Bütün bir yıl beklediğiniz yaz mevsimi geldi çattı ve sizde tatil planları hazırlıkları yapıp yola koyuldunuz. Her şeyi yanınıza aldığınızı düşünüyor ve kendinize mükemmel bir tatil ve bakım yaptırmak istiyorsunuz ama unuttuğunuz bir şey var, saçlarınız.

Yaz tatili saç bakımı

Yaz tatili saç bakımı

Bir bayan için her şeyden önce saçlar ve güzellik gelir. Yaz tatilinde de hiçbir kadın güzelliğinden ve saçında ödün vermeyi düşünmez ama tatilde saçlar için ayrı bir bakım yapılması gerektiğini de unutur. Tatilde saç bakımı yapıp saçlarınızın parlak, canlı ve etkileyici bir görünüme sahip olması için saçlarınıza daha fazla önem vermeniz gerekiyor.

Saçınızı Nem ile Besleyin

Sıcak yaz günlerinde, plajda tatil yaparken deniz, kum ve toz saçınızı sürekli yıpratır. Saçınız o kadar kiri ve bakımı kaldıramayacağı için aynaya baktığınızda saçınızın çalı gibi olduğunu görebilirsiniz. Böylesine kötü bir görüntüyle karşılaşmamak için, nem, güneş ışınlarına karşı koruma içeren ve bakım yapan kremleri tercih edebilirsiniz.

Sıcak havalarda nem azalacağı için bol bol su ya da sıvı gıdalar tüketerek vücudun nem dengesini yüksek tutun ve denize, havuza girdikten sonra temiz su ile duş alıp saçınızı fön yerine doğal yollardan kurumasını bekleyin.

Yorum Yok