Geçenlerde estetik uzmanlarının yaptığı bir açıklama da Estetik operasyon geçirmek isteyen kişilerin en çok tercih ettiği estetik operasyonlar genellikle yüz bölgesi olmaktadır ifadesi vardı. Bunun nedenlerinden biri de en çok benzemek istediğimiz ve beğendiğimiz ırk olan kuzey Avrupa ırkına benzeme isteğimizdir.

estetik harikaları

estetik harikaları

Bu ırkın yüz hatlarını genellikle çok beğenir ve onlara benzemeyi çok isteriz. Uzmanlar yaşanan ülkenin coğrafi şartlarının bunda etken olduğunu hatta bazı ülkelerde şehirler arasında bile coğrafi farklılıklar nedeni ile ciltlerde farklılıklar gözükmektedir. Yapılan araştırmalarda en güzel ırkın slav ırkı olduğu bilinmektedir. Bunları nordikler, Cermenler ve anglo saksonlar izlemektedir.

estetik harikaları

estetik harikaları

Irklar zamanla değişik ülkeler arasında ve değişik ırklar ile yapılan evlilikler sonrasında melezleşmeye başlar. Bu onları daha da güzelleştirmektedir. Şu anda kadınların en çok benzemek istediği kişiler ise öncelikle angelina jolie, marisa miller ve penolepe cruz olmaktadır. Estetik cerraha başvuran kadınlar öncelikle bu yüz hatlarını istediklerini belirtmektedir.

Yorum Yok