Burun Estetiğinde Son Gelişmeler ve İyileşme Süreci..

Günümüzde, yüz estetiklerinden en çok tercih edileni burun estetiği. Ancak, burun ameliyatını düşünmeden önce bazı önemli noktalara dikkat etmemiz şart.

burun estetiğinde en iyi doktor, burun estetiğinde en iyiler, burun estetiğinde iyileşme süreci, burun estetiğinden önce ve sonra, burun estetiğinden sonra yapılması gerekenler

Burun estetiğinde en iyiler

Burun estetiği uygulanırken bazı ayrıntılar gözden kaçırılmamalı. Her şeyden önce, sahip olacağınız yeni burun, sizin kıkırdak yapınıza uygun olmalı ve yüz tipinize uyumlu bir düzeltmenin gerçekleştirilmesidir. Burun estetiği, 18 yaş ve üstü kişilere uygulanmakla beraber, eğer psikolojik açıdan travmaya yol açacak boyutta problemi olan hastalar varsa, 17 yaş grubuna da uygulanabilmektedir.

Burun estetiğinde en etkili sonuç, kemerli bir buruna sahip ya da beyaz tenli ve burun ucu uzun olan kişilerden alınmaktadır. Ancak her şey bir yana iyi bir operasyon, kişinin burnunu hem içerden hem de dışarıdan bir bütün olarak ele alabilmeli ve ona rahat nefes alabilme konforunu yaşatabilmelidir.

Burun seçiminde yüze uyumlu olması önemli demiştik. Daha naturel ve sonradan estetik operasyon geçirildiği belli olmayacak ölçüde burunlar yapılmalıdır. Bu da bilgisayar ortamında hastanın profilden bir fotoğrafını çeşitli programlar yardımıyla değerlendirmekten geçiyor. Hastanın fotoğrafı üzerinde ona en uygun burun seçiliyor, hastanın da talepleri alındıktan sonra operasyona başlanıyor.

Ameliyat Aşaması
Ameliyat, mutlaka teşekküllü bir hastanede yapılmalıdır. Ameliyat sabahı kişi, aç karnına ve duş almış olarak hastaneye yatar. Genelde burun deliklerinden girilerek yapılan bir ameliyatta ameliyat izine rastlanmaz ancak; bazı durumlarda içten hafif biz iz olabilir. Burunun durumuna ve talebe göre ameliyat süresi 30 dk ile 1 saat arasında değişmektedir. Burunda köprü varsa törpülenir, ucu kalınsa inceltilir ve diğer gerekli müdahaleler yapılarak burun içine tampon konur, dıştan da kalıp konularak ameliyat sonlanır. Hasta o gün içerisinde ameliyattan tahmini 6 saat sonrasında taburcu olur.

Burun ameliyatı, başarılı bir cerrahın ellerinde zor değildir ancak ilk ameliyatta istenilen sonuç alınamadığında ikinci ve üçüncü ameliyatlar çok kolay olmayabilir. İyi bir uzman doktora başvurmak her zaman doğru karardır.
Normal hayata dönme süresi 2 haftadır ve 9 gün sonra alçı çıkarılır.

Eğer sizin de estetik ameliyat gibi bir niyetiniz varsa, kararlı olmalı, ne istediğinizi bilmeli ve iyi bir doktora başvurmalısınız…

7 Yorum