Liposuction yağ aldırma uygulamasıdır. Vücudun belli bölgelerinde uygulanabilen bir estetik operasyonudur. Günümüzde oldukça sık kullanılan bir yöntemdir ve kilolardan kurtulmanın en basit yollarından biridir. Fakat uygulanmasında oldukça dikkat edilmesi gereken şeyler söz konusudur.

liposaction

liposaction

Liposuction’da Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bu uygulama kesinlikle bir uzman tarafından yapılmalıdır. Yanlış yapıldığı takdirde ölümle sonuçlanan bir uygulama olabilmektedir. Ölümle sonuçlanmadığı durumlarda da ciddi hatalıklara ya da cilt problemlerine neden olabilmektedir. Bu yüzden kesinlikle bir uzman tarafından özenle yapılmalıdır.

Her yaşta kişiye uygulanabilen bu operasyon bilindiği kadar basit değildir. Bu yüzden önemli bir karardır ve yapılmadan önce düşünülmesi gereken bir operasyondur. Bu uygulamada bazı hastalarının bünyelerine göre değişen kan kayıpları oluşabilmektedir. Ya da en çok rastlanan durumlardan biri olan ciltte koyu lekelenmeler olabilmektedir. Bu durum vücudun operasyona verdiği tepkidir.

liposaction önerileri

liposaction önerileri

Aşırı kilolu kişilerde bu uygulama yapıldığında sarkmalar oluşabilmektedir. Boyunda da uygulanabilen operasyonlarda öncelikle kişi incelenmelidir. Çünkü boyun operasyonları bazı kişilerde zararlı olabilmektedir. Aynı zamanda yağları azaltan ve yok eden bu uygulama bazı hastalıkların da tedavisinde kullanılmaktadır.

Yorum Yok

Estetik Haber Etiketler: , ,