Toplar damarın kan dolaşımı bozulması sonucunda şişmesi ile oluşan bir çeşit hastalığa Varis denmektedir.Fakat bu Varis rahatsızlığına bazı şifalı bitkiler ile son verebilirsiniz.

http://www.dantelelisi.com/wp-content/uploads/varis98.jpg

Bu şifalı bitkiler ile oluşan karışık formüle gelirsek;

-Beyaz ispirtoyu 1 litre miktarında alın ve bunun içine 4 adet kafirun koyun.Bu elde ettiğiniz karışımı Varisli olan kısımlarınıza sürün ve hemen ardından da streç film ile sarıp yatabilirsiniz.

-At kestanesini, at kuyruğu otunu ve çoban çantası otunu alıp ayrı ayrı olacak şekilde hepsini demleyin.Bu demleme aynen çay gibi olacak ve ardından günde 3 ile 4 su bardağı olacak şekilde içebilirsiniz.

-Varis rahatsızlığına aynı zaman da fındık yaprağı ve asma yaprakları da çok iyi gelmektedir.

-4 gram miktarında ki rezene yi 1 bardak kaynar suyun içine koyun ve 10 dakika boyunca bekleyin ardın dan bu suyu da günde 2-3 bardak şekilde tüketebilirsiniz.

-1 kova suyu 40 derece kadar ısıtın ve ardın an bu kaynar suya yarım fincan ezilmiş bir şap ve hemen 1 fincan karbonat ekleyin.İşte bu suya da haftada 3 gün 15 dakika şeklinde bacaklarınızı diz boyuna kadar sokabilirsiniz.Bunun sonucun da varisli bölgelerinizi bu suyun içinde aşağıdan yukarıya doğru ovalayabilirsiniz.

-Bir ceviz kabuğunu alın ve bir de fındık ağacı kabuğu alarak kaynatın.Elde edilen bu suyu da varisli bölgelerinize pansuman şeklinde uygulayın.

Yorum Yok

Estetik Haber Etiketler: , , ,