İstemediğiniz kilolardan kurtulmak için diyet listelerine teslim olmak istemeyenler, çok daha hızlı ve kalıcı kilo kaybederek, incecik olmak isteyenler için yeni bir imkan daha. Bu cihaz, böbrek taşı kırma yönteminde olduğu gibi, odaklanmış ses dalgalarıyla çalışarak, yağları geri dönmemek üzere yok eden bir sisteme dayanıyor. Yeter ki bir daha kilo almayın, beslenmenize dikkat edin. Böbrek taşlarını kıran ses dalgalarının yağları da yok edebileceğini düşünerek, aynı mantıkla çalışan bir zayıflama cihazı üreten bilim insanları, kalıcı güzellik ve dinçliğin imkanlarını zorluyorlar.

Teknolojinin sunduğu imkanları hastalarıyla vakit kaybetmeden buluşturmak isteyenlerin başında Estetik Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Doktor. Ziya Şaylan geliyor. İstenilen vücut şekline kavuşmak için bazen sağlıklı beslenmek ve sağlıklı yaşamaktan çok daha fazlasının gerekebileceğine dikkat çeken Doktor. Şaylan, Türkiye’ye yeni getirdiği ‘Ultrashape’ cihazı yardımıyla hastalarının yağlarından kurtulmasına yardımcı oluyor.

AMELİYATSIZ YAĞ EMME
Doktor. Şaylan, ultrashape yöntemiyle hastalarının kalıcı zayıflığa nasıl kavuştuklarının aşamalarını şöyle anlatıyor:
“Ultrashape, yağ hücrelerini ses dalgaları ile parçalayarak herhangi bir yan etkisi olmadan operasyonsuz, iğnesiz ve gözle görülebilen bir şekilde vücudunuzu şekillendirecektir. Uygulama muayenehanede yapılabilen rahat bir işlemdir ve tedavi sonrası derhal işinize dönebilirsiniz. Ultrashape odaklanmış ses dalgaları (ultrason) ile böbrek taşı kırma yönteminin benzeri bir mekanizma ile yağ hücrelerini parçalanarak kalıcı olarak yok eden bir uygulamadır. Bu özelliğinden dolayı Ultrashape Liposuction’ın (yağ emme) tek operasyonsuz alternatifidir ve Avrupa’da ‘Operasyonsuz Liposuction’ olarak adlandırılmaktadır. Parçalanan yağ hücreleri tamamen doğal yolla vücuttan uzaklaşır. Uygulama yaklaşık 1 saat sürer ve ağrısızdır, herhangi bir iğne veya cerrahi alet kullanılmaz. Dört haftada bir tekrar edilebilir ve genellikle 3 seans yeterlidir. Dünyada uygulama yapılan birçok ülkede şimdiye kadar hiçbir yan etki görülmemiştir. Öğle tatili kadar kısa bir zamanda gerçekleştirilen bu yöntemin sayesinde tek uygulamadan sonra 2-4 hafta içerisinde mesela bel çevresinde bir beden kadar bir incelme görülebilir. ‘Walk in, Walk out’ denilen yürüyerek geldiğiniz ve sonrasında yürüyerek eve gittiğiniz yani iyileşme süreci olmayan ağrısız ve güvenli bir uygulamadır.”

ZAYIFLLAKİN YÖNTEMİ DEĞİL
Ultrashape’in bir diğer önemli özelliği salt zayıflama yöntemi olmaması. Son derece güvenli ve sadece yağ dokularına etkili olduğu için, damar ile sinirlere herhangi bir zarar vermiyor. Uygulama sonrasında 4 gün süresince parçalanan yağların vücuttan tamamen atılabilmesi için özel bir karbonhidrat ve yağ kısıtlayıcı, sebze ve protein ağırlıklı bir diyet öneriliyor.
Ultrashape’in kesinlikle önerilmediği bir grup insan var ki bunlar sırasıyla; karaciğer yetmezliği, kalp pili olanlar ve gebeler. Ultrashape uygulaması normal veya az kilolu erkek ve kadınların arzuladıkları vücut şeklini elde edilmeleri için geliştirilen bir yöntem olduğu için, belirli bir yağ dokusu kalınlığı (hedef doku) gerektirdiğinden daha çok karın, bel ve basen bölgelerine uygulanıyor. Uygulama sırasında bilgisayar sayesinde yağ dokusu taranıyor ve kullanılacak enerji ve atış sayısı belirleniyor. Bu, operasyon sonrasında vücutta olukların veya çukurlukların oluşmasını önlüyor.

Doktor. Ziya Şaylan, uygulama sonrası bir ay kadar kısa bir zamanda kişinin vücudunun yeni şeklinin keyfini çıkarabileceğini vurgulayarak, yöntemin artılarını şöyle aktarıyor:
“Tek bir uygulama sonrasında vücut çevre ölçüsünde ortalama 2,5 cm incelme görebilirsiniz. Bu ortalama bir beden küçülmeye denk gelir. Uygulama ağrısız olduğundan anestezi veya uyuşturucu bir krem gerektirmez. Hastaların çok büyük bir çoğunluğu hafif bir yanma hissinden başke bir şey hissetmediklerini belirtmişlerdir. Bilgisayar dokunuzu tarayıp gereken dozu ve atış sayısını kendi hesaplar. Tedavi biter bitmez günlük işlerinize veya ailenizin yanına dönebilirsiniz. Herhangi bir iyileşme süreci yoktur ve takip gerektirmez. Cilt yüzeyi düzgün ve pürüzsüz kalır. Tedavi sırasında sadece yağ hücre parçalanır. Trigliserit olarak bilinen yağ hücresi içeriği hücreler karaciğere taşınır. Karaciğere gelen yağ ile besinler aracılığıyla barsaklardan gelen yağ arasında hiçbir fark yoktur. Ultrashape’ in parçaladığı yağlar da doğal yağlar gibi işlem görürler ve atılırlar”.

ULTRASHAPE’İN AVANTAJLARI
– Yaz aylarında da uygulanabilinir.
– Sadece yağ dokusuna etkilidir, sinir ve damarlara zarar vermez.
– Ağrısız ve iğnesizdir, herhangi bir cerrahi müdahele gerektirmez.
– Uygulamadan hemen sonra işinize dönebilir veya evinize gidebilirsiniz.
– Tek bir uygulamadan sonra bile beden ölçünüzde bir ufalma gözlenebilir.
– Komputer tarafından planlanması nedeni ile çukurlar ve oluklar oluşmaz.
– Şu anda yağ emme yöntemine en iyi alternatiftir.

Gazeteport.com

82 Yorum

Estetik Haber Etiketler: , , ,