Bazı kişilerde ayak bilekleri ve bacakların alt kısımları, üst bacağa göre daha kalındır. Bu durum kadınlarda ciddi estetik sorunlara neden olabiliyor, hatta bu hastalar utandığı için hiç etek giymeyerek, bacaklarını pantolonla kapatmaya çalışıyor. Bacakların alt kısımlarında olan düzensizlikler de, yine yağ alma ameliyatı ile düzeltilebiliyor. Genellikle kalın olan ayak bilekleri, bu ameliyatla inceltilebiliyor. Ancak bunun için, bacak kalınlığının fazla yağ toplanmasından kaynaklanması gerekiyor. Adaleli bacaklarda yapılacak uygulamalar ise farklı. Hastaya göre, yapılacak ameliyat değişebiliyor. Uygulamalar genellikle 1 saat kadar sürüyor. İnce ayak bileklerinde ise, yağ dokusu enjeksiyonu ile kalınlaşma sağlanabiliyor.

Estetik cerrahi, bacaklarını beğenmediği için etek giymekten kaçınan, bunu kompleks haline getiren kadınlara modern tıbbi yöntemler ile çözüm sunuyor

Kadınlarda bacakların düzgünlüğü estetik görünümü etkileyen en önemli unsurlardan biri. Ancak bazı bacaklar yapısal kemik eğriliklerinden ve genetik olarak düz değil, dışa doğru eğik duruyor. Diz ve bacak içlerinde fazla yağ birikmesi sonucunda, bacakların konturu bozulup, şekli zarar görüyor. Bazı hastalarda ise, ayak bilekleri ve baldırlar kalın olduğu için bacaklar orantısız olabiliyor.

ÇARPIKLIK TEDAVİSİ
Bacaklarının şeklinden memnun olmayan pek çok kadın mini etek veya şort giyinmekten çekiniyor. Dar pantolonlar da bacaklardaki sorunları ortaya koyuyor. Yazları ise havuzda ve denizde keyif yapmaktan mahrum kalabiliyor ya da bacaklarını kamufle etmek için çeşitli yollar arıyorlar. Çarpık olan ya da estetik durmayan bacaklar pek çok genç kızın psikolojisini etkiliyor ve sonuçta mutsuz oluyorlar. Basit bir ‘liposuction’ yani yağ alma ameliyatı ile fazla olan yerlerden alınan yağ hücreleri, bacağın eksik olan yerlerine nakledilerek, buraların dolgunlaştırılması mümkün olabiliyor. Bu sayede, bir S şeklinde kıvrımlı olan ve çarpık duran bacakların daha düzgün durması sağlanıyor.

YAĞ ALINIYOR
Ameliyat genellikle lokal anestezi altında yapılıyor. Diz ve bacak içlerinde fazla olan yağlar alınıyor ve özel bir işlemden geçtikten sonra, dizin alt bölümüne ve iç tarafına enjekte ediliyor. Ameliyat sonrasında, hasta özel bir çorabı 2-3 hafta kadar kullanıyor ve yağ hücrelerinin yeni yerlerine adapte olması sağlanıyor. Konulan yağların bir kısmı 6-8 ay kadar sonra eriyor, ancak bu yağlar tekrar takviye edilerek, kalıcı düzelme sağlanmaya çalışılıyor.

Bacaklarının görüntüsünden memnun olmayan kadınlar, bu durumu gizlemek için istedikleri gibi değil, bacaklarını gizleyebilecekleri gibi giyiniyorlar. Estetik cerrahi bu noktada, tıbbın en yeni ve modern imkânlarını kullanarak, kusursuz bacaklar yaratabiliyor.

Sabah

71 Yorum

Estetik Haber Etiketler: , , ,