Son on yıldır önemli şekilde başta kadınların ihtiyacına cevap veren lazer epilasyon Ankara ilinde de günümüzün son teknolojik aletleri sayesinde yerine getiriliyor kuşkusuz. Diğer epilasyon yöntemlerine göre daha geniş kapsamda etki bırakan ve uzun süreli kazanım sağlayan lazer epilasyon, bir anlamda liderliğini hiçbir tekniğe kaptırmayacak bir özellikte taşıyor.

Lazer Epilasyon Ankara Tavsiyeleri

Lazer epilasyon yaptırmadan önce bayanların bilmesi gereken birkaç önemli nokta bulunuyor. Bu noktalardan ilki bronzlaşmış bir vücutta lazer epilasyon yapılmayacağı yönünde. Lazer epilasyon için bronzluğun geçmiş olması gerekiyor. Cilt sıyma ürünleri kullananlar ise bu ürünleri kullanmayı bıraktıktan on beş gün sonra lazer epilasyon uygulaması yaptırabilir. Lazer epilasyonun diğer önemli noktaları ise şunlardan oluşuyor;

Lazer Epilasyon Ankara

Lazer epilasyon açık renk tüyler için etki alanı sınırlı bir uygulamadır. Bu nedenle koyu renk kıllarda daha etkili oluyor. Kıllarda siyah rengi sağlayan melanini öldüren lazer epilasyon koyu renk kılların yok edilmesinde bu nedenle daha çok etkinliğini sürdürüyor.

Lazer epilasyon öncesi en az bir ay evvel ağda veya benzeri tüy temizleme araçları kullanmamalıdır. Ne kadar uzun olursa etkisi daha çok olacak lazer epilasyon öncesi makasla uzantı kalacak şekilde düzeltmek ise normal bir davranıştır.

Lazer epilasyon bedenin hemen hemen tamamına yapılabilir, ancak hamilelik döneminde olanlara uygulanması ise sakınca doğruyor. Diğer yandan cilt kanseri olanların ise lazer epilasyon yaptırmaması da ayrı bir önem taşıyor.

Lazer epilasyon uygulaması için bir yaş sınırı resmi olarak yok, ancak on sekiz yaş altına yapılmadığını bilmeniz gerekiyor. Bunun nedeni de ergenlik döneminin bitip bitmemesi ile alakalı bir durum doğurması.

Araştırmalar sonucu lazer epilasyon Ankara genelinde sizlere memnuniyet verecek firma arayışı elbette devam ediyordur. Sağlığınızı teslim edeceğiniz profesyonel uygulama gerçekleştiren bir firma ile kıl ve tüy sorununa elveda diyebilirsiniz. Bu nedenle firma seçiminde titiz olunması da gerekiyor.

Yorum Yok