Burun estetiği operasyonuna farklı bakış açısı olan bir video.

 

Kişilik yapınıza uygun burun şekli’ ifadesini kullanıyorsunuz, burun şeklinde kişilik yapısının önemi var mıdır?

Hastaların genetik özellikleri, yetişme tarzları ve meslekleri yaptıracakları burun şeklinde etkili olmaktadır. Estetik olan, yüz ölçüleriyle uyumlu ve natürel burun şeklidir. İşte, tasarımdaki nüansları belirleyen ise kişilik yapılarındaki farklılıklardır. Buna dikkat edildiğinde, kişiyi daha mutlu eden ve doğasına daha uyumlu bir burun şekli yapılabilir.

Her kişiliğe göre burun şekli değişir mi?

Kişilik yapısına göre belirlenen burun şekli, sağlıklı ruh hali olan ne isteğini bilen ve hekiminde uygun gördüğü ölçüde tasarlanmış olan burun şekildir. Örneğin, ucunun hafif kalkık olmasını, ucunu tamamen burun sırtı seviyesinde olmasını, burun sırtının düz ya da hafif oyuk olmasını isteyebilir. İşte, burun tasarımındaki bu küçük nüansları belirlemede kişilik yapısının rolü vardır.

Tek bir operasyonda, hem burun estetiği hem de nefes probleminin giderilmesi nasıl çözümleniyor?

Nefes problemini yaratan kabaca etkenler, burun orta bölmesi olan septum dediğimiz duvardaki eğrilikler, yada her iki burun tarafındaki konka dediğimiz burun etlerindeki büyümelerdir. Bunların düzeltilmesinde septum cerrahisi dediğimiz, burnun ana duvarının düzeltilmesi çok önemlidir. Septum cerrahisinde hekimin tecrübesi ve yaklaşımı önem arz eder. Çünkü bu bölgeye yapılacak hatalı bir uygulama nefes problemini düzeltmeye çalışırken burun estetiğinde de telafisi çok güç problemler yaratabilir.

Burun operasyonları sonrası görülen morluk ve şişliklerin sebebi iki operasyonun birlikte yapılmasımıdır?

Morluk dediğimiz ekimoz ve şişlik denilen ödemin nedeni kişiye bağlı olarak değişmektedir.

Türkiye’de Burun estetiği maliyeti ortalama 2-10bin YTL arasında doktor ve hastane seçimine göre değişiklik göstermektedir.

144 Yorum

Estetik Haber Etiketler: , ,