Kadınların bacakları düzgünlüğü estetik görünümü etkileyen en önemli unsurlardan biri. Ancak bazı bacaklar yapısal kemik eğriliklerinden ve genetik olarak düz değil, dışa doğru eğik duruyor. Diz ve bacak içlerinde fazla yağ birikmesi sonucunda, bacakların konturu bozulup, şekli zarar görüyor. Bazı hastalarda ise, ayak bilekleri ve baldırlar kalın olduğu için bacaklar orantısız olabiliyor.

ÇARPIKLIK TEDAVİSİ
Bacaklarının şeklinden memnun olmayan pek çok kadın mini etek veya şort giyinmekten çekiniyor. Dar pantolonlar da bacaklardaki sorunları ortaya koyuyor. Yazları ise havuzda ve denizde keyif yapmaktan mahrum kalabiliyor ya da bacaklarını kamufle etmek için çeşitli yollar arıyorlar. Çarpık olan ya da estetik durmayan bacaklar pek çok genç kızın psikolojisini etkiliyor ve sonuçta mutsuz oluyorlar. Basit bir ‘liposuction’ yani yağ alma ameliyatı ile fazla olan yerlerden alınan yağ hücreleri, bacağın eksik olan yerlerine nakledilerek, buraların dolgunlaştırılması mümkün olabiliyor. Bu sayede, bir S şeklinde kıvrımlı olan ve çarpık duran bacakların daha düzgün durması sağlanıyor.

YAĞ ALINIYOR
Ameliyat genellikle lokal anestezi altında yapılıyor. Diz ve bacak içlerinde fazla olan yağlar alınıyor ve özel bir işlemden geçtikten sonra, dizin alt bölümüne ve iç tarafına enjekte ediliyor. Ameliyat sonrasında, hasta özel bir çorabı 2-3 hafta kadar kullanıyor ve yağ hücrelerinin yeni yerlerine adapte olması sağlanıyor. Konulan yağların bir kısmı 6-8 ay kadar sonra eriyor, ancak bu yağlar tekrar takviye edilerek, kalıcı düzelme sağlanmaya çalışılıyor.

117 Yorum

Estetik Haber Etiketler: , ,