Estetik plastik ve rekonstrüktif cerrahinin gün geçtikçe geliştiğini ve artık her kesimden insanın estetik operasyon için kliniklere başvurduğunu belirten Doç. Dr. Hayati Akbaş , gelinen noktada Türk insanının da estetiğe yoğun ilgi gösterdiğini kaydetti.

Estetik Plastik ve Rekonstrüktif Cerrah Doç. Dr. Hayati Akbaş, neştersiz kalıcı güzellik elde etmenin mümkün olmadığını, estetik cerrahi dışındaki yöntemlerin sadece ufak rötuşlar olduğunu söyledi.

Estetik alanında birçok yeni cihazın piyasada olduğuna ve çeşitli reklamlarla tanıtımının yapılarak “muhteşem cihazlar” olarak gösterildiğine dikkat çeken Akbaş, “Bu cihazlar geçici güzellik sağlar. Aslında neştersiz güzellik olmaz. Estetik cerrahinin dışındaki yöntemler sadece ufak rötuşlardır. Cerrahi müdahaleyle 5-10 yıl geriye doğru gençleşme sağlanabilir. Estetik cerrahi, kesin çözümler alınması için ideal yöntemdir. Diğer yö

ntemler günü kurtarmaktan başka bir operasyon değildir. Vücuttaki fiziki bozukluklar ve yaşa bağlı olarak cilt sorunları ancak cerrahi operasyonla giderilebilir” dedi.

Yaz mevsiminin gelmesiyle özellikle dış görünüşüne önem veren bayanların fiziki duruşlarını güzelleştirmek için estetikçilere başvurmaya başladığını vurgulayan Akbaş, estetik operasyonların Türkiye’de ucuz olması nedeniyle yurtdışından da müracaatlarda artış yaşandığını kaydetti.

Kaynak:Mynet

Yorum Yok