HaberEstetik Menü

EstetikHaber > boy uzatıcı
Etiket :

boy uzatıcı

boy uzatıcı kısa yolu ile işaretlenmiş estetik haber, estetik bilgi, estetik video ve resim listesi. boy uzatıcı konusunda EstetikHaber sitesinde yazılmış haber ve bilgiler..

Boy uzatma
Boy Uzatma
İşadamı Mürsel Gül’ü Savaş Ay’ın A takımında tanımıştık.Malatya’lı cam Çocuk Mikal’i Almanya’ya tedavi ettirmek ve müzik kaseti yapmak için götürmüştü. Uzun zamandır yurt dışında yaşayan ve multi Medya sektöründe faaliyet gösteren Mürsel Gül , Almanya’daki Atlantic Müziğin’de sahibi.

Aynı zamanda da Türkiye’de kurmuş olduğu Meeg Ltd Şti isimli şirketi ile hem yurt dışından Türkiye’ye teknoloji transferi yapmakta hem de yurt dışından Türkiye’deki şirketlere kredi sağlamaktadır.

Mürsel Gül’ün en büyük zevki, yurt dışında çıkan yeni ürünleri bulup hemen Türkiye’ye getirmek. Bunlardan başlıcaları ; Deniz suyunu içme suyuna çeviren cihazlar, Yanık yağdan mazot, motor yağı ve gaz yağı üreten teknoloji, 3 dakikada Eliza testi,Yakıt tasarruf aleti, tüm motorlu araçlarda kullanılan LPG ve doğalgaz kitleri ve tankları, Natur Kozmetik ürünleri, Avrupa’da ehliyetsiz kullanılan 2 kişilik otomobiller, gözlük camı mendili ve 18 yaşından küçüklerin eğlence yerlerinde kalmalarını engelleyen cihazlar …

İtalyan Mario Bertulli boy sorununa çözüm bulmuştu. Boyu 7 ila 10 santimetre arasında uzun gösteren özel tasarımlı ayakkabı.

Mürsel Gül, boy uzatan ayakkabıların Türkiye’de çok büyük ilgi göreceğini düşünerek hemen bu İtalyan markasının,Türkiye,Orta Asya Türk Cumhuriyetleri ve Ortadoğu genel distribütörlüğünü aldı.

Dünyada sadece İtalya’da Bertulli tarafından üretilen “boy uzatan “ayakkabıların Türkiye’deki satış fiyatları 149 eurodan başlıyor.

Bu fiyatlar müşteriler tarafından çok uygun bulunduğundan Mürsel Gül’ün mucize ayakkabıları 20 günde tam bin adet sattı. Üstelik orta gelirli ailelerin yaşadığı semtlerde.

Mürsel Gül, “Boy sorunu psikolojik olarak insanları daha çok etkiliyor. İnsanlar parayı düşünmüyor, daha tepeden bakmak istiyorlar” diyor.

İtalyan firma, ayakkabıları modaya da uydurmuş. Klasik ayakkabıların yanı sıra spor modellerde de aynı formül uygulanmış.Erkekler spor ve klasik modeller ile bayanlar ise sadece spor modeller ile 10 cm uzun görünebiliyorlar.

Pantolon boylarını uzattıran bayanlar ve erkekler işin keyfini çıkarmaya başlayınca ikinci ve üçüncü siparişlerini vermeye başlıyorlar.Taksitli olarak bu ayakkabıları almak isteyenlerin yoğun istekleri üzerine yakında on-line (www.meeg.com.tr) satışa başlayacaklarını belirten Meeg Ltd.Şti. sahibi Mürsel Gül, siparişlerin 1 gün içerisinde Kargo ile müşterilerine ulaştırdıklarını belirtti.

Mürsel Gül, çok yakında da bel fıtığı ağrısı çeken ve ayaklarında da aksaklık olan bayan,erkek herkesin büyük ilgi göstereceği çok ilginç bir ayakkabının Türkiye’de satışa sunulacağını söyledi.

Erkeklerde 1.62, Kadınlarda 1.51’den kısalar mutsuz:
Danimarka’da yapılan bir araştırma “boy”un mutluluk ve sağlıkla doğrudan ilgili olduğunu ortaya çıkardı. Sağlık departmanları için özel olarak hazırlanan araştırmaya göre, erkeklerde 1.62 cm., kadınlarda da 1.51 cm.’nin altındakiler “kısa” olarak değerlendirildi. Yapılan anketlerde bu kişilerin hayat kalitelerinin ortalama boydakilere göre daha düşük olduğunu belirten uzmanlar, bunu yenmek için kısa boyluların topuklu ayakkabı giymelerinin kendilerini daha iyi hissetmelerini sağlayabileceğini de belirtti. Bu durumun obez bir insanın kilo vermesi gibi ruh sağlığına iyi geldiğini belirten uzmanlar, topuklu ayakkabı giyerek de olsa boyun erkeklerde 7, kadınlarda 6 cm.’lik bir uzamanın hayat kalitesini yüzde 6 oranında artırdığı belirtildi. Araştırmayı yürüten uzmanlardan Torsten Christensen de, “Kısa insanların eğitim ya da iş ve sosyal yaşamda çeşitli zorluklarla karşılaştıklarını biliyorduk. Ancak boy ve mutluluk arasındaki bu ilişkiyi bilimsel olarak da kanıtlamak gerekiyordu” dedi. Estetik açıdanda çok hoş ayakkabılar..

32 Yorum

Boy uzatma
İzmir Dokuz Eylül Üniversitesinden 4 bilim adamı, insan boyunu hem uzaktan kumanda ile hem de belirli bir ağırlık uygulayarak uzatmak için geliştirdikleri 2 farklı projenin patentini almak için Avrupa Patent Ofisine başvurdu.

İlk projede Boy uzatmak isteyenler için kemik içerisine çakılan çiviler, uzaktan kumanda ile her gün 1 mm boy uzatacak. Bu projede hasta, yattığı yerden boyunu uzatabilecek. Diğer projede ise günde bir kez ayağını yere sertçe vuran kişinin boyu aynı oranda uzayabilecek. Projeyle birlikte bir kişinin boyu 3.5 ay gibi kısa bir sürede 10 santimetre uzatılabilecek.
Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Ortopedi ve Travmatoloji Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hasan Havıtçıoğlu, TÜBİTAK ve DPT’den aldıkları destek sayesinde geliştirdikleri laboratuvarlarında, Bilgisayar Mühendisliği, Makine Mühendisliği, Kimya Fakültesi ve bazı bölümlerle ortaklaşa projeler geliştirdiklerini anlattı.
Havıtçıoğlu, kendisiyle birlikte Doç. Dr. Önder Baran, araştırma görevlileri Bora Uzun ve Hakan Oflaz ile hem mekanik hem de şekil bellekli alaşımlardan yararlanılarak insan boyunu uzatmak için geliştirdikleri proje için Avrupa Patent Ofisine 18 Eylül 2006 tarihinde başvurduklarını, kısa süre sonra patentlerin gelmesini beklediklerini kaydetti.

Çiviye kontrol

Bacağını uzatmak isteyen kişi için önceden ne kadarlık bir uzamanın gerçekleştirileceğini tespit ettiklerini, laboratuvarlarda, kemik içerisine çakılacak çivinin ona göre tasarlandığını belirten Havıtçıoğlu, “Hastanın bacağı 4 cm kısa ise çivinin içerisine yerleştirilen özel sistemlerle o miktarda boy uzayacak. Hasta istese de bunun üzerinde bir uzama gerçekleşmeyecek” dedi.
Şekil bellekli alaşımlardan yararlanılarak insanın boyunun uzatılması projesinde, elektronik bir frekansın uzaktan kumanda ile harekete geçirilerek kemik içerisine çakılan çivinin yukarıya doğru hareketinin sağlanacağını dile getiren Havıtçıoğlu, hastaya verilecek kumandayla kendi boyunu kendisinin uzatabileceğini ifade etti. Havıtçıoğlu, çivilerin kemik kaynaması sağlandıktan sonra çıkarılabileceğini kaydetti.

Sistem kitleniyor

Geliştirilen Boy uzatma yöntemlerinin uyluk ve kaval kemiklerine monte edilebileceği bilgisini veren Havıtçıoğlu, hastanın boyunun her gün 1 milimetre uzatılabileceğini, bu yöntemlerle kısa bir sürede uyluk kemiğinin 15, kaval kemiğinin 10 cm olmak üzere toplam 25 santimetrelik bir uzamanın gerçekleştirilebileceğini bildirdi.
Havıtçıoğlu şöyle konuştu:
“Mekanik yöntemde, hasta günde bir kez bacağına aşırı yüklenme yapacak. Kemik içerisine yerleştirilen çivinin özel aksamları var. Belirli yüklenme karşısında çivi kendiliğinden uzayacak. Vücut ağırlığının ortalama 3 katı kadar bir kuvvetle yere vurulduğunda çiviler dişliler yardımıyla harekete geçiyor ve 1 milimetrelik bir uzama gerçekleşmiş oluyor. İstenen uzama sağlandığında otomatik olarak sistem kilitleniyor.
Diğer Boy uzatma yönteminde ise belli bir frekansta bilgisayar mühendisleri tarafından yüklenen sistem, hastanın kendisi tarafından uzaktan kumandayla uygulanabiliyor. Hastaya bir şifre veriliyor, uzaktan kumandayla gönderilen frekansla sistem çalışıyor ve ne kadarlık bir uzama sisteme yüklenmişse bir günde 1 milimetrelik uzamayla istenen boya kavuşulmuş oluyor.
Bu sistemlerin diğer estetik boy uzatma sistemlerinden en büyük farkı hem acıyı çok azaltması, hem tedavi sürecini yarı yarıya indirmesi, hem de enfeksiyonu ortadan kaldırması. Diğer yöntemlerde 10 cm’lik bir boy uzatma işlemi 7 ay sürerken, bu yöntemlerde 3.5 ay sürecek.”

Boy uzayacak

Bu yöntemlerin her isteyene uygulanmayacağına dikkati çeken Havıtçıoğlu, bacağında travma sonrasında tek bacakta kısalığı olanların, değişik nedenlerle bacağı kısa olanların ve boyu kısa olanların boyunun uzatılacağını kaydetti.
Havıtçıoğlu, “Boy uzatmanın amacı estetik amaçlı değil fonksiyon amaçlı. (Benim boyum 175 bir 10 cm daha uzatıp manken olmak istiyorum) diyenlerin boyunu uzatmayı uygun görmeyiz” diye konuştu.

Konu hakkında tüm bilgileri aşağıdaki adres ve telefondan alabilirsiniz:

DOKUZ EYLÜL ÜNİVERSİTESİ Cumhuriyet Bulvarı No: 144 35210 Alsancak / İZMİR
Telefon:+90(232) 412 12 12 Faks:+90 (232) 464 81 35

1.828 Yorum

Son Yazılan Estetik Haberleri

En Çok Okunan Haberler

En Çok Yorum Yapılan Konular

Son Yorum Yapılanlar:

  • ...: Aralıklı oruç diyeti yap. Kilo vermek icin gunluk alman gereken kaloriyi internette...
  • Berna buse: Merhaba ameliyattan sonra sargi ne sekilde oluyor kafanin ustunden buyuk bir sargi mi...
  • Kevser: Ilacin ismini soylermisiniz
  • Kevser: Hangi hastahanede oldunuz bende artik dusunuyorum ameliyati yardimci olursaniz sevinirim
  • Nursen: Merhabalar 5 ,6gün oldu benimmkarın germe ameliyatım hisar hastanesi prof.dr Aydın gozu...