Son günlerde bir akım olarak ortaya çıkan gülüş tasarımı, dişlerde meydana gelen bozuklukların giderilmesi esasına dayanmaktadır. Gülüş tasarımında kişinin yüz ve kemik yapısına uygun olarak çalışma yapılmaktadır.

Pürüzsüz dişler

Pürüzsüz dişler

Çalışma yalnızca beyaz ve pürüzsüz dişler meydana getirmek değildir, aynı zamanda görüntü olarak da estetik anlayışı temsil etmektedir, bu noktada diş doktorluğu ve sanat bir nebze buluşmaktadır.

Diş Çürükleri Gülüş Tasarımı İle Son Buluyor

Gülüş tasarımında; diş çürüğü olan bölgeler diş rengine göre dolgu malzemesi ile kapatılmakta olup, eksik dişler ise porselen veya başka bir diş kullanım maddesi ile tamamlanmaktadır. Dişlerinizde bu sorunlar dışında çarpıklık bulunuyorsa, bunun da çözümü görünmeyen diş telleri veya çene ameliyatından geçmektedir.

Yüz yapısına uygun ve uyumlu bir çalışma olan gülüş tasarımı neticesinde etrafınızdakiler sizde olumlu bir değişiklik olduğunun hemen farkına varmaktadır. Diğer taraftan çalışmada diş etleri de ihmal edilmemiş, pembe estetik denilen uygulama ile de düzgünlüğü kaybolmuş diş etleri de güzel bir görünüme dönüşmektedir.

Diş sağlığı açısından olumlu bir ilerleme olarak görülen uygulama, yazımızın başında da belirttiğimiz gibi son günlerde fazlasıyla talep görmektedir.

Yorum Yok