HaberEstetik Menü

EstetikHaber > estetikli Türk ünlüler
Etiket :

estetikli Türk ünlüler

estetikli Türk ünlüler kısa yolu ile işaretlenmiş estetik haber, estetik bilgi, estetik video ve resim listesi. estetikli Türk ünlüler konusunda EstetikHaber sitesinde yazılmış haber ve bilgiler..

Pamela Anderson
Bir taktırıp bir çıkarttığı silikonlarıyla gündemde olan seksi oyuncu, son olarak silikonlarını taktırmak ta karar kıldı.

Hande Ataizi

* Burun operasyonuyla dikkat çeken ünlü oyuncu, geçtiğimiz yıllarda bir kaç kez bu sebeple neşter altına yattı. Oyuncu ayrıca göğüs ameliyatı da geçirdi. Ataizi de estetik seven ünlülerden…

Courtney Love

* Ünlü şarkıcı son görünümüne kavuşabilmek için birçok estetik operasyon geçirdi: burun, kaş kaldırma, göz, göğüs, dudak, boyun ve yanaklarda küçük yağ aldırma operasyonları gibi…

Ajda Pekkan

* Güzelliğine düşkünlüğü ile tanınan Ajda Pekkan, estetik ameliyat denince akla gelen ilk isimlerden. Ünlü şarkıcı burun, yüz gerdirme, çene, yağ aldırma, botoks gibi bir dizi operasyondan geçti.

Melanie Griffith

* Hollywood’un ünlü oyuncusu da estetik bağımlılarından. Burun, göğüs, dudak, çene operasyonları geçirdi. Estetik uzmanları görünümünü sürekli değiştiren oyuncuyu risk altında görüyor.

Deniz Akkaya

* Estetik mucizesinin yarattığı en güzel kadınlardan birisi olan ünlü manken Deniz Akkaya’nın burun, göğüs, kaş kaldırma, çene, yanak, dudak ve diş operasyonu geçirdiği söyleniyor.

Carmen Elektra
Dünyaca ünlü model Carmen Elektra, güzelliğini göğüslerini büyüterek pekiştirdi. Göğüslerini çok büyük yaptırdığı için pişman olduğu söylenen Elektra, “Keşke daha küçük olsalar” diyor.

Jenny Mc Carthy
19 yaşındayken büyük göğüslerin kendisini daha seksi göstereceğini düşünen Mc Carthy, bu nedenle yıllar önce göğüslerine silikon taktırmış. Yaşı büyüdükçe bu fikrin doğru olmadığını gören güzel yıldız, yine de silikonları çıkartmaya yanaşmıyor.

Sabah

8 Yorum

Onlar dünya çapında tanınan ünlü isimler… Kimi oyuncu, kimi şarkıcı, kimi ise model ama hepsinin ortak bir noktası var, hepsi de güzelliğine çok düşkün. İmrenerek baktığımız, ‘keşke onun yerinde olsaydım’ diyerek hayran olduğumuz yıldızların çoğu aslında birer estetik harikası. Usta doktorların elinden çıkmış ünlü yıldızlar güzellikleriyle hayranlarının beğenisini kazanıyor.Son yıllarda başta ünlüler olmak üzere birçok kişi değişmek, güzelleşmek uğruna bıçak altına yatıyor. Geçirilen estetik operasyonlar kimilerinin güzelliğine güzellik katarken, kimilerinin de canını fena halde yakıyor!.

TÜM PARASINI HARCIYOR
Ama çoğu zaman hepsi bu kadar şanslı olmuyor. Estetik her ünlü de aynı durmuyor. Bazıları da yaptırdıkları estetik operasyonlarla eski hallerini aratıyor. The Sun gazetesinde çıkan haberde; İngiltere’de düzenlenen ve 3000 kişinin katıldığı bir ankette ‘Estetikli En İyi 10 İsim’ ve ‘Estetikli En Kötü 10 İsim’ seçildi. Ankete göre, kendilerini mutsuz hisseden İngilizler, depresyona girmemek için teselliyi estetik operasyonlarda arıyor. Para sıkıntısı yaşamayan her 10 İngiliz’den 6’sı özendikleri yıldızlara benzeyebilmek için ameliyat masasına yatıyor. Estetik operasyonlar söz konusu olduğunda en başarılı örnek olarak ilk sırada Sharon Osbourne geliyor. Dünyaca ünlü rock yıldızı Ozzy Osbourne ile evli olan Sharon Osbourne, yıllardır sunuculuğunu yaptığı ‘ X Factor’ programıyla milyonları ekran başına topluyor. Geçtiğimiz günlerde ‘Dünyanın En Başarılı Yeniden Yaratılmış Kadını’ seçilen Osbourne, kazandığı paranın neredeyse tamamını estetik operasyonlara yatırıyor. Güzelleşmek için 120 bin pound’u aşkın para harcayan Osbourne’un neşter değmemiş yeri yok gibi. Dudakları ve göğüsleri silikonlu olan sunucu, defalarca liposuction yaptırmış, göbeğinden yağ aldırmış. Gergin yüzü ve kalkık poposu da Tanrı’nın değil estetik cerrahlarının eseri…

JACKSON EN KÖTÜ ÖRNEK
Ancak geçirilen estetik operasyonlar herkes için mucizeler yaratamıyor. Bu operasyonların felaketle sonuçlandığı durumlar da oluyor. Catherine Zeta-Jones gibi geçirdiği operasyonlardan sonra aynalara gülümsemeye başlayanlar da var, estetik müdahalelerden sonra aynalara büsbütün küsenler de… Bu konuda akla gelen ilk isim ünlü şarkıcı Michael Jackson. Operasyon üzerine operasyon geçiren ve ömrünü tenini beyazlatmaya adayan ünlü şarkıcı, soluk benziyle korku filmlerindeki yaratıkları andırıyor.

En iyi On estetikli ünlü

1.Sharon Osbourne
2. Madonna
3. Carol Vorderman
4. Cher
5. Davina McCall
6. Catherine Zeta Jones
7. Camilla Parker Bowles
8. Kirstie Alley
9. Kelly Osbourne
10. Jade Goody

En kötü on estetikli ünlü
1. Michael Jackson
2. Pete Burns
3. Jocelyne Wildenstein
4. Leslie Ash
5. Britney Spears
6. Victoria Beckham
7. Anne Robinson
8. Vanessa Feltz
9. Melanie Griffith
10. La Toya Jackson

Sabah

16 Yorum

Makale Erdal İpek tarafından yazılmış Hürriyet gazetesi köşe yazısıdır.

HER gün estetik ameliyatlarla ilgili haber bombardımanına maruz kalan yüz binlerce insanımız, bilgisizlikten kaynaklanan yanlış anlatımlar ve uygulamalar sonucu kötü duruma düşüyor.

Ya “bu işin erbabıdır” diye lanse edilen doktoru tanımıyor, ya da “uygundur” diye tavsiye edilen operasyonun yaşamına neler getireceğini bilmiyor. İşte buradan yola çıkarak ünlü estetikçileri ve onlarla geçen ilginç anılarımı yazmaya karar verdim. Öncelikle, gerek görsel, gerekse yazılı basından tanıdığımız bir çok ünlü estetikçinin Ankara kökenli olduğunu vurgulamak istiyorum. Kimler mi bu isimler? İlk üçü oluşturanları açıklayarak anlatmaya başlayayım.
Estetikçi Robin Hood

Estetik cerrahi denince akla ilk gelen isimlerden biri Prof.Dr. Namık Kemal Baran’dır. Asker kökenli olan Baran, yıllarca GATA’da görev yaptıktan sonra Gazi Üniversitesi’nin kuruluşunda bulundu ve ilk rektörlüğünü üstlendi. Kendi dalının duayenlerinden sayılan Namık Bey’in marifetli elleri tatlı diliyle bütünleşirken, ünlü isimlerin vazgeçilmez kurtarıcılarından birisi olup çıktı. Ajda Pekkan’dan Hande Ataizi’ne, Pınar Eliçe’den Emel Sayın’a kadar bir çok ünlü isim onun ameliyat masasına konuk oldu. İlerleyen yaşına rağmen başarı grafiğini sürdürmesinden olacak, ünlü akını halen sürüyor.

Basında fazla görünmeyi sevmeyen Baran’ın en önemli özelliklerinden birisi de, zenginden alıp fakire veren Robin Hood kişiliğidir. Sosyetiğinden sanatçısına kadar bir çok kişiden binler, hatta milyonlar kazanan Namık Bey, bu birikimlerini yardıma muhtaç hastalara harcamaktan çekinmeyen bir yapıya sahiptir. Amerikalı meslektaşlarıyla beraber bu güne kadar 4 bine yakın insanı cebinden para harcayarak sağlığına kavuşturması onun pek bilinen yönleri arasında değildir. Son olarak Güney Doğu’da, mayına basma sonucunda bir uzvun kaybetmiş vatandaşlara el atması ve onlarca kişiyi sağlığına kavuşturması verebileceğim en güzel örneklerden biridir…

Farkına varmadan Ajda Pekkan’ın refakatçisi oldum

Ajda Pekkan’a pek çok kez ameliyat yapan Namık Bey, ona sadece ameliyathanesini değil evinin de kapılarını açıyordu. Ajda, her ameliyat öncesi Namık Baran’ın Çankaya Semti’ndeki evinde kalıyor ve özellikle basının duymaması için, sahte isimle hastanede ameliyatını olup, nekahet dönemini de doktorunun evinde tamamlıyordu. Yaklaşık 9 yıl önceydi. Ajda Pekkan yine sessizce Namık Baran’ın evine gelmiş ve ünlü doktorun eşi ile birlikte ameliyat gününe hazırlanmaya başlamıştı. Operasyon, Baran’ın o sıralar rektörlüğünü üstlendiği Gazi Üniversitesi’nde olacaktı. Bu duyumu alan bizim acar muhabirler, hastane içinde kamp kurarken, Namık Baran ser veriyor sır vermiyordu. Sonuçta da Ajda, başka bir isimle ameliyat olup, tekrar doktorunun evine yerleşirken de, kimsenin haberi olmuyordu.

İşte, ilk tanışma ve görüşmemiz bu olay üzerine oldu. Karşımda aksi ve asık suratlı bir insan beklerken, tam tersi karakterde, beni muayenehanesine kabul eden Namık Baran’ı tanıdım. Kısa bir sohbetten sonra da, beni sevmiş olacak ki, “Bak, eğer Ajda Hanım evet derse seninle görüştürürüm. Ben de operasyon hakkında bilgi veririm” diyerek telefona sarıldı. 30 yıla dayanan dostluğumuzdan olacak, Ajda benim ismimi duyunca “evet” dedi. Ve tüm basını atlatan kapsamlı röportajımız gerçekleşti.

Fakat, daha sonraki yıllar, bu tanışma ve haber, başıma çok işler açtı. Zira, her ameliyat öncesi beni İstanbul’dan arayan Ajda, kendisini hastaneye benim götürüp götüremeyeceğimi sormaya başladı. Tabii doğaldır ki, yanındaki refakatçi hep ben olmaya başladım. Tıpkı, son olarak Çankaya Hastanesi’nde geçirdiği göğüs estetiği ameliyatında olduğu gibi. Aslında Namık Baran ile gelişen samimiyetimi anlayan Ajda, kendi iradesi dışında bir haber çıkmasın diye bu yolu bulmuştu. Yüz yüzden utanır misali de, bu şekilde beni kontrol altına almasını bilmişti.

O’nu da İstanbul’a kaptırdık

BİR başka ünlü Ankaralı estetikçi ise Prof.Dr.Nazım Durak’tı. Onu da GATA’da görev yaptığı sırada tanımıştım. Bir yandan askerlere şifa dağıtırken, diğer yandan da ünlülere özel hastanelerde güzellik ameliyatları yapıyordu. Sosyete ve sanat dünyasında ismi yayıldıkça da kendisine olan talep artıyordu. Bir aralar, gece gündüz çalıştığını, hatta hafta sonları iki günlüğüne İstanbul’a gidip peş peşe ameliyatlar yaptığına tanık oluyordum. Sonuçta o da, para ve hasta bolluğunun cazibesine dayanamayıp, İstanbul’un yolunu tuttu.

Yüzüne kezzap atılan

Bergen’i yeniden yarattı

YİNE Ankara kökenli olan estetikçilerden biri de Prof.Dr.Onur Erol’du. Onu, yıllarca Ankara da görev yaptığı üniversite hastanesinden ve şöhretleri ağırladığı muayenehanesinden tanırımdım. Onur Bey’in ismi, ilk olarak 1980’li yılların ortalarında duyulmaya başlandı. Yılın tıp adamı dalında Sedat Simavi Vakfı’ndan kazandığı ödül ile ününü perçinledi.

Bir dönemler sesi ve fiziği ile herkesin beğenisi toplayan Bergen isimli bir sahne sanatçısı vardı. Ayrı yaşadığı kocasının bir kıskançlık sonucu yüzüne fırlattığı kezzapla tüm yüzü ve vücudu tahrip olmuştu. İzmir de gerçekleşen bu korkunç olaydan sonra Bergen, Ankara’ya getirilmiş ve ameliyatlarını, hiç bir ücret talep etmeden Onur Erol üstlenmişti. Talihsiz genç kadının hastaneye yattığı ilk günkü görünümü ve inlemeleri hala hafızamdan silinmemiştir. Tamamen yok olan bir yüz, kezzabın etkisiyle eriyerek ayak parmaklarına kadar, çatlamış toprak halini almış vücut ve hepsinden önemlisi o duyduğu müthiş acıyla dudaklarından dökülen inleme sesi…

İşte o andan itibaren Onur Erol’un inanılmaz gayretini ve ustalığını görmüştüm. Bir oya işler gibi, Bergen’in deforme olmuş her uzvuyla tek tek uğraşmıştı. Aylarca süren ameliyatlar zinciri ve tedavisi sonucunda da, genç kadının yeniden yaratılışına tanık olmuştum. Vücudunun sağlam kalmış yerlerinden aldığı parçaları tahrip olmuş bölgelerine aktardığını, kalçadan aldığı deri parçalarıyla yeni yüz yarattığını safha safha izlemiştim. Sonuçta da, tam olmasa da, Bergen’in eski güzelliğine kavuştuğunu görmüştüm. Gerçi aradan iki yıl geçtikten sonra yine eski kocasının kurşunlarına hedef olup, ölümüne de şahit olmuştuk, ama bir doktorun özverisinin ne derece büyük olduğunu Onur Erol sayesinde anlamıştım.

4 Yorum

Deniz Akkaya’nın, Ajda Pekkan’ın, Seda Sayan’ın ve daha birçok kadın yıldız ve mankenin estetik harikası olduğunu bilmeyen yok. Bugüne kadar hep onların estetik ameliyatları gündeme geldi. Ama sadece onlar estetik yaptırmıyor.

Sanat dünyasının birçok erkek yıldızının da estetik yaptırıp, bıçak altına yattığı ortaya çıktı. Kim mi onlar? İşte sanat dünyasının estetikli erkekleri;

Berdan, göğüslerini küçülttürmüş

Yıldızı son dönemlerde parlayan genç şarkıcı ve oyuncu Berdan Mardini’nin yaptırdığı estetik ameliyat ise göğüs küçültme operasyonu ( Jinekomasti ).

Orhan Baba yalanlıyor!

Arabesk müziğin ünlü ismi Orhan Gencebay’ın da, 15 gün önce Yıldız’da özel bir hastaneye gidip, gıdısını aldırdığı iddia edildi. Sevim Hanım’a bakmak için hastaneye gittim, estetik yaptırmak için değil. diyen Gencebay, iddiaları yalanladı. Ancak iyice araştırdık ve Orhan Baba’nın gerçekten de gıdısını aldırdığını öğrendik. Orhan Gencebay gibi şovmen Beyaz’ın da estetik ameliyatla, gıdısını aldırdığı konuşuluyor.

Malkoçoğlu bile estetikli

Yeşilçam’ın Malkoçoğlu lakaplı ünlü oyuncusu Cüneyt Arkın da yıllar önce, eğri olan burnunu estetik ameliyat yaptırarak düzelttirmiş.

İzzet, burnuna yaptırmış
Diyarbakırlı türkücü İzzet Yıldızhan da burnuna estetik yaptıranlar arasında. Yıldızhan yalnız burnunu düzelttirmekle kalmadı. Ellerindeki ve kollarındaki kılları da laser epilasyon yöntemiyle aldırdı.

Burnunu yaptırdı yıldızı parladı

Özcan Deniz’in yıldızı da burnunu düzelttirdikten sonra parladı. Etiler’de özel bir klinikte 5 yıl önce burnunu düzelttiren Yıldız, yeni haliyle çok beğenildi. Burun ameliyatı sanatçı için bir milat oldu.

Kaynak:internethaber.com

Yorum Yok

Son Yazılan Estetik Haberleri

En Çok Okunan Haberler

En Çok Yorum Yapılan Konular

Son Yorum Yapılanlar:

  • Kevser: Ilacin ismini soylermisiniz
  • Kevser: Hangi hastahanede oldunuz bende artik dusunuyorum ameliyati yardimci olursaniz sevinirim
  • Nursen: Merhabalar 5 ,6gün oldu benimmkarın germe ameliyatım hisar hastanesi prof.dr Aydın gozu...
  • gül: Bursa’da nerde acaba
  • barış: arkadaslar ben de dogustan dudak damak yarıgıyla dogdum. yarık dudaaklı oldugunuz ıcın...