Beklentilere çözüm bulma konusunda son yıllarda oldukça mesafe kat etmiş bulunan tıp bilimi, özellikle kadınların sorunlarına da yeni bir bakış ve cevap sunmaktadır. Bu cevaplardan biri de son yıllarda estetik görünüm elde etme amacında olan kadınların karın germe ameliyatı.

Karın germe ameliyatı

Karın germe ameliyatı

Karın germe ameliyatında zamanlama daha doğrusu doğru zamanlama önemli bir yer tutuyor. Doktorlar, karın germe ameliyatının yaz dönemlerinde yapılması yönünde görüş birliğinde. Estetik gelişmede görülen son ve önemli adımlar karın germe ameliyatlarında iz bırakmayacak kadar ileri düzeye gelmiş bulunmaktadır.

Karın Germe Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Operasyon, karın bölgesinde ciddi sarkma meydana gelmeyen, yalnızca karın kasları gevşemiş hastalarda uygulanmaktadır. Uygulama kısaca şu şekilde yapılmaktadır; karın bölgesinde meydana gelen yağlar, öncelikle liposuction ile alınır, daha sonra ise bikini bölgesi olarak tabir edilen alanda bir veya iki santim içerde endoskopik aletler eşliğinde dikim işlemi yapılır.

Endoskopik karın germe operasyonu yeni bir uygulama, operasyon iki ile üç saat arasında istenilen sonucu vermektedir. Diğer uygulama olan liposuction iz bırakmayan bir ameliyat olsa da gevşeme meydana gelmiş karınlarda fazla etkisi bulunmamaktadır. Bu nedenle endoskopik karın germe ameliyatı daha teşvik edicidir.

Yorum Yok