Bitkilerin sağlığımıza doğrudan faydası konusunda hepimiz hem fikir olduğumuz gibi, uzmanlar tarafından yapılan açıklamalar da aynı yöndedir. Aşağıda bazı bitkilerin bizlere sunduğu kazanımlar anlatılmaktadır, değişik rahatsızlıklardan cilt tazeliğine kadar koruyucu fonksiyonlara sahip olan bitkileri doğru tanımamız açısından ayrıntılar önemli olmaktadır.

Besleyici yönü öne çıkan yaban gülü, aynı zamanda güçlü bir antioksidan olarak sigaranın vermiş olduğu zararlardan cildimiz korumaktadır. Yaban gülü aynı zamanda cildin nem kazanması açısından kuru ciltler için tavsiye edilmektedir.

 

Cilt temizleme

Cilt temizleme

Bitkilerin Cilt Temizleme Özellikleri

Cilt temizleme ve rahatlatma özelliğine sahip çay ağacı, sivilce ile mücadelede sabah ve akşam uygulandığı takdirde sonuç vermektedir.

Antikor destekli bir bitki olan aloa vera, cildin nem kazanmasında etkin rol oynarken, güneşe karşı hassas olan ciltlerde kuruluğa karşı koruma sağlamaktadır.

Yüz temizliğinde hepimizin kullandığı papatya aynı zamanda yumuşaklık kazanılması için uygulanmaktadır.

Lavanta, akne tedavisinde kullanılmakta ve yağlı ciltler için sağlık kazanılmasına yardımcı olmaktadır.

Hafif mikrop kırıcı özelliğini doğadan kazanmış olan menekşenin bilmediğimiz bir özelliği de protein ve mineral içerdiğidir. Antibakteriyel olan menekşe, aminoasitlerle denge sağlanmasına da olanak verir.

Yorum Yok