Kadınlar için makyaj olmazsa olmaz bir kuraldır. Özel ve günlük hayatlarında zamanlarının bir kısmını makyaja ayırmaktan asla sakınmazlar, bir yerde haklıdırlar, makyaj başka bir aura yaratarak enerji dönüşümü sağlamaktadır.

Göz rengine göre far seçimi

Göz rengine göre far seçimi

Makyaj yaparken bilinmesi gereken birkaç püf nokta yok değildir, ekseri olarak göz rengine göre far seçimi yapma konusunda bazı kadınların hataya düştüğü gözlemlenmektedir. Bu hataların giderilmesi de mümkündür elbet. Biz de göz renginize göre sizlere birkaç tavsiyede bulunuyoruz, umarız faydası olacaktır.

Hangi Göze Hangi Far Seçimi

Mavi gözlü kadınlara füme rengi daha çok buğu vermektedir, bununla birlikte birkaç atacağınız far için mercan tonları seçebilirsiniz, derinlik vermek istiyorsanız göz çevresine biraz daha belirgin sürmenizde yarar vardır.

Yeşil gözlü kadınlar paletten yeşilin karşısındaki kırmızı tonlara bakabilirler, ancak parlak seçimden uzak durun, bunun yerine pembe ve lavantanın sıcak tonları size çok yakışacaktır.

Kahverengi gözlü kadınlar ise mavi renk ton seçimi ile gözlerini daha canlı hale getirebilirler.

Ela gözlü kadınlar da kahverengi tonları seçerek gözlerine belirginlik kazandırabilirler. Kaçlara doğru giderken kahverenginin farklı tonlarını kullanabilirsiniz.

Gri gözlerde ise mavi ton seçimi olabileceği gibi inci beyazı da tercih arasında son dönemlerde revaçta olmaktadır.

Yorum Yok