HaberEstetik Menü

EstetikHaber > burun estetiği fotoğrafları
Etiket :

burun estetiği fotoğrafları

burun estetiği fotoğrafları kısa yolu ile işaretlenmiş estetik haber, estetik bilgi, estetik video ve resim listesi. burun estetiği fotoğrafları konusunda EstetikHaber sitesinde yazılmış haber ve bilgiler..

Burun estetiği resimleri ve fiyatları sizlere örnek teşkil etmesi amacıyla hazırlanmıştır.

 

Güzel Burun Resimleri

Güzel Burun Resimleri

Estetik Burun Resimleri

Estetik Burun Resimleri

Burun estetiği fiyatları hastane ve doktorun aldıgı ücrete göre değişiklik göstermektedir. Bu konuda doktorunuza danışınız.

Ortalama ücretler iste 2-3000 TL gibi rakamlardan baslayarak 10-15.000 TL ye kadar yükselebilmektedir.

763 Yorum

En sık yapılan estetik cerrahi girişimleri arasında burun ameliyatları yer alıyor. Gelişmişlik yaşının düşmesine bağlı olarak, burun ameliyatları giderek daha genç yaşta yapılmaya başlandı. Burun ameliyatı yaptırma yaşı kızlarda 16 yaşına kadar indi. Erkeklerde biraz daha konservatif davranılıyor. Gelişmeleri kız çocuklara göre daha geç olduğu için en erken 17-18 yaşında burun ameliyatı yapılıyor.

Burun ameliyatlarına taleplerin arttığı dönemler var mı?

Daha çok sonbahar, kış ve ilkbaharda ameliyatlara talep olur. Bununla birlikte liselerin kapanmasıyla ve lise ile üniversitelerin açılmasından hemen önce, yeni yüzle okula başlamak ya da dönmek isteyen gençlerden de istek geliyor.

Yazın ameliyat olmak sakıncalı mı?

Bu ameliyatların yazın yapılmasında hiçbir sakınca yoktur. Ameliyat sonrası 3-4 haftalık bir güneşlenmeme süresini göze alabilen herkes yazın ameliyat olabilir.

Burun düzeltme ameliyatları nasıl yapılıyor?

Genel anesteziyle yapmayı tercih ediyorum. Önce hasta ameliyata uygun olup olmadığı konusunda bir sağlık taramasından geçirilir. Daha sonra profil olarak bilgisayar ile incelemeye tabi tutulur. Profil yapısı, burnun diğer yüz organları ile olan ilişkisi ve orantısı değerlendirilir. Burun iç yapısındaki nefes yolları kontrol edilir ve hasta tüm ameliyat ve yapılabilecek şeyler konusunda bilgilendirilir. 1,5 saat süren bir ameliyattır. 2 gün burun tamponu ve 6-7 gün burun alçısı kullanılır. Ciddi ağrılı, sızılı bir ameliyat değildir.

Burunla birlikte yüzde düzeltme yaptığınız başka bölgeler var mı?

Yüz profili değerlendirilmesinde küçük olan ya da büyük olan yüz profil organları (alın, çene ucu gibi) ameliyat sırasında küçük işlemlerle daha normal boyutlara getirilir. Başarılı bir operasyon için her hastada burnun yanında diğer profil organlarını değerlendirmek zorundayız.

Burun düzeltilirken nelere dikkat edilir?

Profil yapısını gözden geçirmek, nefes yollarını değerlendirmek, burnun yüz ve genel fizyonomi ile uyumlu olmasını planlamak gerekir.

Estetik burun düşer mi?

Burun ameliyatlarında fazla olan dokular alınırken mutlak eksik kalmış zayıf dokular söz konusudur. Bu eksik dokuların desteklenmesi gerekir. Bunun yapılmaması halk arasında ‘burun düşmesi’ denilen deformasyonu yaratabilir. Böyle bir problemle karşılaşılmaması için ameliyat yapan doktorun bu eksiklikleri mutlak tamamlaması gerekmektedir.

Estetik burun illa kalkık mı olmalı? Neleri gözetiyorsunuz ameliyatlarda?

Kalkık burun ve abartılı burun modeline sahip olma arzusu, yerini doğal ve yüze uygun bir burna sahip olma arzusuna bıraktı. Profil yapısını değerlendirmek ve bu yapıya uygun burun planlamak, bu planın içerisinde de diğer profil organlarını değerlendirmek en önemli adım. Artık estetik burun ameliyatı yerine, diğer profil organlarıyla birlikte profiloplasti şeklinde bir plan yapmak önemli. Bunu yaparken de burun dış yapısının güzelliği kadar burnun hava yollarının gereken işlevi sağlamasına da özen gösterilmelidir.

Kozmetik amaçlı ameliyatlarda beklentiler yüksek oluyor. Ameliyat olmaya karar verenler nelere dikkat etmeliler?

Doktor seçimini yaparken daha önce yaptığı ameliyat sonuçlarını canlı olarak görmeleri, hastalarla konuşmaları, doktorun verdiği bilgilerin doğruluğunu onlarla teyit etmeleri önemli. Hasta güven duyduğu hekime kendini teslim etmeli.
Dr. Nuri Soysal

Hazırlayan:Mesude ERŞAN

17 Yorum

Son Yazılan Estetik Haberleri

En Çok Okunan Haberler

En Çok Yorum Yapılan Konular

Son Yorum Yapılanlar:

  • ...: Aralıklı oruç diyeti yap. Kilo vermek icin gunluk alman gereken kaloriyi internette...
  • Berna buse: Merhaba ameliyattan sonra sargi ne sekilde oluyor kafanin ustunden buyuk bir sargi mi...
  • Kevser: Ilacin ismini soylermisiniz
  • Kevser: Hangi hastahanede oldunuz bende artik dusunuyorum ameliyati yardimci olursaniz sevinirim
  • Nursen: Merhabalar 5 ,6gün oldu benimmkarın germe ameliyatım hisar hastanesi prof.dr Aydın gozu...