HaberEstetik Menü

EstetikHaber > dolgun dudaklar için doğal yöntemler
Etiket :

dolgun dudaklar için doğal yöntemler

dolgun dudaklar için doğal yöntemler kısa yolu ile işaretlenmiş estetik haber, estetik bilgi, estetik video ve resim listesi. dolgun dudaklar için doğal yöntemler konusunda EstetikHaber sitesinde yazılmış haber ve bilgiler..

Siz de dudak parlatıcıların daha çok güneş ışını çektiğini düşünenlerden misiniz?Bunun doğru olup olmadığını merak ediyorsanız evet bu doğru.

Dudak Parlatıcıları

Dudak Parlatıcıları

Dudak parlatıcıları dudaklarınıza ışıltı katmasının yanısıra dış etkenlerden de koruyan bir üründür.Dudaklar kendiliğinden yağ üretemezler.Bu yüzden de genellikle kururlar.Dudaklarda bulunan sebumun doğal koruyucu etkisi hiç yararlı değildir ve güneş ışınlarından kolay etkilenmesine neden olur.

Sonuç olarak kollajen ve elastin dejenerasyonu cilt kanseri riskini artırır.

Birçok insan dudak kurumasını cilt kanseri riskini görmezden gelerek pek umursamaz.Önemli olan parlatıcıların güneş ışınlarını dudaklarınızın üzerinde yoğunlaştırması.Bu nedenle dışarı çıkarken parlatıcı kullanmayabilirsiniz.

Hala o çok sevdiğiniz parlatıcınızı kullanabileceksiniz.E vitamini içeren parlatıcıları kullanmanız dudaklarınızı nemlendirirken antioksidan özelliğiylede ne olursa olsun güneş ışınlarının zaralı etkilerinden koruyacaktır.

Yorum Yok

Arı sokmuş gibi dolgun, öpülesi dudaklar mı istiyorsunuz? İğnenin karşısına geçmeden önce aşağıdaki numaraları deneyin.

Dolgun Dudaklar için doğal yöntemler

Dolgun Dudaklar için doğal yöntemler

Hepimiz dudaklarımızı nar kırmızısına boyayamayız. İddialı renkler dudakları öne çıkarabilir, ama gerekil ten rengine ya da yaklaşıma sahip değilseniz, büyüleyici olacağım derken ucuz görünebilirsiniz. Yine de, dudakLarınızı güzelleşirirmek için yapabileceğiniz pek çok. şey var.

DUDAKLARINIZI DEĞERLENDİRİN
Dudağınızın biçimine bakın. Ağzınız büyük, dudaklanmz kalmcaysa, nötral bir ruj rengi seçerek daha küçük gösterebilirsiniz. Bir dudak kalemiyle, iç sının boyunca dudaklarınızın çevresinden geçin ve içini koyu renk bir rujla boyaym, bu, dudakları daha küçük gösterir. Dudaklanmz inceyse koyu renklerden uzak durun, koyu renkler olduklarından da küçük görünmelerine neden olur. Bir dudak kalemiyle, dudaklarınızın doğal sınırının hemen üstünden geçen bir çerçeve çizin ve içini açık bir renkle doldurarak dudaklarınızı dolgunlaştırın. Parlak ya da sedefli rujlar da, ışığı yansıttıklan için dudaklannızı daha dolgun gösterebilir.

Dişlerinizin daha beyaz görünmesi için, mürdüm, ahududu, böğürtlen tonlarını ve mavi bazlı kırmızıları tercih edin. Aradaki tezat, dişlerinizin daha beyaz, daha parlak görünmesine yardım eder. Mercan tonları ve kahvemsi tonlar da dahil, sarı ya da turuncu bazlı tonlardan kaçının, bunlar dişlerinizin sarı görünmesine yol açabilir.

DUDAKLARINIZ İÇİN DOĞRU RENGİ SEÇİN
Uzmanlar, buğday tene en iyi giden tonların ahududu ve böğürtlen tonları olduğunu olduğunu söylüyor. Teniniz ve saç renginiz açıksa, pembeye dönük kırmızılardan şaşmayın. Teniniz solgun, saç renginiz koyuysa, keskin, parlak kırmızılar size çok yakışabilir. Ten renginiz koyuysa, kıvamlı, yoğun kırmızdan seçin.
DUDAKLARINIZIN HAKKINI VERİN

Cildinize nasıl bakıyorsanız, dudaklarınıza da öyle bakın. Kurumuş deriyi uzaklaştırmak ve kan dolaşımını hızlandırmak için, yumuşak bir bebek diş fırçasıyla dudaklarmızı nazikçe ovalayın ve düzenli olarak dudak kremi kullanın. Dudak kremi, kurumuş, çatlamış dudakları yumuşatmanın en iyi yollarından biridir.

ŞİŞ DUDAKLARI DENEYİN
İnce dudaklı olanlarımız bile, ustaca bir makyaj hilesiyle şiş dudaklı bir görünüme kavuşabilir. Şunu deneyin:

Önce, rujunuzla aym renkte ya da ondan bir ton açık bir dudak kalemiyle, dudaklarınızın çevresinden geçin (striptizci değilseniz ya da öyle sanılmak istemiyorsanız, asla daha koyu bir renk kullanmayın). 2. Sonra, bir dudak fırçasıyla çerçevenin içini “doldurun.” Mat renkli kaim bir tabaka sürmek yerine, ince ve şeffaf bir rujla dudağınızın üzerinden birkaç kez geçin. Böylece ışığı yansıtırsınız ve dudaklarınız daha dolgun görünür. Bir vurgu kalemiyle, üst dudağınızın kenarına, tam dudak kıvrımınız boyunca ince bir çizgi çekin. Ya da, üst dudağınıza, ışığı iyi yansıtan bir fondötenden birkaç noktacık kondurup dağıtın. dudaklarınızın doğal bir şekilde ileriye uzanmış görünmesine bu da katkıda bulunur. Dudağınızın en dolgun yerine biraz parlatıcı sürerek bitirin.

Soru: Rujumun daha uzun dayanması için ne yapabilirim?
Cevap: Artık kozmetik reyonlarında uzun süre dayanan rujlar rahatlıkla
bulunabiliyor. Ancak bunlar dudakları kurutabildiği için, önce bir ön hazırlık yapın. Dudaklarınıza biraz vazelin sürün ve bir kâğıt mendille fazlasını alın. Sonra bir dudak kalemiyle dudaklarınızı çizin, rujunuzu sürün, yine kâğıt mendille fazlasını alın ve bir kat daha sürün. Dudaklarınıza iyice yedirmiş olduğunuzdan, rujunuz artık saatlerce dayanacaktır. Ayrıca, rujunuzu sürmeden önce dudak kalemi kullanırsanız, dudak çevresindeki minik girinti çıkıntıları “doldurmuş” olacağınız için, daha uzun dayanan, daha iyi dağılmış bir renk elde edersiniz.

Soru: Yaz günlerinde de güneş korumalı bir dudak kremi kullanmak zorunda mıyım? Vazelin dudaklarımın kurumasını önlemez mi?
Cevap: Vazelin dudaklarınızın güneşte yanmasını önlemez. Dudaklarınızda fazla melanin bulunmadığı ve burası cildinizin en ince yeri olduğu için, dudaklar güneşten kolayca zarar görebilir. Yaz günlerinde, kışın kayağa gittiğinizde ve aşırı sıcak, aşırı soğuk havalarda, dudaklarınıza 15 faktörlü bir koruyucu krem sürmeyi ihmal etmeyin. Özellikle koyu renkli rujlarda, sık sık yenilemeyi unutmazsanız, bir dereceye kadar koruma sağlar.

Soru: Herkese yakışan bir renk var mıdır?
Cevap: Bazı uzmanlar, mürdüm rengi rujun herkese yakıştığını söylüyor. Bu renk, gözlerinin mavisini ortaya çıkardığı için, mavi gözlülere özellikle yakışır.
Soru: Rujumu çıkarmanın en iyi yolu nedir?
Cevap: Normal bir makyaj temizleyicisi işinizi görür. Koyu renk bir ruj sürdüyseniz, göz makyajı temizleyicisini bir makyaj pedine damlatarak rujunuzu çıkarabilirsiniz.

1 Yorum

Dudak estetiği fotoğrafları ve bilgilendirme
Dudak estetiği için kullanılan hyuloranik asit deri içinde bol miktarda bulunur. Suyu çeker ve cildin nemli kalmasına yardımcı olur. Medikal estetik alanında yüz ve boyun çizgilerinin (daha çok yüzeysel olanların) doldurulmasında kullanılmaktadır. Cilt tarafından zamanla emilen ve kolay tolore edilen bir maddedir.

Dudak Estetiği Fotoğrafları

Dudak Estetiği Fotoğrafları

Çok ince bir iğneyle hiyalüronik asit preparatı deriye enjekte edilir. Genellikle art arda 2 seansta olarak uygulanır. İlk kez yapılıyorsa 2 veya 3 hafta sonra tamamlayıcı bir seans daha gerekebilir.

Uygulama sonrası küçük kızarıklıklar ve şişlikler oluşabilir, bunlar kişinin cilt tipi uyarınca birkaç saat ila birkaç gün içinde kaybolur. Genellikle 6 ila 12 ayda tekrarlamak gerekir. Bu durum kişiye ve uygulanan bölgeye göre değişiklik gösterebilir.

 

73 Yorum

Pamela Anderson, Cher, İvana Tramp, Madonna, Meg Ryan, Stephanie Seymour, Goldie Hawn ve daha başkaları… Tüm dünyanın yakından tanıdığı bu Hollywood ünlülerinin dolgun dudakları, estetik ameliyat sonrası ortaya çıktı…Dolgun dudak modası kadınlar arasında hızla yayılıyor

Hollywood’lu ünlü yıldızlar, artık dudaklarına estetik yaptıranlar ve yaptırmayanlar diye ikiye ayrılıyor. Aslında Hollywood dudaklarının büyük kısmı estetikli. Uzmanlar,

isteyen herkesin çok küçük estetik müdahalelerle ağız kenarındaki çizgileri kaldırıp daha dolgun dudaklara sahip olabileceğini söylüyor. Alman estetik uzmanı Prof. Dr. Axel-Mario Feller, kadınların dudaklarıyla ilgili şikayetlerini ortadan kaldırmak için kolajen ve vücudun kendi yağını enjekte etmekten lazer tedavisine kadar, birçok yöntem bulunduğunu belirtiyor. Alman Bunte Dergisi’nin son sayısında yayınlanan habere göre avantaj ve dezavantajlarıyla estetik önlemler şöyle sıralanıyor:

Kolajen: Sığır derisinden alınan bir protein. Dudak kenarındaki aşağı sarkmaları ve çizgileri ortadan kaldırmak için uygulanıyor. Hayvan kolajeni insana kolay uyum sağlıyor. Ancak bazı kişilerde alerjik reaksiyona yol açıyor. Bu nedenle önce alerji testi yaptırmak gerekiyor. 3-8 ay dayanıyor. Tekrarlandıkça alerji riski artıyor.

Hyaluron asidi: Kolajen gibi vücutta oluşan bir biyolojik madde. Üst dudak kısmında yerleşen büzülmeler ve kenar sarkmalarına karşı uygulanıyor. Alerji testine gerek duyulmuyor. Ancak vücut bu maddeyi kolajenden daha çabuk dışarı atıyor. Sigara ve güneş dayanıklılık süresini azaltıyor.

Vücut yağı: Karından alınan yağ kullanıyor. Derin çizgilere ve ince dudaklara naklediliyor. Alerji riski hiç yok. Ancak yağ alınırken narkoz uygulanmaması acı verebiliyor ve nakledilen yağda yüzde 60’lık kayıp meydana geliyor. 6-12 ay dayanıyor. Bazı durumlarda yağ dudağın belirli kısmında birikebiliyor.

Artekol: Kolajen ve yapay partiküllerin karışımı. Üst dudak çizgilerini gidermek ve ince dudakları dolgunlaştırmak için uygulanıyor. Kolajen zamanla erirken partiküller kalıyor. Kalıcı olduğu için diğer yöntemlere göre daha ucuz. Hekimin tekniği iyi bilmesi gerekiyor, çünkü enjeksiyon ince bir tünel açılarak gerçekleştiriliyor. Alerji ve romatizması olanların dikkatli olması gerekiyor.

Cerrahi müdahale:

İnce dudaklar ve üst dudağın kenar çizgisi kalp biçiminde olmayanlar için. Üst kısım kesilerek yukarı çekiliyor ve yeniden dikiliyor. Dudağın biçimi bir tek bu teknikle değiştirilebiliyor, ancak üst çizgide iz kalabiliyor. Bir süre sonra da dudak sertliğini kaybedebiliyor.

Lazer: Ağız çevresindeki derin mimik çizgilerini gidermek için uygulanıyor. Lazerle deri düzleştiriliyor. Böylece kolajen oluşumu güçleniyor. Dört hafta süreyle müdahalenin izi geçmiyor. Kızıl izler ancak iki hafta sonra makyajla kapatılabiliyor. Gerçek etkisi altı ay sonra ortaya çıkıyor.

Yorum Yok

Son Yazılan Estetik Haberleri

En Çok Okunan Haberler

En Çok Yorum Yapılan Konular

Son Yorum Yapılanlar:

  • Kevser: Ilacin ismini soylermisiniz
  • Kevser: Hangi hastahanede oldunuz bende artik dusunuyorum ameliyati yardimci olursaniz sevinirim
  • Nursen: Merhabalar 5 ,6gün oldu benimmkarın germe ameliyatım hisar hastanesi prof.dr Aydın gozu...
  • gül: Bursa’da nerde acaba
  • barış: arkadaslar ben de dogustan dudak damak yarıgıyla dogdum. yarık dudaaklı oldugunuz ıcın...