Kış günlerinde soğuktan koruduğunuz, ilkbaharda yağmurdan sonbaharda da rüzgardan koruduğunuz saçlarınızı yaz ayında da korumayı ihmal etmemelisiniz. Ama ne yazık ki birçok bayan yaz ayının tatil ve eğlence havasına kapılıp saç bakımını ihmal ederek hem saçlarına hem de güzelliğine zarar veriyor.

Saç bakımı

Saç bakımı

Tatilin o cezbedici havasında güzelliğinizle göz kamaştırmaya devam etmek için yaz mevsiminin sıcak, kurak, nemsiz ortamında saçlarınıza daha fazla önem vermeniz gerekir. Bunun içinde işe ilk olarak saç renginizi ve tipini belirlemekle başlamalısınız.

Her insanın nasıl farklıysa her saçta kadından kadına göre değişir. Ve kadınlar saça daha fazla önem verdiği için kadınlar arasında saç modelleri, tipi, rengi ve şeklide daha farklıdır.

Saç Tipine gör Saç Bakımı

Kuru bir cilde sahipseniz eğer saç bakımı için nemli kremler ve şampuanlar tercih etmelisiniz. İnce telli bir saçınız varsa eğer bitkisel özlü ürünleri kullanarak saç köklerini güçlendirerek saçınızı besleyin. Yağlı bir saç tipine sahipseniz eğer kozmetik ürünlerden uzak durun ve bitki özlü şampuanlarlar saçınızı belirli aralıklarla yıkayın.

Yorum Yok