Gideceğiniz estetik ve güzellik merkezlerinde mutlaka dermatolog yada estetik plastik cerrahi uzmanı olmasına dikkat edin. Bu konumuzda daha sonra sorun yaşamamanız için ayrıntıları anlattık.

Deri altı estetik uygulamalarının, dermatolog ve plastik cerrahlar dışında yapılmaması gerektiğine parmak basan Prof. Tunalı, “Yanlış yapılan işlem sonrası, çok derin yara izleri ve iğnenin battığı yerlerde derin çukurlar oluşması gibi geriye dönüşü olmayan birçok etki ortaya çıkabiliyor.

Uluslararası bir dermokozmetik firmasının dolgu ve mezoterapi gruplarının tıbbi danışmanı Dr. Yasemin Pehlivan da güzellik merkezi denildiği zaman dolgu, botoks, zayıflama uygulamaları ve cilt içine yapılacak işlemlerin yapılabildiği hekim kontrolünde olan yerlerin anlaşılması gerektiğini ifade etti.

Güzellik salonlarında ise cilt içi uygulamaları dışında diğer cilt bakımına yönelik hizmetlerin verildiğine işaret eden Pehlivan, “Özellikle deri içi enjeksiyon, lazer epilasyon, dolgu ve botoks türü uygulamalarda hastaların, öncelikle güzellik salonları yerine güzellik merkezlerine yönelmeleri çok daha doğru olacaktır.

Uygulamayı yapan kişinin hekim olup olmadığını uygulama öncesinde sorması da kişi için çok daha yararlı olacaktır”dedi.

İzlerin yok edilmesi çok zor oluyor veya mümkün olmuyor. Bu nedenle kişilere önerimiz, eğer derilerine herhangi bir kimyasal işlem yaptıracaklarsa veya bir madde enjekte ettireceklerse, bunu mutlaka deriyi çok iyi bilen ve tanıyan dermatologlar veya plastik cerrahlara yaptırmaları” şeklinde konuştu.

Pehlivan, kişilerin, güzellik merkezi veya salonlarında karşılaştıkları olumsuz durumları, Sağlık Bakanlığı İletişim Merkezinin (SABİM) “184” numaralı telefonuna bildirebileceğini sözlerine ekledi.

9 Yorum

Estetik Haber Etiketler: ,