HaberEstetik Menü

EstetikHaber > göğüs küçültme fiyatları
Etiket :

göğüs küçültme fiyatları

göğüs küçültme fiyatları kısa yolu ile işaretlenmiş estetik haber, estetik bilgi, estetik video ve resim listesi. göğüs küçültme fiyatları konusunda EstetikHaber sitesinde yazılmış haber ve bilgiler..

Bayanlarda göğüslerin büyüklüğü, birbiriyle orantılı olup olmaması, iki göğüsün ayrıklığı, çok küçük ya da çok büyük olması özgüveni de önemli ölçüde etkiliyor.

Günümüzde göğüs estetiği alanında en sık yapılan estetik ameliyatlardan bir tanesi de göğüs küçültme ameliyatıdır.

Nitekim estetik açıdan kadını tatmin eden bir göğüs, kadının günlük yaşamdaki hareketlerini, tavrını, konuşmasını, sosyal ilişkilerini ve kıyafet seçimini bile etkileyebiliyor. Büyük ve sarkmış göğüslere sahip kadınlar, yaşları genç bile olsa, dış görüntülerinden utandıkları için çok daha ileri yaşlarda giyebilecekleri bol ve koyu renkleri giysiler seçmek zorunda kalıyor.

Göğüslerin aşırı büyümesinin belli başlı sebepleri arasında şunlar yer alıyor:

1- Aşırı kilo alıp verme sonucunda oluşan büyüme

2- Hormonal aktivitenin fazla olduğu sebepler

3- Genetik yapısal faktörler

4- İlaçlarla olabilen sebepler

5- Gebelik sonrası memelerin büyümesi

6- Emzirme sonucunda memelerin büyümesi ve sarkması

Göğüs dokusundaki bozulmalar, meme dokusunun büyümesi ve sarkmasıyla kendini gösteriyor. Meme ucu da aşağı düşüyor, bunların sarkmasıyla da deri dokusu genişleyip bollaşıyor. Bu durumda meme dokusunun fazlasının alınıp, kalan meme dokusunun toparlanıp göğüs kasının ön kısmına asılmasını içeren bir estetik ameliyat yapılıyor.

Meme ucu aşağı yukarı kaydırılıyor ve olması gerektiği yere taşınarak sabitleniyor. Bollaşan deri dokusunun fazlasını kestiğimiz için bu dokunun kesilip atılmasıyla bir iz oluşuyor.

Eskiden her vakada T şeklinde bir iz oluyordu. Günümüzde sıkça kullandığımız bir başka teknik sayesinde, belli seviyeye kadar sadece göğüs ucundan aşağı doğru uzanan tek bir çizgi ile mümkün olduğu kadar az iz oluşturarak bu estetik ameliyatları yapmaya çalışıyoruz.

Dr. Nuri Soysal

Yorum Yok

Son senelerde geliştirilen ameliyat teknikleri ile göğüs başı çevresi ve göğüs başından aşağı meme altı çizgisine doğru dikey olarak uzanan minimum izi ile istenen büyüklük ve dolgunlukta, son derece dik ve diri göğüs görüntüsü kazandırmak mümkündür.

Bu tür uygulamalarda çıkarılan meme dokusunun miktarına bağlı olmak koşulu ile ameliyat sonrası dönemde doğum yapıldığında anne sütünde bir miktar azalma olabilmesine rağmen büyük bir oranda emzirmek mümkün olabilmektedir.

Ameliyatta uygulanan tekniğe bağlı olmaksızın açık tenli ve yara iyileşme fizyolojisi normal olan kişilerde kalan ameliyat izleri çok belirgin değildir. Ancak izlerin belirginliği yine de kişinin yaşına, genetik yapısına ve derinin yapısal özelliklerine göre değişebilir.

Göğüs Küçültme Estetiği resimleri The American Society for Aesthetic Plastic Surgery (Amerikan Estetik Plastik Cerrahi Derneği ) sitesinde bulunmaktadır.

Resimleri görebilmeniz için adres satırına girmeniz gereken adres: surgery.org/public/photos/breast_reduction

402 Yorum

Son Yazılan Estetik Haberleri

En Çok Okunan Haberler

En Çok Yorum Yapılan Konular

Son Yorum Yapılanlar:

  • Kevser: Ilacin ismini soylermisiniz
  • Kevser: Hangi hastahanede oldunuz bende artik dusunuyorum ameliyati yardimci olursaniz sevinirim
  • Nursen: Merhabalar 5 ,6gün oldu benimmkarın germe ameliyatım hisar hastanesi prof.dr Aydın gozu...
  • gül: Bursa’da nerde acaba
  • barış: arkadaslar ben de dogustan dudak damak yarıgıyla dogdum. yarık dudaaklı oldugunuz ıcın...