ile yapılır. Yağların depolanması ve deri fazlalıkları ise göbeğin altında ise fazla da yoksa eğer kısmi karın germe işlemi yapılır.Göbek delik yeri değiştirilmez.

Karın germe işleminde göbek deliği yara yada kasık fıtığı gibi eş zamanlı şekilde onarılır. Ya da bir ameliyattan sonra kalan alt karın kısmındaki izler giderilebilir.Karın germe işleminden sonra hastalar yeniden doğurabilir .Fazla kilosu olanlarda ise karın germe yaraları daha geç iyileşir..

Yorum Yok

Sınır tanımayan estetik operasyonlar sayesinde artık vücudunuz yeni baştan şekillenebiliyor. Karın germe, liposuction, bacak germe ve kalça küçültme ameliyatları birarada uygulanabiliyor. Sarkan memeler toparlanıyor, bacak için geliştirilmiş silikonlarla sütun gibi bacaklar yaratılabiliyor..

Estetikle ilgili okurdan gelen soruları Doç Dr. Nazım Durak yanıtladı:

* 40 yaşındayım. Son 10 yıldır 107-113 kilo arasında gidip geliyorum. Daha fazla kilo veremiyorum. Hipotroidi hastasıyım. Bacak yapım tamamen kalın ve selülitli. Estetik cerrahi ile bacaklarıma yapılacak bir şey var mı?
Tabii ki var. Hormonal yapınız ameliyat öncesi incelenmeli. Gerek liposuction gerekse keserek bacak germe ve vücut şekillendirme işlemleri yapılabilir. Karın germe, liposuction, bacak germe ve kalça küçültme amaliyatları birlikte uygulanabilir. Yani vücudunuz baştan şekillendirilebilir.

* Bacaklarım eğri düzeltmek için ne yapabilirim?
Yarım saatlik bir ameliyatla, göğüs silikonlarının bacak için geliştirilmiş formları uygulanarak ciddi bir düzeltme sağlanabilir ve ömür boyu vücudunuzda kalabilir. Bu silikonların hiçbir riski yoktur. Sabah ameliyat olup akşam eve gidebilirsiniz. Bir haftalık dinlenmeden sonra koşmak ve spor dahil her türlü hareketi yapabilirsiniz.

* 19 Ocak’ta burun estetiği yaptırdım. Ama sonuç bir facia; burnumun yan tarafları kırılmış, ön orta tarafta da yandan bakıldığında çıkıntı görünüyor. Ayrıca dudakla burnum arasındaki mesafe arttı ve çok kötü gözüküyor. Bu mesafe düzelir mi? Doktoruma da güvenimi kaybettim…
Ameliyatı yapan hekime güveninizi yitirdiyseniz dalında uzman bir hekime başvurun. Problemli bir burnun düzeltilmesi, dokunulmamış bir burnu ele almaktan çok daha zordur. Burun çok kaldırılmışsa dudakla arasındaki mesafe uzamıştır, kadınlarda bu mesafe 90 ila 110 derece arasındadır. Ama düzeltmek mümkün; ikinci bir operasyon gereklidir.

* Birkaç yıl önce burun estetiği ameliyatı geçirdim. Ama sonuçtan hiç memnun kalmadım; artık aynaya bakmak bile istemiyorum! Ameliyatı yapan doktor Kulak Burun Boğaz (KBB) uzmanıydı. Tekrar ameliyat olmam mümkün mü?
Kesinlikle bir plastik cerraha gidin. Burun estetiği konusunda estetik cerrahlar tecrübelidir. KBB uzmanı yerine, estetik cerrahı tercih edin.

PROTEZLE DOĞAL MEMELER
* Liposuction yaptıracağım doktoru nasıl seçmeliyim? Liposuction yerine LPG (vücut ütüsü) mi tercih etmeliyim? Çukurluklar oluşturduğu söyleniyor, doğru mu?
Liposuction; vücudun bazı bölgelerindeki inatçı yağ birikintilerinin giderilmesi yöntemidir. Doğru ellerde yapılırsa liposuction’da bir yer çukur, bir yer tümsek olmaz. Kilo aldıktan sonra dalgalanmalar olmaz. Çukurlar, hastanın derisini çok iyi değerlendiremeyen hekim hataları sonucu ortaya çıkar. Selülitler, liposuction ile giderilmez. Doktoru seçerken, uygulama yaptığı hastaların sonuçlarına bakın. Çukurluk oluşmuş hastası varsa, o doktoru tercih etmeyin. ‘Vücut ütüsü’ olarak bilinen LPG’ye biz plastik cerrahlar karşıyız. Çünkü vantuz gibi deriyi çekip bırakıyor ve derinin elastikiyetini bozuyor; yani gevşemesine neden oluyor. Bunun yerine ultrason tarzındaki cihazlarla yapılan uygulamalar, deri altında yağ dağılımını sağlar. Onları tercih edin.

* 21 yaşındayım, hiç doğum yapmadım ve göğüslerimi büyütmek istiyorum. Meme başım çok küçük, meme altıma koltuk altı protezi mi önerirsiniz?
Bu yaştan sonra memeler daha fazla büyümez. Omuz, kalça ve bel oranlarına göre seçilecek ve kas arkasına yerleştirilecek uygun çaptaki bir protezle doğal güzel göğüsler yapılabilir. Koltuk altından ya da meme başından girilebilir. Bunun seçimini doktor yapar ancak şunu bilin ki; meme altından girilirse iz kalır, koltuk altından yapılırsa iz kalmaz. İki yöntemde de his kaybı yoktur; doğum yapıp süt verebilirsiniz.

İYİ CERRAH SEÇİN
* 53 yaşındayım. Senelerdir aklımı karnıma takmış durumdayım çünkü çok sarkık. Tahminim; karnım, keserek yapılacak bir ameliyatla düzelir ve bundan da korkuyorum. Boyum 1.73, kilom 67 ve hayatımda hiç sigara kullanmadım. Bu özellikler iyileşme sürecimi çabuklaştırır mı?
Bu özellikleriniz karın germe için ideal bir hasta olduğunuzu gösteriyor. Her ameliyatta olan riskler karın germede de vardır. Hastanın özelliklerinin çok iyi tanınması ve tabii anestezi doktoru ile hekimin becerisi riski azaltır. İki saatlik bir operasyondur ve ertesi gün taburcu olursunuz.

* 48 yaşında iki çocuklu bir anneyim, 6 ay önce rahatsızlığımdan dolayı sağ göğsüm alındı ve bu beni çok rahatsız ediyor. Yerine göğüs yaptırabilir miyim?
ABD’de genel cerrahlarla plastik cerrahlar birlikte ameliyata giriyor ve aynı seansta kanserli meme alınıp, yerine yenisi yapılıyor. Onkoloji uzmanına danışın. Bu süreç içinde karından alınacak dokuyla tek seansta öteki meme ile eşit olacak şekilde meme yapılabilir.

* Sezaryenle doğum yapanlara karın gerdirme ameliyatının pek iyi olmadığını, riskli olduğunu duyuyoruz! Bu doğru mu?
Bunlar yanlış duyumlar ve kulaktan dolma bilgiler. Sezaryen ameliyatının hiçbir engeli yoktur. Karınla birlikte meme de yapılabilir. Boy ve kilo nedeniyle son derece gereksiz yere kilolu görünen kadınların bu ameliyatı olmasında fayda vardır.

Sabah

5 Yorum

Göğüs dikleştirme karın germe ve vücut biçimlendirme videosu içermektedir.

Hafif sarkıklığı olan olgularda meme başı normal pozisyonuna taşınır ve meme başı çevresindeki bollaşmış olan fazla deri çıkarılır. Bu teknik uygulandığında sadece meme başı çevresinde halka şeklinde bir ameliyat izi oluşur. Sarkıklık fazla ise ayrıca memenin alt yarısından da bollaşmış derinin çıkarılması gerekir. Bu durumda meme başının çevresindeki ameliyat izine ek olarak meme başından alt kenara doğru dikey olarak uzanan bir iz daha oluşur.

Bu uygulamalar ile meme başı normal pozisyonuna taşınıp bollaşmış olan fazla deriler de çıkarılarak meme dik ve diri görünümünü kazanır. Aynı girişim sırasında memeye dolgunluk kazandırmak için silikon protezler de yerleştirilebilir. Ameliyatı takip eden yıllarda doğum yapıldığında süt bezleri ve süt kanalları zarar görmemiş olacağı için silikon protez uygulanan olgular da dahil olmak üzere herkes bebeğini emzirebilir.

İki operasyon bir arada kombine oldugunda daha güzel sonuçlar elde edilebilir.

3 Yorum

Karın germe fotoğrafları hakkında bilgiler ve hamilelik sonrası yapılacak estetik ameliyatlar hakkında bilgilendirme videomuzda yer almaktadır.

Kadınlarda hamilelik sonrasında yaşanan estetik kaygıların ne derece üst düzeyde olduğunu belirten plastik cerrahlar, hanımların konu hakkında daha bilinçli olması gerektiğini belirtiyor. Doğum biçiminin estetik operasyon gerçekleştirmek için zaman farklılığına sebep olduğunu belirten doktorlar, sezeryan ameliyatının normal doğumlara oranla çok daha konforlu görülmesine karşılık normal doğumların ileriye yönelik olarak bayanların estetik görünümü açısından çok daha önemli olduğunu belirtiyor.

Doğum sonrasını takip eden belirli bir süreç içerisinde estetik operasyon yaptıramadığınızı belirtmemiz gerekiyor. Çünkü çocuğunuzun sütten kesilmesi gerekecek ve bu durum gerçekleşmediği takdirde göğüs bölgenizde bir girişim yapılamayacaktır. Karın germe operasyonlarının bayanlar tarafından çok tercih edildiği gerçeği de göz önüne alındığında bayanların karın germe operasyonlarının arkasından tekrar doğum yapıp yapamayacağı konusundaki şüphe olarak dikkat çekiyor.

68 Yorum

Bazı sorunlar nedeniyle sık kilo alıp verenlerin, doğum yapmış kadınların en büyük sorunlarından biri olan sarkık karın, ‘abdominoplasti’ ile yeniden geriliyor. Operatör Doktor Tuğrul Kihtir, karın germe ameliyatı (abdominoplasti) ile ilgili bilgi verdi…

Karın germe ameliyatı nedir?
Abdominoplasti ya da halk arasındaki adıyla ‘karın germe ameliyatı’, karın duvarındaki fazla yağ ve derinin çıkarılıp, karın duvarındaki gevşemiş kasların sıkılaştırılarak, karın duvarının yeniden gençleştirilip şekillendirilmesidir.

Bu ameliyatla karnın gevşek, yağ dokusu artmış ve şiş görünümü giderilmekte, yeniden düz ve ince görünümünü kazanması sağlanmakta ve ayrıca bel inceltilmektedir. Benzer şekilde, karın duvarı kaslarının orta hatta birbirinden ayrılmasıyla ortaya çıkan ‘diyastaz’ adı verilen durum da, bu ameliyatla onarılabilmektedir. Abdominoplasti ameliyatında değişik yöntemler uygulanabilmektedir.

‘MİNİ’ KARIN GERME AMELİYATI
Evlilik öncesi karın germe nedir? Karın germe ameliyatının başlıca üç türü vardır ve evlilik öncesi karın germe bu yöntemlerden birisidir. Klasik ya da formal karın germe ameliyatında, karın duvarındaki fazla deri-yağ tabakası çıkarılırken, göbek bağı bölgesinin üstünden itibaren tüm alt karın derisi çıkarılmakta ve göbek bağı bölgesi karın derisi üzerinde yeniden oluşturulmaktadır. Bu nedenle, bu yöntemde göbek bağının doğal görünümü değişebilmekte, göbek bağı bölgesinde iyileşme sorunları çıkabilmekte ve göbek bağı bölgesinin kenarlarında kalıcı iz oluşabilmektedir.
Klasik karın germe, genellikle karın duvarında çok fazla miktarda yağ birikmesi olan ve karın derisinin esnekliğinin ileri derecede kaybolup sarktığı durumlarda uygulanır.

Bu tekniğin diğer karın germe tekniklerinden farklılıkları neler?
Mini-karın germe ameliyatında fazla deriyağ tabakası göbek bağı bölgesinin altında bir seviyeden itibaren çıkarılmakta ve göbek bağı bölgesi yeniden oluşturulmamaktadır. Bu yöntemle göbek bağı doğal görünümünü korumakta ve kenarlarında iz oluşmamaktadır. Ayrıca, kanlanma da daha iyi korunduğu için, zor ya da geç iyileşme gibi sorunlar görülmemekte ya da çok daha az görülmektedir.
Mini-karın germe, genellikle karın duvarındaki yağ birikmesinin orta dereceli olduğu ve karnın alt yarısında görüldüğü ve karın derisindeki esneklik azalmasının karnın alt yarısında izlendiği durumlarda tercih edilir. Evlilik öncesi karın germe ameliyatında ise mini-karın germe ameliyatına ek olarak karnın üst bölümündeki ve bel bölgelerindeki fazla yağ, liposuction ile emilerek çıkarılmaktadır. Burada karnın alt bölgesinden çıkarılan yağderi bölümüne ek olarak, liposuction ile genellikle 500-2500 ml yağ ek olarak çıkarılabilmektedir.

Evlilik öncesi karın germe adı verilen bu girişim de mini-karın germe ve liposuction girişimlerinin birleştirilmesinden dolayı böyle adlandırılmaktadır. Bu girişimin avantajları, mini-karın germede olduğu gibi hem göbek bağı bölgesinde iz oluşmaması, hem kanlanmanın daha iyi korunması nedeniyle zor iyileşme gibi sorunların önlenebilmesi ve hem de liposuction uygulaması ile bel ve üst karın bölgeleri gibi bölgelerdeki yağların ek bir ameliyata gerek kalmadan aynı ameliyat sırasında emilerek çıkarılabilmesidir. Benzer şekilde iyileşme ve normal hayat aktivitelerine dönüş de daha kısa sürede gerçekleşmektedir. Marriage abdominoplastisi (evlilik öncesi karın germe), miniabdominoplastide olduğu gibi genellikle karın duvarındaki yağ birikmesinin ve karın derisindeki esnekli azalmasının karnın alt yarısında görüldüğü ve bel bölgelerinde yağlanma izlenen hastalarda tercih edilir.

Karın germe ve liposuction arasındaki farklar neler?
Karın germe gibi, liposuction da karın duvarının yeniden şekillendirilmesinde sık kullanılan bir yöntemdir. Liposuction ya da diğer adıyla ‘yağ emme girişimi’nde karın duvarındaki fazla yağ dokusu emilip çıkarılmakta, buna karşın deri alınmamakta ve karın duvarı kasları sıkılaştırılmamaktadır.
Bu nedenle, liposuction girişimi, karın derisinin esnekliğini yitirip sarkmadığı ve karın duvarı kaslarının gevşeyip karnın gergin görünümünü yitirmediği kişilerde uygulanır. Karın germe ameliyatında ise, karın derisinin esnekliğini yitirip sarktığı ve karın duvarı kaslarının gevşeyip karnın şiş görünüm aldığı kişilerde yararlanılır.

YOĞUN İLGİ LIPOSUCTION’A
Karın duvarını şekillendirme ameliyatları hangi sıklıkla yapılabilir ve bu alandaki eğilim nedir? Bu konuda en sağlıklı rakamları American Society of Plastic Surgeons’un her yıl yaptığı çalışmalara dayandırabiliriz. 2004 yılında ABD’de toplam 324 bin liposuction-yağ emme ameliyatı ve 107 bin karın germe ameliyatı uygulanmıştır.
Liposuction en sık uygulanan estetik cerrahi ameliyatı, karın germe ameliyatı ise sıklık sıralamasında, altıncı sıklıkla uygulanan estetik cerrahi ameliyatı olmuştur. Her iki ameliyatta da, 12 yıl öncesine kıyasla büyük artış görülmektedir. 1992 ile karşılaştırıldığında uygulanan liposuction ameliyatı sayısında yüzde 472, karın germe ameliyatında ise yüzde 510 artış görmekteyiz.

Ameliyat sonrası iyileşme dönemi nasıl? Karın germe ameliyatlarından sonra hasta ya aynı gün eve çıkabilir ya da bir gün hastanede kalabilir. Ameliyatın ertesi günü yürümeye başlanır.
Üç-dört gün sonra evden dışarı çıkılabilir. İşe dönüş genellikle iki hafta içinde mümkündür. Hafif egzersizlere ameliyattan sonraki birkaç gün içinde başlanır. Yorucu ve ileri egzersizlere ise, tolere ettikçe dördüncü haftadan sonra başlanabilir.

Karın germe ameliyatları, sezaryen kesisine benzer şekilde, bikini çizgisinin altında enlemesine uygulanan 15 cm kadar bir kesi ile gerçekleştirilir. Dışarıdan görünmeyen bu kesi genellikle iyi tolere edilir; ameliyat izi üç-altı hafta içinde belirginliğini yitirir ve altı-dokuz ay içinde çok az görünür bir duruma gelir.

Karın germe ameliyatının riski var mı? Her cerrahi girişimde olduğu gibi, karın germe ameliyatının da riskleri vardır. Bunlar arasında geçici şişlik ve morluklar, cilt altı kanama, duyu azalması, enfeksiyon, cilt altında kan ve sıvı birikmesi, cilt hasarı, geç iyileşme ve izlerin kalıcı olabilmesi sayılabilir.

Sabah

13 Yorum

Karın germe operasyonu hakkında ingilizce bilgilendirme videosudur.

Videolar google.com’dan alınmıştır ve operasyon videoları Amerikan Estetik plastik cerrahi uzmanları tarafından Amerika’da yapılan operasyonlardır.

2 Yorum

Karın germe hakkında resimler ve görüntüler yer almaktadır.

Karın germe ameliyatı sonrası göbek çukurunda hiç iz kalmaz. Ameliyatın izi bikini hattında sezaryen çizgisinin üstünde ve devamı olarak iç çamaşıda saklı kalır.
Çizginin uzunluğu karın ve bel bölgesindeki cilt bolluğuna göre değişir. Dikişler kendiliğinden emilir ve 1 sene içinde çoğu kişide belirsiz hale gelir.

Bilgilendirme ingilizcedir.

29 Yorum

Son Yazılan Estetik Haberleri

En Çok Okunan Haberler

En Çok Yorum Yapılan Konular

Son Yorum Yapılanlar:

  • Kevser: Ilacin ismini soylermisiniz
  • Kevser: Hangi hastahanede oldunuz bende artik dusunuyorum ameliyati yardimci olursaniz sevinirim
  • Nursen: Merhabalar 5 ,6gün oldu benimmkarın germe ameliyatım hisar hastanesi prof.dr Aydın gozu...
  • gül: Bursa’da nerde acaba
  • barış: arkadaslar ben de dogustan dudak damak yarıgıyla dogdum. yarık dudaaklı oldugunuz ıcın...