Eskiden ameliyat gerektiren plastik ve estetik cerrahi operasyonlarının büyük bir bölümü artık ameliyatsız olarak gerçekleşmektedir.

Ameliyatsız estetik girişimler

Ameliyatsız estetik girişimler

Artık radyolojide bir çok organımızdan biyopsi örneği alınabiliyor ayrıca apse ve kistler rahatlıkla tedavi edilebiliyor. Tıkanmış safra kesesi ve idrar yolları açılabiliyor. Karaciğerde oluşan tümörler ameliyat yerine özel iğne ve ilaçlar sayesinde yakılabilmektedir.

Ağrısız ve ameliyatsız girişimler sayesinde ameliyatlarda oluşan kesiler ve kesi izleri yerine iğne deliği küçüklüğünde sistemlerle vücutta istenen organa ulaşılarak tanı ve tedavi işlemleri yapılıyor.

Vücuda girerken tomografi ve ultrasonografi gibi görüntüleme sistemlerinin kullanılması bir çok sıkıntıdan kurtarıyor.

Ameliyatsız ve riskleri oldukça az olan estetik girişimler sayesinde insanların yaşam kalitesi yükselmekte ve hastanede kalmasına gerek kalmakatadır. Teknolojik cihazlar sayesinde her işlem için özel olarak tasarlanıp üretiliyor.

Varis sorunu yaşayan insanlarda klasik cerrahi tedavi yerine lazer cihazı ile endovenöz ablasyonu tedavisi kullanımı artmıştır ve hastaların memnuniyetini kazanmıştır.

Klasik tedavi yöntemlerine göre lazer ile varis tedavisi büyük oranda başarılı sonuclanmaktadır. İşlem yapılan hasta ortalama 1 saat içinde işlem bitip normal yaşantısında döner ve hastanede kalmasına gerek olmaz..

Ayriyetten ameliyatsız estetik girişimler olarak ince ve kılcal damarların lazerle tedavisi, botox, dolgu, cilt soyma, dövme sildirme gibi bir çok tedaviyi sıralamak mümkündür..

Yorum Yok