Kepçe KulakKulak estetiği olan bir hastanın ameliyat öncesi ve sonrası hakkında bilgilendirme notu:

Selam arkadaşlar.
12 nisan 2008 de kepçe kulak ameliyatı oldum Kütahyada 2 gün başım sargılı kaldı ameliyattan önce idrar kan ve kanın pıhtılaşma süresini ölçen 3 tahlil yaptılar ameliyattan önce kalçadan 2 adet igne yaptılar sordugumda rahatlatmak için oldugunu söylediler.

Estetik ameliyatım 1 saat sürdü kıkırdak dokuyu ilnceltmek suretiyle şekil verdi doktor bana söylediği bu kıkırdak dokuya da dikiş attı ve deriye eriyen dikiş dediği bi dikiş attı kulaklarıma tek tek şekil verdi ve ameliyat öncesi ve sonrası olmak üzere ölçerek ameliyatı gerçekleştirdi
Kulaklar hemen hemen aynı tamamen aynı olması beklenmemeli zaten ameliyattan sonra thiociline adında bi krem kullanıyorum antibiyotik ve ağrı kesicide verdi fakat benim hiç agrım olmadı.

Şuan kulaklarımda şişlik ve morluklar var ilk etapta gözüme bi acayip geldi ama yavaş yavaş alışıyorum ameliyatı 1500 ytl ye oldum herşey dahil özel bi hastanede oldum doktorum askeri doktor. Amerikada 3 sene estetik cerrahi üzerine görev yapmış burada ise:

* Endoskopik sinüs cerrahisi
* Kulak cerrahisi
*Horlama cerrahisi
*Odyo- timpanogram
*Estetik ve rekonstrüktif yüz cerrahisi

alanlarında görev yapmakta forumda çok araştırma yapmıştım ve hastanede kulak burun boğaz uzmanu olarak geçiyordu.

Ameliyat olmakla olmamak arasında çok gittim geldim en sonunda tüm sonuçları göze alıp ameliyatımı oldum.

Şimdi şekil olarka güzel gözüküyor tabi şişlikler inince ne oldugu daha net anlaşılacak ameliyat sırasında hiç bişi hissetmiyorsunuz kulakta 4 5 noktaya iğne yapıyolar en acı verici yeri orası ondan sonrası rahat bi kıkırdağı kestiğini hissediyorsunuz onuda acı olarak değil ses olarak algılıyorsunuz.

Diyeceklerim bunlar şimdi beni düşündüren çevreme kabul ettirmek konusunda arkadaşlarım zaten biliyor o konuda sorunum yok. Sadece yakın akrabalara anlatbilmek düşündürüyor nihayetinde bi süre sonra onlarda kabulleneceklerdir.

Kepçe kulak estetiği hakkında sorusu olanlar için elimden geldiğince cevap veririm..

Rumuz: Muccy

211 Yorum

Estetik Haber Etiketler: , , ,