Kâinatta ve insanda yaratılıştan gelen bir takım kurallar bulunmakta. Bu kurallardan bir tanesi de altın orandır. Altın oran bir yüzeye yatak ve dikey olmak üzere 2 adet çizgi çizildiğinde çizgilerin kesiştiği noktadır. Yüzümüzde de altın oran noktalarından biri tanesi de burundur.

Burun estetiği

Burun estetiği

Burnumuz yüzümüzde tam ortada bulunması, yüksek bir yapıya sahip olmasıyla en dikkat çekici yerlerden biridir. Kadınlar için ise güzelliğin temel noktalarından biridir ve pek çok kadın burnunu beğenmediği için fotoğrafa çekmeye bile oldukça temkinli yaklaşır.

Ancak artık ilerleyen tıp ve gelişen teknoloji sayesinde burun estetiği ve burun ameliyatı daha kolay bir şekilde yapılabilir.

Burun Ameliyatı

Burun estetiği ameliyatı kapalı ve açık olmak üzere 2 farklı şekilde yapılır. Kapalı ameliyatta burnunuzun iç kısmına girilerek küçük ayarlamalar yapılırken açık ameliyatta daha büyük değişiklikler yapılır. Ancak estetik bir görünüme sahip olmak için sağlıktan ödün vermemek gerekir.

Bu nedenle burun estetiği yaptırmak isteyenler özendikleri beğendikleri kişinin burnuna göre değil kendi yüzlerine, vücutlarına göre en ideal burnu estetisyen doktorlarla danışarak estetik ameliyatı olmalıdırlar.

Yorum Yok