İnsan bedenini sınırlarını zorlayacak şekilde davrandığında ve bedenine gerekli bakımı yapmadığında ortaya çeşitli rahatsızlıklar çıkabiliyor. Sürekli olarak ağır kaldıran, kendini zorlayan ve ya yaşlılık nedeniyle vücudun yıpranması sonucu oluşan rahatsızlıklardan biri de bel fıtığıdır.

Bel fıtığı ameliyatı

Bel fıtığı ameliyatı

Bel fıtığının belirtileri de sanıldığı gibi sadece belde yaşanan ağrılar değildir. Fıtığın önemli belirtileri bir bacakta ve ya her iki bacakta birden his kaybı, ısınma hareketleri gibi çeşitli hareketler yapıldığında tekrarlanan ağrılar, bel ve ayaklarda sürekli ağrılar, adım atamama ve hareketsiz kalma bel fıtığının belirtilerinde bazılarıdır.

Bu tür belirtiler taşıyan hastalara ilk önce doktorlar tarafından detaylı tetkikler yapılır. Çekilen, MR, röntgen, BT gibi gözlemlerin sonunda fıtık başlangıç aşamasındaysa bel fıtığı ameliyatı yapılır.

Bel Fıtığında Lazer Çözüm

Bel fıtığı sorunu yaşayanlar için daha ağrısız, daha acısız ve daha kısa zamanda yapılan lazer ameliyat sayesinde, omurgada baskı gören ve çeşitli sorunlar yaşanan bölgelere lazer ile müdahale edilerek bel fıtığı sorunu ortadan kalkar. Fıtık daha ileri bir seviyede ise bu noktada devreye mikro cerrahi girer.

Yorum Yok