HaberEstetik Menü

EstetikHaber > karın germe
Etiket :

karın germe

karın germe kısa yolu ile işaretlenmiş estetik haber, estetik bilgi, estetik video ve resim listesi. karın germe konusunda EstetikHaber sitesinde yazılmış haber ve bilgiler..

Göğüs dikleştirme karın germe ve vücut biçimlendirme videosu içermektedir.

Hafif sarkıklığı olan olgularda meme başı normal pozisyonuna taşınır ve meme başı çevresindeki bollaşmış olan fazla deri çıkarılır. Bu teknik uygulandığında sadece meme başı çevresinde halka şeklinde bir ameliyat izi oluşur. Sarkıklık fazla ise ayrıca memenin alt yarısından da bollaşmış derinin çıkarılması gerekir. Bu durumda meme başının çevresindeki ameliyat izine ek olarak meme başından alt kenara doğru dikey olarak uzanan bir iz daha oluşur.

Bu uygulamalar ile meme başı normal pozisyonuna taşınıp bollaşmış olan fazla deriler de çıkarılarak meme dik ve diri görünümünü kazanır. Aynı girişim sırasında memeye dolgunluk kazandırmak için silikon protezler de yerleştirilebilir. Ameliyatı takip eden yıllarda doğum yapıldığında süt bezleri ve süt kanalları zarar görmemiş olacağı için silikon protez uygulanan olgular da dahil olmak üzere herkes bebeğini emzirebilir.

İki operasyon bir arada kombine oldugunda daha güzel sonuçlar elde edilebilir.

3 Yorum

Karın germe fotoğrafları hakkında bilgiler ve hamilelik sonrası yapılacak estetik ameliyatlar hakkında bilgilendirme videomuzda yer almaktadır.

Kadınlarda hamilelik sonrasında yaşanan estetik kaygıların ne derece üst düzeyde olduğunu belirten plastik cerrahlar, hanımların konu hakkında daha bilinçli olması gerektiğini belirtiyor. Doğum biçiminin estetik operasyon gerçekleştirmek için zaman farklılığına sebep olduğunu belirten doktorlar, sezeryan ameliyatının normal doğumlara oranla çok daha konforlu görülmesine karşılık normal doğumların ileriye yönelik olarak bayanların estetik görünümü açısından çok daha önemli olduğunu belirtiyor.

Doğum sonrasını takip eden belirli bir süreç içerisinde estetik operasyon yaptıramadığınızı belirtmemiz gerekiyor. Çünkü çocuğunuzun sütten kesilmesi gerekecek ve bu durum gerçekleşmediği takdirde göğüs bölgenizde bir girişim yapılamayacaktır. Karın germe operasyonlarının bayanlar tarafından çok tercih edildiği gerçeği de göz önüne alındığında bayanların karın germe operasyonlarının arkasından tekrar doğum yapıp yapamayacağı konusundaki şüphe olarak dikkat çekiyor.

68 Yorum

Bazı sorunlar nedeniyle sık kilo alıp verenlerin, doğum yapmış kadınların en büyük sorunlarından biri olan sarkık karın, ‘abdominoplasti’ ile yeniden geriliyor. Operatör Doktor Tuğrul Kihtir, karın germe ameliyatı (abdominoplasti) ile ilgili bilgi verdi…

Karın germe ameliyatı nedir?
Abdominoplasti ya da halk arasındaki adıyla ‘karın germe ameliyatı’, karın duvarındaki fazla yağ ve derinin çıkarılıp, karın duvarındaki gevşemiş kasların sıkılaştırılarak, karın duvarının yeniden gençleştirilip şekillendirilmesidir.

Bu ameliyatla karnın gevşek, yağ dokusu artmış ve şiş görünümü giderilmekte, yeniden düz ve ince görünümünü kazanması sağlanmakta ve ayrıca bel inceltilmektedir. Benzer şekilde, karın duvarı kaslarının orta hatta birbirinden ayrılmasıyla ortaya çıkan ‘diyastaz’ adı verilen durum da, bu ameliyatla onarılabilmektedir. Abdominoplasti ameliyatında değişik yöntemler uygulanabilmektedir.

‘MİNİ’ KARIN GERME AMELİYATI
Evlilik öncesi karın germe nedir? Karın germe ameliyatının başlıca üç türü vardır ve evlilik öncesi karın germe bu yöntemlerden birisidir. Klasik ya da formal karın germe ameliyatında, karın duvarındaki fazla deri-yağ tabakası çıkarılırken, göbek bağı bölgesinin üstünden itibaren tüm alt karın derisi çıkarılmakta ve göbek bağı bölgesi karın derisi üzerinde yeniden oluşturulmaktadır. Bu nedenle, bu yöntemde göbek bağının doğal görünümü değişebilmekte, göbek bağı bölgesinde iyileşme sorunları çıkabilmekte ve göbek bağı bölgesinin kenarlarında kalıcı iz oluşabilmektedir.
Klasik karın germe, genellikle karın duvarında çok fazla miktarda yağ birikmesi olan ve karın derisinin esnekliğinin ileri derecede kaybolup sarktığı durumlarda uygulanır.

Bu tekniğin diğer karın germe tekniklerinden farklılıkları neler?
Mini-karın germe ameliyatında fazla deriyağ tabakası göbek bağı bölgesinin altında bir seviyeden itibaren çıkarılmakta ve göbek bağı bölgesi yeniden oluşturulmamaktadır. Bu yöntemle göbek bağı doğal görünümünü korumakta ve kenarlarında iz oluşmamaktadır. Ayrıca, kanlanma da daha iyi korunduğu için, zor ya da geç iyileşme gibi sorunlar görülmemekte ya da çok daha az görülmektedir.
Mini-karın germe, genellikle karın duvarındaki yağ birikmesinin orta dereceli olduğu ve karnın alt yarısında görüldüğü ve karın derisindeki esneklik azalmasının karnın alt yarısında izlendiği durumlarda tercih edilir. Evlilik öncesi karın germe ameliyatında ise mini-karın germe ameliyatına ek olarak karnın üst bölümündeki ve bel bölgelerindeki fazla yağ, liposuction ile emilerek çıkarılmaktadır. Burada karnın alt bölgesinden çıkarılan yağderi bölümüne ek olarak, liposuction ile genellikle 500-2500 ml yağ ek olarak çıkarılabilmektedir.

Evlilik öncesi karın germe adı verilen bu girişim de mini-karın germe ve liposuction girişimlerinin birleştirilmesinden dolayı böyle adlandırılmaktadır. Bu girişimin avantajları, mini-karın germede olduğu gibi hem göbek bağı bölgesinde iz oluşmaması, hem kanlanmanın daha iyi korunması nedeniyle zor iyileşme gibi sorunların önlenebilmesi ve hem de liposuction uygulaması ile bel ve üst karın bölgeleri gibi bölgelerdeki yağların ek bir ameliyata gerek kalmadan aynı ameliyat sırasında emilerek çıkarılabilmesidir. Benzer şekilde iyileşme ve normal hayat aktivitelerine dönüş de daha kısa sürede gerçekleşmektedir. Marriage abdominoplastisi (evlilik öncesi karın germe), miniabdominoplastide olduğu gibi genellikle karın duvarındaki yağ birikmesinin ve karın derisindeki esnekli azalmasının karnın alt yarısında görüldüğü ve bel bölgelerinde yağlanma izlenen hastalarda tercih edilir.

Karın germe ve liposuction arasındaki farklar neler?
Karın germe gibi, liposuction da karın duvarının yeniden şekillendirilmesinde sık kullanılan bir yöntemdir. Liposuction ya da diğer adıyla ‘yağ emme girişimi’nde karın duvarındaki fazla yağ dokusu emilip çıkarılmakta, buna karşın deri alınmamakta ve karın duvarı kasları sıkılaştırılmamaktadır.
Bu nedenle, liposuction girişimi, karın derisinin esnekliğini yitirip sarkmadığı ve karın duvarı kaslarının gevşeyip karnın gergin görünümünü yitirmediği kişilerde uygulanır. Karın germe ameliyatında ise, karın derisinin esnekliğini yitirip sarktığı ve karın duvarı kaslarının gevşeyip karnın şiş görünüm aldığı kişilerde yararlanılır.

YOĞUN İLGİ LIPOSUCTION’A
Karın duvarını şekillendirme ameliyatları hangi sıklıkla yapılabilir ve bu alandaki eğilim nedir? Bu konuda en sağlıklı rakamları American Society of Plastic Surgeons’un her yıl yaptığı çalışmalara dayandırabiliriz. 2004 yılında ABD’de toplam 324 bin liposuction-yağ emme ameliyatı ve 107 bin karın germe ameliyatı uygulanmıştır.
Liposuction en sık uygulanan estetik cerrahi ameliyatı, karın germe ameliyatı ise sıklık sıralamasında, altıncı sıklıkla uygulanan estetik cerrahi ameliyatı olmuştur. Her iki ameliyatta da, 12 yıl öncesine kıyasla büyük artış görülmektedir. 1992 ile karşılaştırıldığında uygulanan liposuction ameliyatı sayısında yüzde 472, karın germe ameliyatında ise yüzde 510 artış görmekteyiz.

Ameliyat sonrası iyileşme dönemi nasıl? Karın germe ameliyatlarından sonra hasta ya aynı gün eve çıkabilir ya da bir gün hastanede kalabilir. Ameliyatın ertesi günü yürümeye başlanır.
Üç-dört gün sonra evden dışarı çıkılabilir. İşe dönüş genellikle iki hafta içinde mümkündür. Hafif egzersizlere ameliyattan sonraki birkaç gün içinde başlanır. Yorucu ve ileri egzersizlere ise, tolere ettikçe dördüncü haftadan sonra başlanabilir.

Karın germe ameliyatları, sezaryen kesisine benzer şekilde, bikini çizgisinin altında enlemesine uygulanan 15 cm kadar bir kesi ile gerçekleştirilir. Dışarıdan görünmeyen bu kesi genellikle iyi tolere edilir; ameliyat izi üç-altı hafta içinde belirginliğini yitirir ve altı-dokuz ay içinde çok az görünür bir duruma gelir.

Karın germe ameliyatının riski var mı? Her cerrahi girişimde olduğu gibi, karın germe ameliyatının da riskleri vardır. Bunlar arasında geçici şişlik ve morluklar, cilt altı kanama, duyu azalması, enfeksiyon, cilt altında kan ve sıvı birikmesi, cilt hasarı, geç iyileşme ve izlerin kalıcı olabilmesi sayılabilir.

Sabah

13 Yorum

Karın germe operasyonu hakkında ingilizce bilgilendirme videosudur.

Videolar google.com’dan alınmıştır ve operasyon videoları Amerikan Estetik plastik cerrahi uzmanları tarafından Amerika’da yapılan operasyonlardır.

2 Yorum

Karın germe hakkında resimler ve görüntüler yer almaktadır.

Karın germe ameliyatı sonrası göbek çukurunda hiç iz kalmaz. Ameliyatın izi bikini hattında sezaryen çizgisinin üstünde ve devamı olarak iç çamaşıda saklı kalır.
Çizginin uzunluğu karın ve bel bölgesindeki cilt bolluğuna göre değişir. Dikişler kendiliğinden emilir ve 1 sene içinde çoğu kişide belirsiz hale gelir.

Bilgilendirme ingilizcedir.

29 Yorum

Kadınların olduğu kadar erkeklerin de ilgisini çeken karın germe ameliyatlarını, Anadolu Sağlık Merkezi Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Kliniği Direktörü Doç. Dr. Tuğrul Maral’a sorduk.

Karın germe (abdominoplasti) nedir ve ne amaçla yapılır?

– Karın, bel ve kalça bölgesinin konturunun uyumlu olması, sağlıklı, üretken ve formda olma göstergesidir, insanı çekici ve alımlı hale getirir. Abdominoplasti de karın, bel ve kalça bölgesinin konturunu sağlık ve estetik açısından düzeltmeye yönelik çok çeşitli cerrahi teknikleri bünyesinde toplayan bir yöntemdir. Abdominoplasti ameliyatlarının estetik hedefi karın konturunu düzeltme ve normal görünümlü göbek oluşturmadır. Rekonstrüktif hedefi ise karın kaslarının sıkılığını sağlamak ve karında fıtıklaşma ve kas zayıflığının oluşmasını engellemektir.

n Hangi olumsuzluklar bu ameliyatı zorunlu kılıyor?

– Karında abdominoplasti ameliyatlarıyla düzeltilebilen şekil bozukluğunun nedenleri, doğuştan olan kas zayıflığı ve cilt gevşekliği, ameliyatlara bağlı yara izleri ve fıtıklaşmalar, kilo değişmeleri sonucu oluşan yağlanmalar veya cilt sarkmalarıdır. En sık neden çoklu hamilelikler sonrası karında oluşan deri çatlakları, cilt sarkması, cilt altı yağ dokusunda kalınlaşma ile kas zayıflığına bağlı gevşek bir karın ve belin kalınlaşmasıdır. Abdominoplasti primer sellülit olarak isimlendirilen derideki dalgalanmaları tam olarak düzeltmez, fakat sekonder sellülit olarak isimlendirilen deri fazlasına bağlı derideki dalgalanmaları düzeltmede etkilidir.

n Abdominoplasti şişman kişilerde uygulanabilir mi?

– Karın germenin bir vücut konturu düzeltici ameliyat olduğu unutulmamalıdır. Yani kişinin kilo vermesi amacıyla uygulanmaması gerekir. Fakat şişman kişilerde de hamilelik sonrası göbek altı deride sarkma ve gevşeme, çatlaklar, bel bölgesinde deri sarkması veya konturu bozan yağ birikimi olabilir. Abdominoplasti bu nedenle şişman kişilerde de vücut konturunu düzeltmek için uygulanabilir.

n Abdominoplasti kimlere yapılmaz?

– Tıbbi açıdan ciddi sağlık problemleri yaşayan kişiler (ileri derece kalp veya akciğer yetmezliği, hamilelik veya karın içi organ hastalığı) ve ameliyat sonrası gerçekçi olmayan beklentiler taşıyan kişilerde bu operasyonlar uygulanmamalıdır. Bu ameliyata gidecek kişiler duygusal olarak stabil ve motive olmalıdırlar. Tüm hastalar bu ameliyatlardan sonra ufak revizyonlar gerekebileceğini bilmeli ve kabul etmelidirler.

Abdominoplasti nasıl yapılıyor?

– Sıklıkla uygulanan karın germe metodunda göbek ile kasık bölgesi arasındaki sarkık ve çatlak deri cilt altı yağ dokusuyla beraber bütün olarak çıkarılarak göbek üstünde kalan deri aşağıya doğru gerilip kapatılır. Karın kaslarındaki gevşemeyi düzeltmek ve karın duvarını sıkılaştırmak için karın kasları ortada yaklaştırılır. Abdominoplastinin günümüzde uygulanan modern teknikleri, tek seansta göğüs alt uyluklar arasındaki bölgenin konturunun uyumlu ve düzgün olmasını sağlamaktadır.

Yazar: Nilüfer PAZVANTOĞLU – Hürriyet

3 Yorum

Her estetik ameliyatı gibi karın bölgesi estetiği de kişiye özel planlıyorum. Karın bölgesi değerlendirilmesinde ayrıca göğüsler, bel, sırt ve genital bölgesini de değerlendiriyorum.
Bu bölgede cilt, ciltaltı ve kas yapısı olarak 3 esas kompartmanı analiz ediyorum. Cilt olarak çatlakların yoğunluğu, cilt bolluğu ve katlanmaları değerlendiriyorum. Cilt altı dokusu konusunda yağ birikiminin yerleşimi ve katmanlarını gözden geçiriyorum. Kas yapısı olarak öncelikle fitik yönünden muayene yapıp daha sonra kasların gevşeme vektörlerini belirtiyorum. Hamilelik ve doğum esnasında oluşan kas gevşemeleri ve fıtıklar kişiden kişiye değişiktir, karın bölgenizi tam gevşetip ve tam içinize çektiğinizde gevşeme ölçüsünü görebilirsiniz. Karın bölgesi estetiğinde en sık yaptığım ameliyat karın germe ameliatıdır. Bu ameliyatta göbek altındaki cilt-ciltaltı dokusu fazlalığını tamamen çıkarttığım için bölgede çatlaklar da varsa kayb olur. Göbeği yeni yerine taşıyıp ve göbek çukurunu estetik bir şekilde oluşturuyorum. Mide bölgesini düz bir hale getirip bel kısmını liposuction uygulayarak inceltiyorum. Genital bölgede estetik sorunu varsa karın germe işlemi ile birlikte planlanması daha mantıklı, aynı ameliyatta geniyal bölge inceltilebilir ve ya hatta dolgunlaştırılabilir. Kas tabakasına geldiğimde hamilelik ve doğumdan kaynaklanan ‘diastazis rekti’ dediğimiz orta hat gevşemesini toparlayarak hem belde inceltme sağlıyorum ve hem gebek estetiği için uygun bir zemin hazırlayarak çukur bir göbek yapısı elde ediyorum. Karın germe ameliyatı sonrası göğüs bölgesi tabanının aşagıya doğru gerilmesiyle birlikte göğüslerde dikleşme söz konusu olur. Ayrıca bazı kişilerde hamilelik sonrası dönemde göğüslerde meydana gelen pörsme ve çökme durumunu karın germe ameliyatı sırasında jel meme protezleri kullanarak göğüs bölgesinde hiç iz bırakmadan dolgun ve dimdik bir şekle getiriyorum, yani aynı ameliyatta hem keriın geriliyor ve hem göğüsler toparlanıyor üstelik göğüslerde hiç iz olmuyor. Karın germe ameliyatı sonrası göbek çukurunda hiç iz kalmaz. Ameliyatın izi bikini hattında sezaryen çizgisinin üstünde ve devamı olarak iç çamaşıda saklı kalır. Çizginin uzunluğu karın ve bel bölgesindeki cilt bolluğuna göre değişir. Dikişler kendiliğinden emilir ve 1 sene içinde çoğu kişide belirsiz hale gelir. Aşırı kilo alıp daha sonra kilo kaybeden hastalarda ayrıca bacaklarda ve popo da sarkma meydana gelir. Bu durumda karın germe ile birlikte sırt germe-popo kaldırma işlemini (torsoplasty) karın germeye ilave ediyorum. Ameliyatın izlerini kişinin bikini tarzına göre planlıyorum. ‘Fine aesthetic surgery’ kurallarını tam uyguladığım için iyileşme süreci çok kısadır, hasta bir gece hastanede kalıp ertesi gün evde istirahat ettikten sonra rahat bir şekilde kişisel işlerini yapabilir. Karın bölgesine verdiğim korsenin kısa süreli kullanılmasını tavsiye ediyorum ve uzun sürede tavsiye etmiyorum. 7-10 gün sonra uçak yolculuğu yapılabilir ve işe dönülebilir.Ameliyattan 1 ay sonra aşamalı bir şekilde spora başlanabilir.
Kaynak: estetik.tc

14 Yorum

Son Yazılan Estetik Haberleri

En Çok Okunan Haberler

En Çok Yorum Yapılan Konular

Son Yorum Yapılanlar:

  • Kevser: Ilacin ismini soylermisiniz
  • Kevser: Hangi hastahanede oldunuz bende artik dusunuyorum ameliyati yardimci olursaniz sevinirim
  • Nursen: Merhabalar 5 ,6gün oldu benimmkarın germe ameliyatım hisar hastanesi prof.dr Aydın gozu...
  • gül: Bursa’da nerde acaba
  • barış: arkadaslar ben de dogustan dudak damak yarıgıyla dogdum. yarık dudaaklı oldugunuz ıcın...