Birçok bitkinin yararlarından bahsettik fakat doğada ki her bitkinin yararlı olduğu diye bir kanı yoktur. Belirtmeliyiz ki birçok bitkinin de zararları vardır. Karabaş otu buna örnektir.

Doğadaki her bitki yararlıdır veya her yararlı olan bitkinin zararları yok diye bir bilgi yoktur. Söylemem gerekir ki çoğu yararlı bitkinin zararları da vardır. Mesela bir bitkinin yan etkileri bir kişiye etki ederken bir başka kişiye etki etmez. Çünkü etki edeceği kişide ki bazı özellikler arar. Bundan dolayıdır ki kullanacağınız bitkinin özelliklerini iyi bilmeniz gerekiyor.

Karabaş Otunun Zararları

Karabaş Otunun Zararları

Bu bitkilerin yan etkileri hakkında kısaca bilgiler almak ancak her özelliğini bilmeniz gerekiyor. Bugüne kadar bir çok kişi bu bitkilerden zehirlenip hastaneye kaldırıldığı bilinmektedir.

Örneğin x bitkisinin tansiyon hastalarına kullanılması yasaktır. Ve siz tansiyon hastası iseniz, bu bitkinin de tansiyonu olumsuz etkilediğini bilmiyorsanız o zaman durumunuz vahimdir. Aynı zamanda tansiyonunuzun neden yükseldiğini ve düştüğünü anlamanız biraz zorlaşacaktır.

Karabaş bitkisini bir çok kişi sigarayı bırakmak için kullanıyor. Ancak bu yararının yanı sıra asla hamile bayanlarda kullanılmaması gerekiyor. Doz da fazlalık yaparsanız sizi kusturacaktır. Kür halinin dışında kullanılması zararlıdır. Devamlı olarak kullanılmaması gerekiyor. Devamlı ve uzun süreli kullanımlarda çok fazla zararı vardır.

Karabaş Bitkisinin Zararları

Karabaş Bitkisinin Zararları

Yorum Yok

Estetik Haber Etiketler: , , , , , ,