Göğüs büyütme tipleri şu şekildedir:

Karın germe sırasında göbek altından:
Karın germe esnasında memenin altına doğru uzanan bir tünel hazırlanır ve silikon protez bu tünelden yerleştirilir. Silikon protezler, bu yolla genellikle göğüs kasının üzerine yerleştirilirancak kas altına yerleştirmek ayrıca mümkün. Ameliyat kesisi olmadığı için, göğüs bölgesinde ameliyat izi olmaz.

Meme başı çevresi:
Ameliyat kesisi, meme başı çevresinin koyu renkli bölgesinin çevresinde, yaklaşık 4 cm. uzunluğunda yarım çember şeklindedir. Meme başı çevresinden kesi yapıldığında silikon protezin yerleştirileceği bölgeye, süt bezleri kesilerek ulaşılır, protezin yerleştirileceği bölgeye ulaşmak için süt bezlerinin kesilmesi, olası bir doğumdan sonra emzirmeyi olumsuz etkileyebilir, meme başının duyusunu sağlayan sinir etkilenebilir, bu durumda meme başında geçici ya da kalıcı uyuşukluk oluşabilir. Ameliyat kesisi, meme başının çevresinde silik bir iz bırakarak iyileşir.

Koltuk altı:
Koltuk altında, derinin katlandığı çizgiler üzerinden silikon protez türüne göre 2-4 cm. uzunluğunda bir kesi yapılarak, memenin altına doğru uzanan bir tünel hazırlanır ve protez bu tünelden yerleştirilir. Silikon protezler, bu yolla genellikle göğüs kasının altına yerleştirilir. Ameliyat kesisi koltuk altında olduğu için, meme bölgesinde ameliyat izi olmaz. Koltuk altındaki ameliyat izi ise kıvrım çizgileri içinde kaldığından dolayı zamanla kaybolur. Bu yolla yapılan girişimin süt bezlerine hiçbir etkisi yoktur. Olası bir doğumdan sonra emzirme sorunları ortaya çıkmaz. Meme başının duyusunu sağlayan sinirin etkilenme ihtimali çok azdır. Bu nedenle meme başının uyuşukluğuna sık olarak rastlanmaz.

Göğüs Büyütme Estetiği resimleri The American Society for Aesthetic Plastic Surgery (Amerikan Estetik Plastik Cerrahi Derneği ) sitesinde bulunmaktadır.

Diğer silikon protez resimleri görmek için adres satırına yazmanız gereken web adresi: www.surgery.org/public/photos/breast_augmentation

88 Yorum

Estetik Haber Etiketler: , , , ,