HaberEstetik Menü

EstetikHaber > estetik burun ameliyatı resimleri
Etiket :

estetik burun ameliyatı resimleri

estetik burun ameliyatı resimleri kısa yolu ile işaretlenmiş estetik haber, estetik bilgi, estetik video ve resim listesi. estetik burun ameliyatı resimleri konusunda EstetikHaber sitesinde yazılmış haber ve bilgiler..

Burun EstetiğiBir ameliyatta, hem burun estetiği hem de nefes probleminin giderilmesi nasıl çözümleniyor?
Nefes problemini yaratan kabaca etkenler, burun orta bölmesi olan septum dediğimiz duvardaki eğrilikler, yada her iki burun tarafındaki konka dediğimiz burun etlerindeki büyümelerdir. Bunların düzeltilmesinde septum cerrahisi dediğimiz, burnun ana duvarının düzeltilmesi çok önemlidir. Septum cerrahisinde hekimin tecrübesi ve yaklaşımı önem arz eder. Çünkü bu bölgeye yapılacak hatalı bir uygulama nefes problemini düzeltmeye çalışırken burun estetiğinde de telafisi çok güç problemler yaratabilir. Ben operasyonlarımda öncelikle nefes problemi yaşayan ya da fark etmediği şekilde burun iç yapısında problemleri olan hastamın problemini çözüyor, ardından buruna istenen şekli veriyorum.

Fonksiyon olarak kişiyi mutlu eden burun terimi ne demektir?
Fonksiyonel yönden kaliteli burun; kişinin nefesini burnundan rahatça alması, spor yaparken efor kapasitesinde, kitap okurken okuma kalitesinde bir sıkıntısı yaşamaması, zaman zaman ya da her zaman gripli dönemdeymiş gibi burun tıkanıklığının olmayışı, konuşmasında olumsuzluk yaşamama ve burundan nefes alamamaya bağlı olarak geceleri ağızdan nefes alma, horlama, ağız kokusu – ağızda kuruma şikayetlerinin yaşanmamasıdır.

Eğer bu bahsettiğimiz şikayetlerden bir tanesinin dahi varsa kişinin yaşam kalitesi olumsuz etkilenir.
Burun estetiği operasyonlarında hem istenen şekle ulaşmak, hemde nefes probleminin tek ameliyatta çözme imkanı var mıdır?
Tabi ki evet. Hedef günümüzde dediğim gibi, tek bir operasyonda her ikisinide çözümlemektir. Ben hastalarıma estetik burun operasyonlarınındaki son trendi, nefes problemi yaşamayacağınız, hatta ameliyat öncesi nefes probleminiz varsa onunda giderilmiş olduğu, yüz yapınız ve kişiliğinize en uygun karakterdeki doğal ve estetik burun şekline kavuşmanız olarak tanımlıyorum

Kişilik yapınıza uygun burun ifadesini kullanıyorsunuz, burun şeklinde kişilik yapısının önemi var mıdır?
Kesinlikle var diyebiliriz. Benim gibi bu konuda tecrübeli bir çok hekim arkadaşımda buna katılacaktır ki, hastalarımızın genetik özellikleri, yetişme tarzları ve meslekleri yaptıracakları burun şeklinde etkili olmaktadır. Estetik olan, yüz ölçüleriyle uyumlu ve natürel burun şeklidir. İşte, tasarımdaki nüansları belirleyen ise kişilik yapılarındaki farklılıklardır. Buna dikkat edildiğinde, kişiyi daha mutlu eden ve doğasına daha uyumlu bir burun şekli yapılabilir.

Her kişiliğe göre burun şekli değişir mi?
Kişilik yapısına göre belirlenen burun şekli, sağlıklı ruh hali olan ne isteğini bilen ve hekiminde uygun gördüğü ölçüde tasarlanmış olan burun şekildir. Örneğin, ucunun hafif kalkık olmasını, ucunu tamamen burun sırtı seviyesinde olmasını, burun sırtının düz ya da hafif oyuk olmasını isteyebilir. İşte, burun tasarımındaki bu küçük nüansları belirlemede kişilik yapısının rolü vardır.

Burun estetiği sonrası görülen morluk ve şişliklerin sebebi iki operasyonun birlikte yapılmasımıdır?
Hayır, morluk dediğimiz ekimoz ve şişlik denilen ödemin nedeni tamamen teknikle ilgilidir. Ben operasyonlarımı burun kemiklerini kırmadan, keserek ve törpülüyerek yaptığım için dokuda travma minimal oluyor. Buda iyileşme süresini kısalttığı gibi, ekimoz ve ödemin oluşumunu engelliyor. Kullandığım teknoloji harikası cerrahi aletlerimde operasyon süremi kısaltarak, hem nefes darlığı problemini tam olarak çözmemi hemde buruna istetiğim şekili vermemi sağlıyor.

Yapmış olduğunuz bu tekniğin hastaya sundukları olağanüstü konforlu ve güzel gözüküyor, hasta hemen rahat nefes albiliyor mu ve burnunun şekilllenmesi için bir süreye ihtiyaç var mı?
Uygulamış olduğum bu tekniğin diğer bir artısı, ameliyat sonrası burun içine tampon koymadığım için, hasta henüz ameliyat masasında iken dahi burnundan nefes alabiliyor. Yıllardır burundan nefes alma sıkıntısı yaşamış bir kişi için bundan daha güzel bir mutluluk olabilir mi? Ardından hep korkulan acaba tampon çıkarılırken acıma olacak mı sorusu zaten onda oluşmadığı içinde ameliyat sonrası hiç bir sıkıntı yaşamıyor.Ortalama 5. günde burnun dışındaki küçük ateli çıkarıp yeni burnunun, ameliyat öncesi yapmış olduğum bilgisayar tasarımındaki burun şekli ile de bire bir aynı olmuş olmasının verdiği sevinç bir hekim olarak inanılmaz haz veriyor.

Hastanın normal hayata dönüşüde çok daha kısa mı olmuş oluyor?
Evet, bir gece hastanede yatan hastam ertesi gün evine dönebiliyor ve ortalama 1. haftada herşey bitmiş oluyor.
Nefesini rahatça burundan alabilen, istediği burun şekline kavuşmuş olan hastama da güzelliklerin keyfini yaşamak kalıyor.

4 Yorum

Burun estetiği resimleri ve fiyatları sizlere örnek teşkil etmesi amacıyla hazırlanmıştır.

 

Güzel Burun Resimleri

Güzel Burun Resimleri

Estetik Burun Resimleri

Estetik Burun Resimleri

Burun estetiği fiyatları hastane ve doktorun aldıgı ücrete göre değişiklik göstermektedir. Bu konuda doktorunuza danışınız.

Ortalama ücretler iste 2-3000 TL gibi rakamlardan baslayarak 10-15.000 TL ye kadar yükselebilmektedir.

763 Yorum

Burun estetiği operasyonuna farklı bakış açısı olan bir video.

 

Kişilik yapınıza uygun burun şekli’ ifadesini kullanıyorsunuz, burun şeklinde kişilik yapısının önemi var mıdır?

Hastaların genetik özellikleri, yetişme tarzları ve meslekleri yaptıracakları burun şeklinde etkili olmaktadır. Estetik olan, yüz ölçüleriyle uyumlu ve natürel burun şeklidir. İşte, tasarımdaki nüansları belirleyen ise kişilik yapılarındaki farklılıklardır. Buna dikkat edildiğinde, kişiyi daha mutlu eden ve doğasına daha uyumlu bir burun şekli yapılabilir.

Her kişiliğe göre burun şekli değişir mi?

Kişilik yapısına göre belirlenen burun şekli, sağlıklı ruh hali olan ne isteğini bilen ve hekiminde uygun gördüğü ölçüde tasarlanmış olan burun şekildir. Örneğin, ucunun hafif kalkık olmasını, ucunu tamamen burun sırtı seviyesinde olmasını, burun sırtının düz ya da hafif oyuk olmasını isteyebilir. İşte, burun tasarımındaki bu küçük nüansları belirlemede kişilik yapısının rolü vardır.

Tek bir operasyonda, hem burun estetiği hem de nefes probleminin giderilmesi nasıl çözümleniyor?

Nefes problemini yaratan kabaca etkenler, burun orta bölmesi olan septum dediğimiz duvardaki eğrilikler, yada her iki burun tarafındaki konka dediğimiz burun etlerindeki büyümelerdir. Bunların düzeltilmesinde septum cerrahisi dediğimiz, burnun ana duvarının düzeltilmesi çok önemlidir. Septum cerrahisinde hekimin tecrübesi ve yaklaşımı önem arz eder. Çünkü bu bölgeye yapılacak hatalı bir uygulama nefes problemini düzeltmeye çalışırken burun estetiğinde de telafisi çok güç problemler yaratabilir.

Burun operasyonları sonrası görülen morluk ve şişliklerin sebebi iki operasyonun birlikte yapılmasımıdır?

Morluk dediğimiz ekimoz ve şişlik denilen ödemin nedeni kişiye bağlı olarak değişmektedir.

Türkiye’de Burun estetiği maliyeti ortalama 2-10bin YTL arasında doktor ve hastane seçimine göre değişiklik göstermektedir.

144 Yorum

Son Yazılan Estetik Haberleri

En Çok Okunan Haberler

En Çok Yorum Yapılan Konular

Son Yorum Yapılanlar:

  • ...: Aralıklı oruç diyeti yap. Kilo vermek icin gunluk alman gereken kaloriyi internette...
  • Berna buse: Merhaba ameliyattan sonra sargi ne sekilde oluyor kafanin ustunden buyuk bir sargi mi...
  • Kevser: Ilacin ismini soylermisiniz
  • Kevser: Hangi hastahanede oldunuz bende artik dusunuyorum ameliyati yardimci olursaniz sevinirim
  • Nursen: Merhabalar 5 ,6gün oldu benimmkarın germe ameliyatım hisar hastanesi prof.dr Aydın gozu...