Mide bandıMerhabalar,

Bende yaklaşık bir kaç gün önce mide bandı ameliyatimi oldum. Öncelikle kimsenin belirtmedigi şu noktaya parmak basmak istiyorum ki, bu baya sancılı bir süreç. Göğüs altında 1 parmak uzunluğunda (bence çok büyük olmayan) ama yinede çok acı çektiren büyüklükte bir kesik oluyor. Gülerken, derin nefes alırken, öksürürken ve yatakta doğrulmaya çalışırken ölüp ölüp diriliyorsunuz. İlk gece bir lokma su dahi yutsanız sürekli kusuyorsunuz ve tuvalet ihtiyacınız için altınıza sürgü sürülüyor.

Bu ameliyati olmak istiyorsaniz, bu acılara hazırlıklı olup olmadiginizi bir ölçüp tartın derim. Bir gece hastanede kalinmasi gerek ve bana 4-5 gün sonra işine dönebilirsin denmişti. Bunun bir reelitesinin olmadığını şimdi şimdi anlıyorum. Yarım saatlik bir operasyon ancak bence çok ciddi bir ameliyat. Ayrıca mide bandı (halk dilindeki kelepçe) olan maddenin içeriğini çok iyi incelemenizi tavsiye ederim. Unutmayin ki o bir ömür orada sizinle kalacak.

Bana takılan silikon ve titanyumdan oluşan fransız malı bir banttı ancak bunların Türk olanları da varmış ve maalesef çok sağlıksız. İnsanların vücutlarında paslanan Türk malı kelepçeler mevcutmuş. Bu ameliyatın maliyeti ucuz değil, çünkü bandın fiyatı inanilmaz pahali. O yuzden bu ameliyatı 3-4 milyara yapan birine yaptırmamanızı tavsiye ediyorum. Çünkü zaten iyi bir bandın fiyatı nerdeyse o kadar.

Bu arada şunu belirtmek istiyorum benim şekerim, tansiyonum, kolesterolüm, hormonal bozukluğum yok ve bana dediler ki “sen çok iyi toparlanan bir hastasin”. Eğer obeziteye ilaveten bu hastalıklarınızda varsa iyi düşünün derim ki bu benden daha çok acı çekeceğiniz anlamına gelir. Pişman mıyım diye sorarsaniz değilim, çünkü kafaya koydum mutlaka kilo vereceğim. Ama unutmayin ki bu ameliyatla zayif da olsa çok az kilo verme riski mevcut.

Ayrica artık eskisi gibi yemek yiyemeyeceğinizi, ağzınızın tadının kalmayacağının da bilincine varın. Çünkü bazı insanlar özellikle ameliyatın ilk evresi olan sıvı, sulu gıda evresinde, kuralları esnetmek hatta tamamen çiğnemek adına çikolata eritip yiyorlarmış. Paket paket dondurma yiyen de mevcutmuş.

Eğer hayat tarzınızı gerçekten değiştirmeye hevesli değilseniz, bu ameliyatı toz pembe bir rüya olarak görüp, son umudunuz olduğunu düşünüyorsanız, bir daha düşünün derim.

Hep negatif taraflarını anlattığımın farkındayım, ancak gercekten kilo kaybetmeye başlayınca bu ameliyata değip değmediğini göreceğiz. Acılarım biter bitmez sizlerle her deneyimimi paylaşacağım :)

Rumuz: 9west

18 Yorum

Estetik Haber Etiketler: , , , ,